AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredni studenti

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ma kuzim,samo me zanimalo dal ima kakvih iznimki da se moze na kolokvij iz racunovodstva(recimo) bez da se ide na predavanje-posto je to uvijet za izlazak.Izvanredni nisu duzni ici na predavanja(neki niti ne mogu radi posla recimo doci i potpisati se...)..pa dal je mozda takvima moguc izlazak na kolokvije koji zahtjevaju redovan dolazak...
za usporedne porezne sustave i kazneno znam da se moze izaci jer nitko ne prati niti ne popisuje..ali me muci racunovodstvo i informatika(za koju navodno za svaki izostanak treba donijet ISPRICNICU)..hahahaha..ko da smo u osnovnoj skoli... :crazy:

Thnx anyway..
za računovodstvo i informatiku ako hoćeš na kolokvij moraš dolaziti na predavanja bez obzira što si izvanredan
 

kumica1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav svima...

trenutno studiram na EFZG-u, 4. sam godina i htjela bih upisat izvanredno porezni studij. imam 22 godine, a načula sam da porezni studij izvanredno mogu upisati samo studenti stariji od 24 godine, jel to istina?

plizz, puno bi mi pomogli s odgovorima :)
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav svima...

trenutno studiram na EFZG-u, 4. sam godina i htjela bih upisat izvanredno porezni studij. imam 22 godine, a načula sam da porezni studij izvanredno mogu upisati samo studenti stariji od 24 godine, jel to istina?

plizz, puno bi mi pomogli s odgovorima :)
Mislim da se kao izvanredni možeš upisati bez obzira na godine,znam da se ne upisuje puno izvanrednih,najbolje ti je pitati na faksu u referadi u prizemlju.
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima,

ove godine sam upisala Porezni studij - izvanredno. Zanima me, da li mi netko moze dati informaciju kako stoje stvari s predavanjima za nas izvanredne studente?
Da li su vikendom, ili u poslijepodnevnim satima? Naime, radim od 08:00 - 17:00h svakim danom, a zeljela bih dolaziti sto vise je moguce.

Hvala, i pozdrav
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Je l' ima neka dobra dusica, koja bi bila voljna napisati par rijeci/informacija kada su predavanja za izvanredne studente? Pliz
 

Ankara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Navodno da za izvanredne studente ne postoje predavanja!!! Ali za svaki slučaj provjeri u referadi. Ako uistinu nema predavanja, bilo bi ti dobro uzeti godišnji, kada za redovne počnu, pa da ideš prva dva tjedna na njihova predavanja kako bi pokupila informacije što od profesora, što od studenata, upoznala ljude...
 

danchika

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Navodno da za izvanredne studente ne postoje predavanja!!! Ali za svaki slučaj provjeri u referadi. Ako uistinu nema predavanja, bilo bi ti dobro uzeti godišnji, kada za redovne počnu, pa da ideš prva dva tjedna na njihova predavanja kako bi pokupila informacije što od profesora, što od studenata, upoznala ljude...
Predavanja za izvanredne ima i obično počnu početkom/sredinom 10mjeseca, sve će vam biti navedeno ovdje:
http://veleuciliste.pravo.hr/veleuciliste/studij/strucni_studij_javne_uprave/1._godina
a ovdje vam je literatura:
http://veleuciliste.pravo.hr/veleuc...avne_uprave/1._godina/nastavni_plan_i_program

aha, ako je za porezni onda nisam sigurna...sori.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Navodno da za izvanredne studente ne postoje predavanja!!! Ali za svaki slučaj provjeri u referadi. Ako uistinu nema predavanja, bilo bi ti dobro uzeti godišnji, kada za redovne počnu, pa da ideš prva dva tjedna na njihova predavanja kako bi pokupila informacije što od profesora, što od studenata, upoznala ljude...
Budući da se na porezni studij upisuju većinom redoviti studenti, za izvanredne nisu posebno organizirana predavanja, tj. nisu obvezna ukoliko se ne želi izaći na kolokvije.
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mutley, jesi li siguran?! Ne mogu vjerovati :((( da nisu organizirana predavanja za izvanredne studente ( Porezni )...
Joj, joj, sad me panika ulovila jos vise...
By the way, hvala svima na odgovorima..
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mutley, jesi li siguran?! Ne mogu vjerovati :((( da nisu organizirana predavanja za izvanredne studente ( Porezni )...
Joj, joj, sad me panika ulovila jos vise...
By the way, hvala svima na odgovorima..
99,9% sam siguran, jer tako je od osnivanja poreznog studija. Čak do prošle ili pretprošle godine nisu posebno upisivali izvanredne studente, tj. izvanredni si mogao postati jedino ako si izgubio studentska prava, odnosno ako si pao jednu godinu dva puta i sl.

Morat ćeš na predavanja s redovitim.

Pozz
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svit dzizs, pa kako cu kad radim od 08:00-17:00 h !!!
Nemam predstave, kako uciti doma sam, za 11 kolegija i uspjesno poloziti sve ispite bez predavanja?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svit dzizs, pa kako cu kad radim od 08:00-17:00 h !!!
Nemam predstave, kako uciti doma sam, za 11 kolegija i uspjesno poloziti sve ispite bez predavanja?
Uz puno radno vrijeme i bez predavanja, teško, morat ćeš se pomučiti i učiti nakon što dođeš s posla. Nije nemoguće, ali treba puno odricanja (izlaske vikendom zaboravi). Sretno
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala ti Mutley,
izlaske vikendom ionako ne prakticiram :) Znam da ce mi biti jako tesko, al' zadala sam si za cilj ''to'', pa se iskreno nadam da cu i uspjeti :)
Nadam se da ce bar profesori biti susretljivi :)

Pozz
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Svit dzizs, pa kako cu kad radim od 08:00-17:00 h !!!
Riskiram da će me netko prozvati seratorom, ali ja ti nisam bio niti na jednom predavanju s druge godine upravnog studija, niti sam u drugom semestru prve godine odslušao ijedno predavanje. IMO, većina predavanja je dosadna i totlano nezanimljiva, osim Gradaševićevih iz Ustavnog prava (ne znam imate li vi Ustavno).

Unatoč izostnku s predavanja na prvoj godini sam prešišao mnog "đake" iz prvih redova.

Moj recept je: knjiga + skripta + forum + volja + trud = položen ispit.
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svaka cast Horiemon :)
Dakako da imamo Ustavno i jos deset kolegija.
Bojim se, al' sta sad!?
Jos mjesec dana, pa cemo vidjeti :)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Sam velim svoje iskustvo. Time ne tvrdim kategorično da su predavanja za bedake i da su bespotrebna. Jdnostavno meni nisu igrala ikakvu ulogu u procesu savladavanja gradiva. ;)
 

joana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas za pomoc,
htjela bih poceti uciti, pa svi vi koji otprilike znate raspored polaganja ispita za zimski rok,
moze li savjet s kojim kolegijem zapoceti i gdje nabaviti skriptu?

Hvala
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
htjela bih poceti uciti, pa svi vi koji otprilike znate raspored polaganja ispita za zimski rok
Pogledaj u vrhu foruma ti piše "Fakultet" i raspored prijava i polaganja ispita.

moze li savjet s kojim kolegijem zapoceti
Imaš teme na forumu u kojoj studenti sastavljaju svoje liste predmeta po težni. To ti može biti dobra referenca.
http://www.drustveno-veleuciliste.n...ni-i-slozenosti.html?highlight=lista+predmeta
http://www.drustveno-veleuciliste.n...ni-i-slozenosti.html?highlight=lista+predmeta

gdje nabaviti skriptu?
Možda u Skriptarnici foruma?
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko dugo mozemo izvanredno studirati? Bila sam redovno na poreznom 2god, i 2 apaolventske, i jednu izvanredno..zanima me dali mogu i dalje ostati izvanredni student ili?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks