AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izborni sustavi

mix

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Literatura je skripta iz skriptarnice od Antonije. Uglavnom na ovom ispitu se lagano prolazi ali ipak treba znati pitanja iz foruma . Kojih ima niti 10 . Istina da je to jedan od najlakših izbornih predmeta . Preporuka svima !
 

penny lane

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej, kolege!
Da podijelim s vama dojmove sa ispita kod profesora Jelušića. Doduše, s roka u 4. mjesecu, ali nikad nije kasno za korisne informacije. ;)
Odgovarale smo samo jedna kolegica i ja, on je kasnio 10ak minuta, ali nas je odmah krenuo ispitivati i bile smo za čas gotove. Jako je simpatičan i ugodan. Svakoj je postavio po tri pitanja. Mene je pitao sustav razmjernog predstavništva, njegove prednosti i nedostatke i izborni prag, a kolegicu: sustav većine, prednosti i nedostatke relativne većine i balotažu. Obje smo dobile 5. Preporučam kao izborni predmet. Ja sam prošla zakone i poglavlja iz knjige, ali mislim da vam je ''Antoniaa'' skripta čisto dovoljna...
Sretno svima! :)
 

Tinčica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej, kolege!
Da podijelim s vama dojmove sa ispita kod profesora Jelušića. Doduše, s roka u 4. mjesecu, ali nikad nije kasno za korisne informacije. ;)
Odgovarale smo samo jedna kolegica i ja, on je kasnio 10ak minuta, ali nas je odmah krenuo ispitivati i bile smo za čas gotove. Jako je simpatičan i ugodan. Svakoj je postavio po tri pitanja. Mene je pitao sustav razmjernog predstavništva, njegove prednosti i nedostatke i izborni prag, a kolegicu: sustav većine, prednosti i nedostatke relativne većine i balotažu. Obje smo dobile 5. Preporučam kao izborni predmet. Ja sam prošla zakone i poglavlja iz knjige, ali mislim da vam je ''Antoniaa'' skripta čisto dovoljna...
Sretno svima! :)
da, a za prf. Smerdela? Do sad nisam čula da bi on ispitivao ovaj kolegij.
 

penny lane

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, a za prf. Smerdela? Do sad nisam čula da bi on ispitivao ovaj kolegij.

O njemu ne znam ništa, ja sam odgovarala kod Jelušića. Pronjuškaj po prethodnim stranicama, možda je netko nešto napisao već... :D
 

Tinčica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A na ovom roku ispituje Smerdel? Od kud ta info?
Info je s studomata,pise broj sobe 15/1,a sa stranica katedre je to njegova soba. I na str katedre pise da nece odrzavati konzultacije u srijedu kao i inace,nego u petak u 9 sati,a ispit je u 10.
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prošla danas kod Smerdela. profesor je ok što se tiče samog ispitivanja, ne ide u detalje, ispitivao je D'Hondhtov sustav, sustav većine i razmjernog predstavništva, izbor zastupnika + kako biraju birači koji nemaju prebivalište u RH, etičko povjerenstvo... uglavnom ne izlazi izvan ovih pitanja što su na forumu. ja sam prolistala sve stranice teme i izvadila pitanja pa se orijentirala po tome. Ali jedino što je čudno je malo način ocjenjivanja, zato što su ljudi većinom dobivali 2, a definitivno su znali za više, pa čak jedna cura koja je sa mnom odg znala je sigurno za 4 ili 5. ali nikog nije rušio pa se može reć da je ok :)
 

Zeljaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li netko iskustva sa Biljanom Kostadinov? Na studomatu mi pise da me ona ispituje, a ne znam da li je uopce nekog ispitivala ovaj predmet
[DOUBLEPOST=1486721667,1486721604][/DOUBLEPOST]Ima li netko iskustva sa Biljanom Kostadinov? Na studomatu mi pise da me ona ispituje, a ne znam da li je uopce nekog ispitivala ovaj predmet
[DOUBLEPOST=1487800751][/DOUBLEPOST]Zadnjih dana sam dobila nekoliko poruka sa savjetom da li da upisu ovaj izborni predmet, ne znam iz kojeg razloga ne mogu odgovarati na poruke pa evo da tu podjelim svoja iskustva.
Ucila sam iz skripte od Antonie, 2-3 dana (o svemu smo vec prije ucili tako da je bas lagano) i dobila sam 4 kod Kostadinov. Profesorica cak nije znala ni koja nam je literatura, postavila je svima po 1 pitanje, doslovno u 1min gotov usmeni. Uglavnom, moje preporuke da ovaj predmet upisete kao izborni i podignete si prosjek :D
 

fakin

Super Moderator
može netko tko je bio reći što je profesor danas rekao na uvodnom predavanju o ovom predmet? i literatura koja je? hvala
 

tonka13

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može netko tko je bio reći što je profesor danas rekao na uvodnom predavanju o ovom predmet? i literatura koja je? hvala
Navodno danas nije ni bilo predavanja i javili su nam da je taj predmet ukinut i da moramo izabrati novi,tako da ne znam..
 

sa3sa3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja sam dobila isti mejl. Rekla je da moramo upisati neki novi predmet jer su ovaj ukinuli i doc u referadu da nam ga upisu.
 

fakin

Super Moderator
ne znam na koji mail vam je mogla to poslati, ali dobro. ja imam službeni mail od faksa i nisam dobio nikakav mail, a upisao sam ovaj predmet lani i ove godine...
 

sa3sa3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja sam dobila isti mejl. Rekla je da moramo upisati neki novi predmet jer su ovaj ukinuli i doc u referadu da nam ga upisu.
ne znam na koji mail vam je mogla to poslati, ali dobro. ja imam službeni mail od faksa i nisam dobio nikakav mail, a upisao sam ovaj predmet lani i ove godine...
Dobili smo na mail koji smo dali kada smo upisivali faks. Ne znam zasto nisi dobio. Provjeri u referadi ili posalji Sanji mail.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks