AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za sve koje zanima-ostao mi je jedan ispit s druge pa sam otišla na predavanja za redovne iz ovog predmeta i pitala profesora mogu li izaći na ovaj rok u 12 mjesecu i hoće li mi čuvati ocjenu, a on je odgovorio da on ocjene ne čuva, ali da će mi je upisati u indeks bez problema i praviti se da ne vidi taj jedan nepoloženi ispit. Sad je samo pitanje hoće li tete u referadi skužiti da imam jedan nepoloženi pa mi NE dozvoliti da ovaj predmet uopće prijavim. Tako da ću sad probati prijaviti, ako me tete u referadi stave na popis, ja na ispit izlazim jer profesor neće raditi probleme. I samo jedna napomena, ja sam bolonjac, a oni koji su po starom programi IMAJU PRAVO polagati ispite s treće s jednim nepoloženim s druge (bar tako piše na oglasnoj ploči).Eto,nadam se da sam pomogla.
problem je datum jer će se vidjeti da je položen prije nego smo položili taj jedan koji moramo mi po starom programu tako da bi moglo biti problema trebali bismo nekako kontaktirati profesora i zamoliti ga da nam "čuva" ocjenu ja sam imala takvo iskustvo iz predmeta javna uprava
 

ljubeeee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
problem je datum jer će se vidjeti da je položen prije nego smo položili taj jedan koji moramo mi po starom programu tako da bi moglo biti problema trebali bismo nekako kontaktirati profesora i zamoliti ga da nam "čuva" ocjenu ja sam imala takvo iskustvo iz predmeta javna uprava
ma da..bez obzira sto ce on pitat,kad polozim taj sto mi je ostao iz druge,moram otici po pecat,i onda ce se to vidjet,i mogli bi ponistiti..:S tak da i ja mislim,da ga se treba ipak zamolit za "cuvanje"..
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li može netko napisati literaturu za ovaj predmet ?

Hvala :D
1. Zakon o prostornom uređenju i graditeljstvu
2. Zakon o građevnim proizvodima
3. Zakon o arhitektonskim i injženjerskim poslovima i djelatnostimau prostornom uređenju i gradnji
4. Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima (+ zakon o izmjenama i dopunama ZoViDSP - samo članak 10. [prijelazna odredba])
5. "Građenje i nekretnine u prometu", RRiF, Zagreb, rujan 2007. (članak J. Bienefeld "Akti za građenje, legalizaciju i uporabu građevina te fiskalni troškovi gradnje").
6. "Nekretnine kao objekt imovinskih prava", NN, Zagreb, 2007. (članak J.Bienenfeld "Pravna priroda i sadržaj potvrde da je posebni dio zgrade samostalna uporabna cjelina-dosadšnja iskustva).
7. "Nekretnine u pravnom prometu", Inženjerski biro d.d., Zagreb, studeni 2006. (članak J. Bienefeld "Prostorni i građevinski aspekti prava građenja").
 

plavusha

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
svima koji su ostali bez potpisa sad na ovom roku...2.2..u 14 sati nek ou u ministarstvo zaštite okoliša s inexom..t
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zna li možda netko kad oni misle staviti raspored ispita? mislim danas je već petak, a ništa nije stavljeno, a ispit bi trebao bit od utorka ??:confused2::confused2:
 

gogo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bas sam se vratio s faxa, ispit je 03.03. u 14:00h, Republike Austriije 20
kazu u referadi da nisu jos nista izvjesili niti objavili na netu jer jos nemaju zapisnik od proslog roka...stavit ce dns-sutra

ugl ljudi sretno ko ide sad u cetvrtak, vidimo se...
 

ana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko zna da li je dovoljno uciti za prolaz po skripti s predavanja koju je profesor predavao. :D?
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko zna da li je dovoljno uciti za prolaz po skripti s predavanja koju je profesor predavao. :D?
sam profesor je rekao da ne pita ništa izvan te skripte, pa očito da je. pa i dao je pitanja koja pita, a dovoljna su za prolaz...a isključivo su iz te skripte.:wink5:
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
sam profesor je rekao da ne pita ništa izvan te skripte, pa očito da je. pa i dao je pitanja koja pita, a dovoljna su za prolaz...a isključivo su iz te skripte.:wink5:
može pitanja koja je dao ?? :happy:
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može mi netko reć..iz čega je učio i koliko treba..kakav jeprofesor
moja frendica je učila oko tjedan dana po onoj skripti od profesora i dobila je 3, a za profesora je rekla da je ok :happy:
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može pitanja koja je dao ?? :happy:
-izvori građevinskog upravnog prava
-što je predmet prostornog uređenja?
-načela prostornog uređenja
-dokumenti prostornog uređenja
-pravna priroda dokumenata
-što je građevinsko zemljište
-što je zahvat u prostoru
-što je obalno područje
-institut pračenja stanja u prostoru
-podjela prostornih planova
-sadržaj prostornih planova
-način donošenja prostornih planova
-tko smije sudjelovati na javnim raspravama o prostornim planovima?
-institut provedbe planova
-izdavanje lokacijske dozvole
-na temelju čega se izdaje lokacijska dozvola
-sadržaj i elementi lokacijske dozvole
-način pozivanja stranaka u postupku izdavanja
-tko su stranke u postupku izdavanja
-što obuhvaća uređenje građevinskog zemljišta
-na temelju čega slijedi uređenje građevinskog zemljišta
-izvori financiranja uređenja građevinskog zemljišta
-tko određuje iznos komunalnog doprinosa
-izvlaštenje nekretnine
-što je urbana komasacija
-predmet upravnog područja gradnje
-bitni zahtjevi za građevinu
-što je građenje
-što je rekonstrukcija
-sudionici u gradnji (za svakog znat definicijuu)
-podjela projekata prema namjeni i razini razrade
-osnovni dijelovi glavnog projekta
-kontrola projekata
-akti na temelju kojih se može graditi
-instrumenti nadzora građevinske inspekcije nad provedbom ZPUg-a i Zakona o građevnim proizvodima
-nadzor nad područjem prostornog uređenja - urbanistička inspekcija
-upravni nadzor nad područjem PU
-tko obavlja stručne poslove prostornog uređenja
-dokazivanje uporabljivosti građevnih proizvoda
-akti za legalizaciju građevine
-akti za uporabu građevine

otprilike to su pitanja koje je profesor istakao da se mora znati za prolaznu ocjenu kod njega, rekao je da ništa ne pita izvan te skripte i da su mu pitanja dosta konkretna.:wink5:
 

ana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
je li tko zna prijevod ovih kratica kod Obveznosti donošenja dokumenata prostornog uređenja, bila bi zahvalna :O :
propisana ZPUG-om za
1. dokumente državne razine
2. PPŽ/GZ
3. PPUG/O
4. UPU za
- neizgrađene dijelove građevinskog područja i
- područja planirana za urbanu obnovu
5. DPU-u za područja planirana za urbanu komasaciju
* može se propisati dokumentom prostornog uređenja šireg područja
1. SPR i PPU RH te PPŽ-om i PPGZ za PPPPO
2. PPGZ i PPUO/G za UPU i DPU
3. UPU za DPU

hvala
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej ljudi jel ima tko tu skriptu od 30 stranica da mi ju pošalje na mail? Nemogu nikako skinuti sa skriptarnice... unaprijed hvala

Ej ljudi jel ima tko tu skriptu od 30 stranica da mi ju pošalje na mail? Nemogu nikako skinuti sa skriptarnice... unaprijed hvala
Evo nakon nekoliko pokušaja napokon uspjela... :laughing:
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi gdje to profesor održava ispit na trgu republike austrije u onoj velikoj bijeloj ustanovi,pitam jer nisam iz zga pa da mi netko objasni,hvala:)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks