AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne financije

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
čitam u knjizi izradu i donošenje proračuna ali nigdje ne vidim točno navedene ove mjesece i da tako piše ... di je to ??
Toga nema u knjizi. To je jedanput profesor govorio na predavanju, i pisali smo u bilježnice. A imaš i na stranici Vlade, ako se dobro sjećam.
 

forumasica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam isla prvi put polagati ispit i ocjena je u indexu )
ne treba se zamarati sa knjigom koja je dosta opsirna , dovoljna je skripta iz koje vecina studenata uci.
profesor je odlican , samo treba znati s njim razgovarati. voli kad se prica polagano i kad ga se gleda u oci i voli konkretne odgovore.ako je nesto krivo prica o tome iducih 5 minuta ) za prolaz se ne mora sve znati !
ako znate prva dva pitanja jako dobro, dalje ne ispituje
ali ako od pocetka krivo odgovarate , postavljati ce sve vise pitanja i onda se malo teze izvuci :p
mene je danas pitao:
1. bas sve o javim dobrima ( definicija javnih dobara, vrste, sve objasniti )
2. instrumente fiskalne politike ( automatski stabilizatori... 3x)
mog kolegu je pitao :
definiciju automatskih stabilizatora, koji su najvazniji automatski stabilizatori na strani javnih prihoda a koji na strani javnih izdataka ..
samo se tog sjecam
proracun obavezno cijeli nauciti, a cesto nitko ne zna definicuju poreza, javnih financija i javnih dobara.
nadam se da sam pomogla ! sretno svima
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
plizz..jel mi netko može pomoći..nemrem nigdje nać koja su načela javnih financija?? ako ima itko ljubazan..hvala unaprijed
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako ste uspjeli dobit iz javnih 5?? pa iz čega ste vi to učili, molim vas.. nas par smrtnika nit 2 nemože dobit :(
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako ste uspjeli dobit iz javnih 5?? pa iz čega ste vi to učili, molim vas.. nas par smrtnika nit 2 nemože dobit :(
Dovoljno je učiti iz skripte. Ja sam po njoj učila i dobila sam 5, ali treba odgovoriti točno ono što profesor pita. SRETNO!
 

Katara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dovoljno je učiti iz skripte. Ja sam po njoj učila i dobila sam 5, ali treba odgovoriti točno ono što profesor pita. SRETNO!
Ove skripte koja je u skriptarnici? Ako je tako odmah printam :laughing:
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me da li je dovoljno skriptu ucit samu il je potrebno da ucim paralelno sa knjigom? jel dovoljno za prolaz samo skriptu naucit?
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me da li je dovoljno skriptu ucit samu il je potrebno da ucim paralelno sa knjigom? jel dovoljno za prolaz samo skriptu naucit?
Ja sam učila po skripti nekih desetak dana i dobila peticu, tak da je skripta dovoljna...no nekim kolegama se znalo dogoditi da su dobili neko pitanje koje u skripti nije bilo...
 

Nives_88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam učila po skripti nekih desetak dana i dobila peticu, tak da je skripta dovoljna...no nekim kolegama se znalo dogoditi da su dobili neko pitanje koje u skripti nije bilo...
Po kojoj skripti, ovoj iz ove naše skriptarnice ili ...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks