AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredni studenti

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prosle godine sam upisala apsolventsku redovno,posto nisam sve ispite dala od ove godine prelazim na izvanredno...zanima me da li placam po apsolventskoj 50 kn po bodu ili 80 kn???
ako je netko bio u slicnoj situaciji neka mi odg...hvala
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prosle godine sam upisala apsolventsku redovno,posto nisam sve ispite dala od ove godine prelazim na izvanredno...zanima me da li placam po apsolventskoj 50 kn po bodu ili 80 kn???
ako je netko bio u slicnoj situaciji neka mi odg...hvala
nastavljaš kao apsolvent bez obzira dal moraš preći na izvanredno jer samo reguliraš pravo polaganja ispita... i plaća se 50 kn po bodu!
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam danas bila kod gospođe na katu u sobi broj 8,toliko je ljubazna da sam se doslovno zgrozila(ne znam zasto ljudi rade posao koji ne zele ili ne vole raditi...ima dosta nezaposlenih na burzi pa bi se lako nasao netko tko bi ga odradivao s vise volje i postovanja prema ljudima)...

Uglavnon,izvanredna sam studentica POREZNOG ODJELA(bila sam redovna al sam izgubila prava pa sam se prebacila na izvanredne)..Uglavnom imam 50 bodova,iz prve godine mi je ostalo jos gradjansko pravo i organizacija javne uprave...Znaci 10 bodova..
I sada bih zeljela upisati drugu godinu..Nesto mi je spominjala da mogu upisati minimalno 31 bod,a maksimalno 60..Da ako upisem sad placam 80 kn,a ako upisem apsolventsku iduce godine(i ostatak,ako ne upisem sve) da onda 50 kn po bodu.?
Ne kuzim koja je razlika posto je meni i sada druga godina apsolventska??
Kolko na kraju placam,50 ili 80 kn?
Da upisem sada(80 kn) a pola recimo iduce godine(50 kn),kako sam je ja shvatila ispadne mi skoro pa pola jeftinije...
I dal imaju na poreznom odjelu posebno predavanja za izvanredne studente?
Na upravnom vidim da imaju...
Isto tako me zanima ako recimo dam gradjasko i organizaciju sad u 11. mjesecu,dal mogu diplomirati jos ove akademske godine ili??
Razmisljam iskreno koja mi je u ovoj situaciji najbolja i najjeftinija opcija...

Hvala puno :proud:
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ma kaj ona priča?
ako upisuješ 2.god.prvi put,pošto si izvanredni plaćaš 80kn po bodu.
kad odslušaš 2.god.si apsolvent i tada plaćaš 50kn po ects koji nisi položila.
i kakvih max 60 bodova upisuješ?
to nije 60 ects,nego 70 (s obzirom na građansko i organizaciju)
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ma kaj ona priča?
ako upisuješ 2.god.prvi put,pošto si izvanredni plaćaš 80kn po bodu.
kad odslušaš 2.god.si apsolvent i tada plaćaš 50kn po ects koji nisi položila.
i kakvih max 60 bodova upisuješ?
to nije 60 ects,nego 70 (s obzirom na građansko i organizaciju)
Da,meni isto nije jasno po ovome sta citam i to kaj je ona ispricala...i jos je nakon mojeg pitanja rekla bezobrazno i bahato "neka ukljucim mozdane vijuge"..
Ocito ispada da ne moram upisati sve predmete nego minimalno za 31 bod..a za ove koje ne upisem iduce godine-razliku placam 50 kn?s tim da onda ne mogu diplomirati ove godine nego iduce..dakle ostanu mi predmeti koje ne zelim upisati+diplomski ...ali mi je to onda skoro pa duplo jeftinija opcija...

ne znam,nekako je najbolje da sad lijepo posaljem mail Sanji pa cemo vidjet,ona mi je od svih ljudi u administraciji najnormalnija i najkulturnija
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da,meni isto nije jasno po ovome sta citam i to kaj je ona ispricala...i jos je nakon mojeg pitanja rekla bezobrazno i bahato "neka ukljucim mozdane vijuge"..
Ocito ispada da ne moram upisati sve predmete nego minimalno za 31 bod..a za ove koje ne upisem iduce godine-razliku placam 50 kn?s tim da onda ne mogu diplomirati ove godine nego iduce..dakle ostanu mi predmeti koje ne zelim upisati+diplomski ...ali mi je to onda skoro pa duplo jeftinija opcija...

ne znam,nekako je najbolje da sad lijepo posaljem mail Sanji pa cemo vidjet,ona mi je od svih ljudi u administraciji najnormalnija i najkulturnija
ma kakva glupost!
ako upisuješ drugu godinu,onda upisuješ drugu godinu,a ne parcijalu!
očito da zbilja neznaju svoj posao.sramota..
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo prekopirat cu mail od Sanje. stvarno je super zena i trudi se pomoci..
Pa evo,ako je jos nekome nejasno-mozda pomogne :

apsolventska je godina ona poslije upisane posljednje godine studija.
Znači sada prevo treba upisati 2. godinu a tek slijedeća je apsolventska.

Dobro je rekla gđa Mirjana. Upiši koliko želiš iz 2. godine ECTS bodova, tako da u indeksu bude upisan min. 31 ECTS. Koliko upišeš toliko i platiš. A ostatak predmeta stigneš upisati i slijedeće godine.
Razlika je u cijeni. Za izvanredne je ECTS bod 80,00 kn osim za apsolvente (za sve i redovite i izvanredne) kojima je ECTS 50,00 kn. Tako da je stvar na studentu da odluči koliko će sada upisati ECTS-a.

Napominjem da je ove godine tako, tko zna kako će biti slijedeće godine.

Ne trebaš se bojati, šta god upišeš nama neće nitko pobjeći sa plačanjem. Uvijek će nam studenti platiti sve što treba, samo izvanredni imaju ovu mogućnost kombinacije da probaju AKO je moguće da izbjegnu dupla plaćanja ispita. Npr. ove godine upišeš sve predmete a ne položiš ih, onda druge godine opet moraš platiti sve što nisi položila.

nadam se da je mrvicu jasnije.

lp

SS
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo prekopirat cu mail od Sanje. stvarno je super zena i trudi se pomoci..
Pa evo,ako je jos nekome nejasno-mozda pomogne :

apsolventska je godina ona poslije upisane posljednje godine studija.
Znači sada prevo treba upisati 2. godinu a tek slijedeća je apsolventska.

Dobro je rekla gđa Mirjana. Upiši koliko želiš iz 2. godine ECTS bodova, tako da u indeksu bude upisan min. 31 ECTS. Koliko upišeš toliko i platiš. A ostatak predmeta stigneš upisati i slijedeće godine.
Razlika je u cijeni. Za izvanredne je ECTS bod 80,00 kn osim za apsolvente (za sve i redovite i izvanredne) kojima je ECTS 50,00 kn. Tako da je stvar na studentu da odluči koliko će sada upisati ECTS-a.

Napominjem da je ove godine tako, tko zna kako će biti slijedeće godine.

Ne trebaš se bojati, šta god upišeš nama neće nitko pobjeći sa plačanjem. Uvijek će nam studenti platiti sve što treba, samo izvanredni imaju ovu mogućnost kombinacije da probaju AKO je moguće da izbjegnu dupla plaćanja ispita. Npr. ove godine upišeš sve predmete a ne položiš ih, onda druge godine opet moraš platiti sve što nisi položila.

nadam se da je mrvicu jasnije.

lp

SS
ovo je onda nekaj novo.
al opet ne kužim za ono da možeš upisat max 60 bodova.
ako upisuješ 2.god(60 ects) i 2 ispita sa 1.god.(10 ects) onda je to 70 ects koje upisuješ,a prema onome kaj je ona tebi rekla ispada da nemožeš upisati cijelu 2.god. nego parcijalu.
jedino ako nisi dobro shvatila tad kaj ti je rekla,a mislila je da možeš,ali i nemoraš pošto si izvanredni
 

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,molm za savjet. Upisujem drugu godinu studija izvanredno. Nisam u mogućnosti ići na sva predavanja,no možete li mi reći na kojima bi se ipak trebala pojaviti? Informatika? Računovodstvo?
 

nina_m

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Izvanredni apsolventi upisuju sve sta im je ostalo, ukljucujuci i prvu i drugu god. ili se isto moze upisati tih 30-ak bodova? Koji je princip placanja, koliko se mora uplatiti u prvoj rati, polovica ili? Hvala :)
 

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanje,i molila bih vas da ko zna neka mi brzo odgovori,jer sam se kasno sjetila zvat referedu. Možemo li upisati izvanredni, 70 bodova? Ostalo mi je građansko i organizacija i htjela bi upisaticijelu godinu. Mogu li? i bod nam je 80kn,jel?
Hvala unaprijed!
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanje,i molila bih vas da ko zna neka mi brzo odgovori,jer sam se kasno sjetila zvat referedu. Možemo li upisati izvanredni, 70 bodova? Ostalo mi je građansko i organizacija i htjela bi upisaticijelu godinu. Mogu li? i bod nam je 80kn,jel?
Hvala unaprijed!
možeš!
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mogu li izvanredni studenti ici na kolokvije..i ako mogu,sto je s predmetima(kao sto su racunovodstvo i informatika) za koje su obvezna predavanja,a izvanredni nisu duzni dolazit...
hvala...
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mogu li izvanredni studenti ici na kolokvije..i ako mogu,sto je s predmetima(kao sto su racunovodstvo i informatika) za koje su obvezna predavanja,a izvanredni nisu duzni dolazit...
hvala...
da izvanredni mogu ići na predavanje,ako žele kolegice ;)izvanredni mogu ići na kolokvij iz određenih predmeta koje se traži.Imaš neke predmete koje nemaju kolokvij nego polažeš preko ispita ;)
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da izvanredni mogu ići na predavanje,ako žele kolegice ;)izvanredni mogu ići na kolokvij iz određenih predmeta koje se traži.Imaš neke predmete koje nemaju kolokvij nego polažeš preko ispita ;)

ma kuzim,samo me zanimalo dal ima kakvih iznimki da se moze na kolokvij iz racunovodstva(recimo) bez da se ide na predavanje-posto je to uvijet za izlazak.Izvanredni nisu duzni ici na predavanja(neki niti ne mogu radi posla recimo doci i potpisati se...)..pa dal je mozda takvima moguc izlazak na kolokvije koji zahtjevaju redovan dolazak...
za usporedne porezne sustave i kazneno znam da se moze izaci jer nitko ne prati niti ne popisuje..ali me muci racunovodstvo i informatika(za koju navodno za svaki izostanak treba donijet ISPRICNICU)..hahahaha..ko da smo u osnovnoj skoli... :crazy:

Thnx anyway..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks