AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komunalno upravno pravo

martex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav!

Kao prvo, cestitam ti na polozenom ispitu, super :)

Znas li mozda moze li se taj ispit na crno polagat, i postoje li skripte po kojem se sprema, i naravno imas li ih mozda?
 

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala na čestitki,ispit se ne može na crno polagat.Moraš imat sve s 2.god.položeno i to prof.provjerava.
Skripta postoji,ja je nemam jer sam izvanredni ,učila sam po popisu iz vodiča(zakon o komunalnom gospodarstvu je dovoljno dobro naučit),ako ne možeš nabavit skriptu.
Uglavnom,bilo je 12 ljudi na ispitu,ali vidim da nitko ne javlja ni pitanja,a niti nudi skriptu.
Čini mi se da smo mi ovdje na forumu zajednica nesebičnih studenata društvenog veleučilišta,zato nas je tako malo.:D
 

martex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, malo vise solidarnosti nebi škodilo.
a kaj ces...
znaci, dovoljno je nauciti Zakon o komunalnom gospodarstvu, e super, dobro da znam
hvala ti, pomogla si mi
šteta kaj se ne može na crno, al dobro, svaka informacija je dobro došla za ubuduce
hvala jos jednom i pozdrav
 

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dovoljno je,ali ima pitanja koja on pita s predavanja i koja nema u zakonu.Npr. oko vodoprivredne dozvole,ja to nisam znala iako sam naučila sve po literaturi za ispit,jer to piše u zakonu o vodama ,a taj zakon nije na popisu za ispitnu literaturu.
Tak da bi bilo dobro nabavit tu skriptu s predavanja,ali ak naučiš zakon dobro ,možeš dobiti solidnu ocjenu.
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nemaš tu šta imati s pitanjima...skripta ima trideset strana...i dovoljna ti je
za prolaz...sve u njoj ti je pitanje( osim povijesnog dijela gdje se spominje antika i Rim). Ali evo šta je pitao mene i ljude koji su samnom odgovarali:
1 što su komunalne djelatnosti
2 zašto taksi služba nije javna- jer se ne radi o linijskom prijevozu( unutar grada)
3 kome se možemo požaliti na rješenje o konunalnom doprinosu-županiji-ovdje treba proučiti nadzor nad gradovima i općinama
 

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A sad jedna friška novost,navodno da je profesor Antić bio predobar na ispitima i imao preveliku prolaznost pa su ga prozvali ,tako da sada ruši...To vele ovi kaj su bili sad u 5.mj na roku..Ne znam,živi bili pa to ne vidjeli!!!:confused:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja učim po papirima koje je prof. davao na predavanjima...ima ukupno 50 stranica...da i ja sam čula da su ga prozvali zato što je pre blag...al eto vidjet ću sutra :confused:
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko ima tu skriptu iz komunalnog? tražim po svuda i nikako ne mogu doći do nje! :( Ako je netko ima dajte stavite na skriptarnicu....
pomozite nama malim siročićima koji nismo iz Zg i za sve što nam treba u vezi faxa moramo par sati putovati do Zg-a. :(
plizzzz :worshippy:
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas se ispit pokazao kao tvrd orah....nažalost nisam prošao...
sve što ste mislili da znate o komunalnom,nažalost nije istina, profesor se pokazao kao izuzetno strog(sav je bio namrgođen,bahato je udarao po stolu, čak je žvakao žvaku dok je ispitivao) i govorio kako ne znamo kolika je površina Bandićevog stana i koliku komunalnu naknadu on plaća, jer smo trebali izračunati,koliko je to, sa obzirom na zonu u kojoj se stan nalazi,bodovni kofecijent i vrste namjene stana (Namjena: pružanje slobodnih intelektualnih usluga i rekreacijskih igara). Trebali smo to pogledati u Zakonu o intelektualnim uslugama šefa Zagreba, ali kako to nismo to ponijeli,komunalnu naknadu smo morali izračunavati na temelju integrala plus poslije odrećivanje koficijenta, gdje smo koristili formulu sa 8 nepoznatih, da bi na kraju utvrdili da Bandić ne plaća komunalnu naknadu jer se stan ipak vodi na njegovoj ženi... svi koji smo nasjeli na takav zadatak smo nažalost pali....žalili smo se profesoru...ali pošto čovjek ima preko dva metra, ipak smo prihvatili da njegova bude posljednja...

sve ovo gore zaboravite, ispit nije težak, ali molim vas pojavite se sa nekim znanjem,bar iz poštovanja prema čovjeku.....
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma onaj moj prethodni post je bio sarkastični post,ispit je stvarno lagan,pročitao sam par puta nekoliko tih listića i prošao.......;)

ali kao što sam već rekao ipak se pojavite se nekim znanjem.....
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa današnjeg ispita:
-definicija komunalnih djelatnosti
-što su javne ovlasti
-načini obavljanja komun.djelatnosti
-vlastiti pogon-da li je pravna osoba
-koncesija-da li je moguća žalba protiv rješenja o koncesiji,kakva je to vrsta ugovora(jednostrani ili dvostrani)
-načini obavljanja komunalnih djelatnosti
-komunalna naknada-način izračunavanja
-komunalni doprinos
-uloga županije u komunalnim djelatnostima
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ima li još neka skripta osin one jedne u skriptarnici...? ako ima, ajde neka dobra duša stavi.
 

marbela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo još par pitanja sa jučerašnjeg ispita:
-oblici financiranja komunalnih djelatnosti
-ugovor o koncesiji
-komunalni doprinos
-razlika u naplaćivanju javne rasvjete i opskrbe pitkom vodom
-prijevoz putnika u javnom prometu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks