AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Informacijski sistemi suvremene javne uprave

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
predaje prof. diana šimić s FOI-ja. bilo nas je samo četvero, inače sve skupa nas je 8 upisanih. imali smo uvodno predavanje, što su informacijski sistemi i neke osnove, čini se ok. imat ćemo 2 kolokvija i nakon toga usmeni + seminarsku radnju, znači neko pitanje obraditi, ništa predugo, 6-7 str.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
je li netko pogledao literaturu? Naime, sva je literatura na engleskom i ima je preko 100 stranica s tim da dio navedenog nisam uopće pronašla. Ako se slažete trebali bi se dogovoriti s profesoricom da nam prezentacije budu literatura jer je ovo stvarno previše za jedan izborni, a naročito za one kojima engleski nije jača strana. Osim toga, ne vidim potrbu za usmenim ako već pišemo kolokvij jer imamo glavne predmete iz kojih nam je dovoljan kolokvij za uois ocjene, a ovdje se ipak radi o izbornom. Molim vaše komentare i prijedloge pa da ih izložimo u ponedjeljak.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja mislim da je previše literature i da bi prezentacije bile sasvim dovoljne i mislim da je čak rekla da će nam proslijedit prezentacije. a što se tiče usmenog, rekla je da želi vidjet koliko mi to zapravo znamo i razumijemo i popričati, ne samo pismeno.
ali možemo joj predložit pa vidjet jel se slaže s tim.
 

martina_sk

Administrator
slažem se s prijedlozima.

a ovo 2 kolokvija i nakon toga usmeni + seminarsku radnju, vrijedi samo za redovne ili i za izvanredne? mi izvanredni imamo predavanje tek u 4 mj.
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gledajte, ja sam u prvom semestru imala izborni pod nazivom Informacijsko komunikacijska tehnologija u javnoj upravi. predavanje i ispit je držao profesor Gerić i profesor Vrček iz FOI-a. Na uvodnom predavanju ista situacija kao i ovdje. Literatura na engleskom, seminarska radnja itd.. Ali mi smo se odmah svi kolektivno pobunili pa je profesor rekao da će za ispit biti samo bilješke sa predavanja. I tako je i bilo. Nikakve seminarske radnje, nikakav usmeni. BIla dva kolokvija. Nakon drugog kolokvija uslijedio upis ocjene. Mislim da će i ovdje biti tako samo se trebamo "pobuniti". Jel ste se morali potpisivati?
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
neznam jel vrijedi i za izvanredne. nije ništa spominjala izvanredne studente.

nismo se potpisivali. samo smo na papir napisali svoje e-mail adrese da nam može slat obavijesti ili nešto, ne sjećam se više. i spominjala je nešto ovaj AAI sustav da bi preko toga mogli razmjenjivati i literaturu, prezentacije, obavijesti itd..
 

Bleble

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I, nestrpljivo očekujem dal ste uspjeli što dogovoriti s profesoricom.. Kako je bilo danas?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U razgovoru sa profesoricom skrenuta je pažnja na problem sa literaturom pa je bio prijedlog da nam prezentacije budu za ispit na što je profesorica rekla da bi ona sama napravila nešto kao skriptu ako stigne ili i prezentacije dopunila tako da dobijemo kontekst. Uglavnom sve ovisi o njenom vremenu. Rekla je da će se potruditi do prvog kolokvija to napraviti. E, sad sve ćemo još vidjeti. Dapače, nitko nije prije predavanja izložio problem iako zapravo nikome ne odgovara gubiti masu vremena na prevođenje opsežne literature, a da ne pričam o vremenu koje je onda potrebno za pripremu "izbornog" predmeta.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U razgovoru sa profesoricom skrenuta je pažnja na problem sa literaturom pa je bio prijedlog da nam prezentacije budu za ispit na što je profesorica rekla da bi ona sama napravila nešto kao skriptu ako stigne ili i prezentacije dopunila tako da dobijemo kontekst. Uglavnom sve ovisi o njenom vremenu. Rekla je da će se potruditi do prvog kolokvija to napraviti. E, sad sve ćemo još vidjeti. Dapače, nitko nije prije predavanja izložio problem iako zapravo nikome ne odgovara gubiti masu vremena na prevođenje opsežne literature, a da ne pričam o vremenu koje je onda potrebno za pripremu "izbornog" predmeta.
Ti se stvarno možeš prebaciti na FOI nakon ovog studija, prvo te dohvatio IKT a sad ovo :surprised:
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa ipak je to interdisciplinarni studij, kad završim moći ću raditi na svim radnim mjestima u RH, a i šire. :razz::grin::hm:
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nitko nije rekao da su obavezna pa onda valjda nisu, a kolokvij bi trebao biti krajem 4. mjeseca - tako je barem bilo rečeno na prvom predavanju, ali s obzirom da zapravo još nije sigurno hoće li nam se promijeniti što po pitanju literature onda je sve to još pod upitnikom.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jučer je profesorica rekla da joj svi pošaljemo e-mail na [email protected] s molbom da nam pošalje link za dropbox jer će nam tamo stavljati prezentacije i ostale materijale vezane uz predmet.

što se tiče literature, rekla je da će nam znači u dropbox stavljat određene knjige ili članke, ali koje nemoramo sve pročitati već će naznačiti koji dio da pročitamo jer će bit vezano uz predavanje.

u prvi kolokvij će uć gradivo koje ćemo obraditi do tada, znači nakon nekih 7 predavanja. a u drugi kolokvij će uć i dio gradiva iz prvog kolokvija i ostalo što ćemo do tad obraditi.

za seminarske radnje još nije smislila kako ćemo, ali je dala neke ideje tipa da se obradi pojedini informacijski servis iz Hrvatske ili da se obradi pojedina zemlja i kako su tamo razvijeni informacijski sistemi (jučer smo radili Austriju, Estoniju i SAD). ali još će reć naknadno o seminarima.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi moji, jete li vidjeli u dropboxu koliko je literature navedeno za ovaj predmet i to uglavnom naengleskom. Pa, ovo je kao da idemo na FOI, a ne na javnu upravu. Dva kolokvija, usmeni iz čitavog gradiva, seminar i ova gomila literature, zaista nevjerojatno za jedan sporedni, izborni predmet. Ovo u najmanju ruku izgleda kao da se radi o najvažnijem predmetu na ovom studiju, pa toliko toga nemamo ni iz obveznih predmeta.
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dajte probajte to iskomunicirati sa prof. i objasniti joj upravo to da je ovo izborni predmet, a da je literatura i opseg gradiva veći nego kod nekih obaveznih predmeta... Probat ćemo i mi izvanredni studenti na to skrenuti pažnju, ali nama počinju predavanja tek 14.04. pa da ne bi bilo prekasno... Mislim s obzirom na broj ispita i seminara stvarno ne bi bilo korektno proučavati literaturu na engleskom jeziku i još pisati seminar i onda pismeni ispit pa usmeni ispit... ipak se radi o izbornom predmetu koji nosi manje ECTS bodova od obaveznog predmeta i shodno tome i obaveze ne bi trebale biti veće nego kod obaveznog predmeta...
 

martina_sk

Administrator
jučer je bilo predavanje za izvanredne. i oni isto mogu izaći na kolokvij. prvi kolokvij je 28.04., a drugi vjerojatno zadnji tjedan predavanja ali to će profesorica još vidjeti. izvanredni isto moraju pisati seminarski rad od otprilike 7 str i potrebno ga je poslati profi na mail bar 5-7 dana prije usmenog da ga stigne pročitati jer je to kao usmeni, da se vidi razumijevanje gradiva jer u radu moramo obraditi aspekte koje smo prošli kroz literaturu.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks