AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne financije

ina88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ljudi, ja učim samo iz ove skripte na forumu, jel to dovoljno za prolaz?
Sad mi se čini da baš i nije! Što vi kažete?
Tko je prošao, a da je učio samo iz ove skripte?
Hvala
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ljudi, ja učim samo iz ove skripte na forumu, jel to dovoljno za prolaz?
Sad mi se čini da baš i nije! Što vi kažete?
Tko je prošao, a da je učio samo iz ove skripte?
Hvala
Može se proći, ali je trebaš cijelu naučiti ko vodu piti i pogledaj ova pitanja iz proračuna koja često vrti!

Ima li koja dobra duša da napiše definiciju javnih financija, što je brže moguće! Zahvaljujem unaprijed!
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam prošla, dobila sam 5 i učila iz skripte s foruma 2 tjedna! Profesor je ok i traži da mu se odgovori točno što te pita! Pitao me:

- donju i gornju granicu poreznog opterećenja
- kod kojih je poreza regresivni učinak oporezivanja najčešći
- što je osnovica za oporezivanje kod poreza na dohodak, a što kod poreza na dodanu vrijednost
- načela državnog proračuna
Iz koje točno skripte je najbolje učiti?
Molim da mi odgovore oni koji su prošli financije na temelju skripte?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iz koje točno skripte je najbolje učiti?
Molim da mi odgovore oni koji su prošli financije na temelju skripte?
Preporučam učenje po knjizi, a po skripti eventualno možeš ponavljati!
Osobno baš ne vjerujem skriptama... :bored:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz koje točno skripte je najbolje učiti?
Molim da mi odgovore oni koji su prošli financije na temelju skripte?
Iz skripte koja se nalazi tu u skriptarnici poreznog odjela! Može se proći, jer ja sam po njoj učila i prošla! Preporučam ti da jako dobro naučiš državni proračun jer to gotovo svakoga pita!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz koje točno skripte je najbolje učiti?
Molim da mi odgovore oni koji su prošli financije na temelju skripte?
Inače ni ja ne preferiram skripte, ali ovaj sam predmet učila po skripti i prošla!
Mada, ako imate vremena bolje učite iz knjige!
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Daj nek netko odgovori što su javne financije i napiše one datume donošenja proračuna!
Vjerujem da netko to zna! Hvala
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Daj nek netko odgovori što su javne financije
Na prvom predavanju prof. je rekao da su JAVNE FINANCIJE disciplina koja proučava financijsko djelovanje javnopravnih tijela u prikupljanju, raspodjeli i trošenju tih sredstava za financiranje javnih potreba.
 

Ivanhoe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam pao na ispitu, a pitanja su bila:

1. OBJASNI MERITORNA DOBRA
2. DOPRINOSI

Uglavnom, ispit je sve samo ne lagan, treba doslovno svako slovo znati!
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas sam pao na ispitu, a pitanja su bila:

1. OBJASNI MERITORNA DOBRA
2. DOPRINOSI

Uglavnom, ispit je sve samo ne lagan, treba doslovno svako slovo znati!
Ma daj?! Nemoj zezat, kaj je tak teško?!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ma daj?! Nemoj zezat, kaj je tak teško?!
Ispit nije težak, samo treba dobro naučiti!
I bez ljutnje, ali ova pitanja (meritorna dobra i doprinosi) nisu teška pitanja!
Uči 2 tjedna po skripti iz skriptarnice koja je tu na forumu i drugi put ćeš proći!
Sretno!
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit nije težak, samo treba dobro naučiti!
I bez ljutnje, ali ova pitanja (meritorna dobra i doprinosi) nisu teška pitanja!
Uči 2 tjedna po skripti iz skriptarnice koja je tu na forumu i drugi put ćeš proći!
Sretno!
Ta pitanja nisu tako teška kao možda Brechtova teorija o povećanju državnih rashoda ili donošenje državnog proračuna sa svim datumima kojih nema u skripti!
Jučer je prošla samo jedna kolegica, a profesor je rekao da se u praksi još nije sreo s tim da od 20 studenata samo jedan prođe:crazy: Kako bilo, profesor je nekad vrlo zahtjevan i onda skripta definitivno nije dovoljna!
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, molim vas, recite mi koja skripta je dovoljna za prolaz, za jednu malu dvojčicu, pa da učim po njoj, jer iz knjige mi se ne da učiti :unsure:

Kakav je profesor na ispitu? Koliko dugo otprilike pita pojedinca i koliko pitanja postavlja? Oprostite ako na ovo pitanje nije već odgovoreno!
 

Tinchy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko koji su to datumi koje trebamo znati u vezi proračuna?
Dakle, izrade nacrta, upućivanja na potvrđivanje itd.
Oni koji znaju odgovor vjerojatno znaju i na što mislim!

Zatim koja su Timmova načela i kako glasi Schmidtova teorija? :sad:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko koji su to datumi koje trebamo znati u vezi proračuna?
Dakle, izrade nacrta, upućivanja na potvrđivanje itd.
Oni koji znaju odgovor vjerojatno znaju i na što mislim!

Zatim koja su Timmova načela i kako glasi Schmidtova teorija?:sad:
Opet pitanje koje svi pitaju!
Što se tiče državnog proračuna utipkaj u google "Zakon o izradi i donošenju proračuna" i tamo su ti navedeni datumi izrade, potvrđivanja i sve je jasno objašnjenjo, pa prouči to!

Schmidtova i Timmova teorija se nalaze u knjizi! Sretno
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kakav je profesor na ispitu? Koliko dugo otprilike pita pojedinca i koliko pitanja postavlja? Oprostite ako na ovo pitanje nije već odgovoreno!
Obično postavi 3-4 pitanja, a potpitanja ovise o tome koliko znaš! U pravilu, odgovara se 10-15 minuta, ako znaš naravno!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Opet pitanje koje svi pitaju!
Što se tiče državnog proračuna utipkaj u google "Zakon o izradi i donošenju proračuna" i tamo su ti navedeni datumi izrade, potvrđivanja i sve je jasno objašnjenjo, pa prouči to!

Schmidtova i Timmova teorija se nalaze u knjizi! Sretno
Molim te, ako nije problem, gdje se u knjizi spominju (koji naslovi)? Cijelo vrijeme tražim i ne mogu naći!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zapravo, ovo se stvarno ne isplati učiti iz knjige! Imam knjigu, gledam u nju i boli me glava! Pogledam skriptu, boli me glava, uzmem lekadol i da se, a vidim da je dosta vas prošlo ispit po skripti! Da proračun naučim iz zakona? Ok, valjda bude za neku peticu lol
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, molim vas, recite mi koja skripta je dovoljna za prolaz, za jednu malu dvojčicu, pa da učim po njoj, jer iz knjige mi se ne da učiti :unsure:
Skripta iz skriptarnice naše + iz knjige izvadi sve moguće teorije, a posebno obrati pažnju na izdradu i donošenje državnog proračuna! Iz skripte slobodno preskoči CARINE! Sretno!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks