AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informacijski sistemi suvremene javne uprave

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni je rekla da mogu izaći 2.6. na kolokvij i prijaviti usmeni neki drugi rok i naravno tjedan prije usmenog moram predati seminar
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel je netko poslao možda napisan seminar prof. i dobio kakav odgovor? Ja sam poslao u četvrtak ali nisam dobio nikakav odgovor... zanima me da li će poslati koliko smo bodova ostvarili na seminaru pošto on nosi do 30 bodova pa da znamo to prije izlaska na drugi kolokvij?
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja isto nisam dobila nikakav odgovor, ali tak mi je svejedno, neću se ništa više ili manje pripremati za 2. kolokvij zbog toga, jer s profesorima nikad ne znaš :)
 

Juliska

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ovaj ipit skinula s dnenog reda.sve u svemu,nije tak los ispit al ipak ne preporucavam slijedecim generacijama upisati ga
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kak bi taj seminar trebao izgledat - karakteristike
Seminarski rad

Svi studenti, bez obzira da li planiraju položiti ispit putem kontinuiranog praćenja ili u redovnom ispitnom roku, trebaju napisati seminarski rad. U seminarskom radu potrebno je opisati sve aspekte informacijskih servisa o kojima smo govorili u okviru nastave za jedan informacijski servis javne uprave po vlastitom izboru, uz uvjet da ne smiju biti u generaciji dva seminara na istu temu. Kada izaberete informacijski servis koji želite opisati pošaljite mi poruku elektroničkom poštom kako biste provjerili da li ga je netko već prijavio. Na kraju ovog teksta nalazi se popis prijavljenih tema.
Za pisanje seminara možete koristiti tekstove relevantnih propisa (potražite na cadial.hidra.hr), stručne i znanstvene radove koji opisuju razvoj i rad informacijskog servisa (potražite na hrcak.srce.hr), upute za korištenje servisa i ostale javno dostupne izvore informacija (npr. www.epractice.eu). Ako za neki od aspekata nema dostupnih informacija treba to napisati, a bilo bi još bolje kad biste napisali kako biste vi temeljem znanja koje ste stekli osmislili aktivnosti za koje niste mogli naći službene informacije.
Aspekti informacijskih servisa o kojima smo govorili na nastavi:

• Pravni okvir
 Jednakost papirnih i elektroničkih isprava – e-servis
 Horizontalna integracija – više ministarstava i sl. – pravna interoperabilnost interoperabilnost upravnih i/ili neupravnih postupaka
 Elektronički registri / upisnici – semantička interoperabilnost
• Upravljanje
 Političko – strateško (vizija, misija, ciljevi, mjere, resursi, KPI)
 Taktičko – sektorska koordinacija
 Operativno – nadležna tijela (procesi, ljudi, podaci, infrastruktura)
• Tehnologije koje se koriste
 Tehnička interoperabilnost
 Autorizacija i autentikacija
 Portali
 SOA …
• Klasifikacije e-servisa
 Prema korisniku
 Prema ulozi u SOA
 Prema razini sofisticiranosti
 Prema načinu izvođenja ili pristupa
 Po razini autentikacije
 Po geo-političkom obuhvatu
• Učinci
 Korištenje
 Uključivost za osobe s invaliditetom
 Kvaliteta usluga
 Učinkovitost i djelotvornost uprave

Seminarski rad se piše samo jednom. U kontinuiranom praćenju seminarski rad nosi do 30 bodova. Ukoliko ne prođete na kontinuiranom praćenju ili padnete na redovnom ispitnom roku pozitivno ocijenjeni seminarski rad vrijedi za izlazak na sljedeći rok.

Inače ukoliko se ispit polaže putem "kontinuiranog pračenja" pišu se dva kolokvija koja nose svaki po 30 bodova seminarski rad nosi 30 bodova i usmeni ispit 10 bodova. Sveukupno je potrebno najmanje 50 bodova za dovoljan pa se ocjena dalje rangira sukladno ostvarenim bodovima. Kako će izgledati ispit za one koje nisu pristupali navedenim kolokvijima ne znam ali ionako mislim da je većina pisala kolokvije. Uglavnom dosta obaveza za izborni predmet i 3 ECTS boda...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ovaj ipit skinula s dnenog reda.sve u svemu,nije tak los ispit al ipak ne preporucavam slijedecim generacijama upisati ga
Definitivno ne bih preporučila, ali na žalost nemamo neki izbor (''izborni'' predmet).
 

Dobri Duh

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala, jel propisan neki format tog seminarskog rada word, pdf ???

i kak izgleda ispit (tko je položio ako može nekaj napisati), cini mi se poprilično zahtjevno s obzirom na izbornost predmeta i materiju prilagođenu nekim drugim usmjerenjima

kakva je ispitivačica i sl.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li možda tko kakvu suvislu skriptu iz ovog predmeta?
Ništa mi nije jasno iz prezentacija...
:(
 

martina_sk

Administrator
samo da kažem da sam pitala profu i u 9 mj nam više ne vrijedi prvi kolikvij kojeg smo položili već se mora polagati cijeli ispit.
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,

imam jedno,vjerojatno glupo pitanje, al kako ste došli do literature? vidim da spominjete dropbox... uglavnom, molila bih nekog da mi pošalje link.
hvala unaprijed.
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas pomoć, od ove literature u dropboxu, za ispit moramo znati samo ovih 9 prezentacija ili moramo znati i onu drugu literaturu?
 

anastasia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko pitanja po kojima bi se mogao spremat ovaj ispit ili bar savjet na što obratiti pozornost? Ovo je poprilično teško za učit po prezentacijama.. ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks