AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

Kizo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali postoji kakva skripta iz građevinskog? kakva je prolaznost?
Ne znam za prolaznost, ali sam bio na predavanju (razlika po Bologni) te nam je podijelio pitanja, kad ih napišem zajedno sa odgovorima, stavit ću ih u skriptarnicu, ali ga treba pitati da li to još vrijedi jer je na snagu stupio novi zakon !:rolleyes:
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam položio ovaj ispit u 9.mjesecu ;mislim da gotovo svi prolaze ovaj ispit, jedino je profesor malo škrt na ocijenama. Za 3 mu moraš dosta znati jer te gnjavi kojih sat vremena unutra. ja sam si napravio skriptu po onim pitanjima koje je davao na predavanjima i to je bilo dovoljno. kažem, ispit nije težak al dosta gnjavi oko samih pitanja
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A kad se mjenjao zakon? ja sam položio to u 9. mjesecu po ovom zakonu po kojem sam radio i odgovore na ova pitanja koja sam stavio u skriptarnicu.
Nisam ni znao da se što promijenilo. Ove zakone koje sam ja imao mi je dao profesor tako da je to bilo sigurno dobro.
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čula sam da se mjenao u 9.mj.i ja mislim da je ovaj po kojem si radio skriptu dobar. i meni je profesor dao zakone za ispit još na predavanjima pa ću po tom i učit.
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi bok, vidim da od 12 mjeseca nitko nije ništa rekao što se tiče pitanja u skriptarnici, pa me zanima da li je to još aktualno.. ak je, kaj ste učili samo po tim pitanjima, ak sam dobro vidjela odnose se na zakon o gradnji i zakon o prostornom uređenju, a kaj je sa onim - položaj stranaka u postupku izdavanja lokacijske dozvole ili pravnilnik o određivanju zahvata u prostoru za koje se ne izdaje lokacijska dozvola, pravilnik o mjerama zaštite od elementarnih nepogoda i slično.. jer ak se sjećam, netko mi je pričao da je 01. 01. stupio na snagu novi zakon u kojem se više ne spominje lokacijska dozvola, nego samo građevinska.. ne znam, ta informacija nije pouzdana. to bi zapravo najbolje znali bolonjci, koji su taj predmet imali do nedavno..:wink5:
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam položila ovaj predmet. Profesor je zaista preprepredobar. Možete odgovarati po starom zakonu ili po novom. Ova skripta iz skriptarnice koja je rađena po novom zakonu je ok ali bolje je učiti po Zakonu o prostornom uređenju i gradnji. Preporučam da učite stari zakon jer je puno jednostavniji (mada mi je glupo da učim nešto što se više ne primjenjuje, a ipak je ovo materija koja će sigurno svakome zatrebati u životu). Što se tiče lokacijske, i dalje se izdaje ali samo za stambene objekte veće od 400m i poljoprivredne objekte veće od 600m uz potvrdu gl.projekta te za zahvate u prostoru koje uređuje Vlada ili koji su na prostoru više županija uz građevinsku dozvolu.
 

Mojca_7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
gizmo, hvala na informaciji i čestitam..:laughing: znači ti veliš da se može odgovarat i po novom i po starom. jer gledala sam skriptu po novom zakonu (od kize) i moram reći da mi je malo to nekak komplicirano. ona pitanja koja je poslao luka 123 o zakonu o gradnji i zakonu o prostornom uređenju su mi nekak razumljivija.. pa sad, kaj ti misliš jel bi mogla te dvije skripte, odnosno pitanja naučiti?
 

gizmo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U utorak je istovremeno ispitivao mene novi zakon, a drugu kolegicu stari zakon. tek onda ti se sve spetlja u glavi kad slušaš nekoga kako priča sasvim drugačije stvari. ako ideš na sljedeći rok možeš se provući sa starim zakonom, znači ove dvije skripte (zakon o gradnji i zakon o prost.uređenju). pita osnove i sve skupa traje 15 minuta i još se napričate o tome gdje ko radi, gdje ste rođeni itd...super je profesor.
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zakon o gradnji i zakon o prostornom uređenju ti je literatura!!
Ta dva nauči i to je to
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imaš ih u skriptarnici, tj. pitanja koja pita iz zakona o gradnji i zakona o prostornom uređenju.
 

Reneé

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dao je Zakon o prostornom uređenju i gradnji (novi), dijelove Zakona o gradnji, Zakona o prostornom uređenju, Zakona o Hrv. komori arhitekata i Zakona o vlasništvu, te materijal pod nazivom: Akti za građenje, legalizaciju i uporabu građevina te fiskalni troškovi gradnje i Pravna priroda i sadržaj potvrde da je posebni dio zgrade samostalna uporabna cjelina - dosadašnja iskustva. Uz to je podijelio neku skriptu od cca 35 str.
 

leonela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej! Idem i ja na ispit, ali za prvi put učim po novom zakonu (po pitanjima iz skriptarnice). Možda bude dovoljno.

Koliko sam vidjela po prethodnim postovima, bit će dovoljan ovaj novi zakon.
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na prošlom roku u 3.mj rekao nam je da bolonjci odgovaraju po novom zakonu a mi po starom programu odgovaramo stari zakon(kojeg je lakše za naučit neg novi).
Pita zakon o prostornom uređenju i zakon o gradnji.
Nas je prvo gnjavio sa zakonom o prostornom uređenju, a tek onda za prešao na zakon o gradnji, uglavnom oba dva se moraju znati.
Ali tip je super, nitko ne pada uglavnom,
I ak ne znaš baš pitat će te nešto jako lagano samo da prođeš.
Par dana je dovoljno za ovaj ispit naučit, jedino ak se želi veća ocjena onda malo više.
Sretno svima
 

Reneé

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok. Riješila sam ovaj ispit prošli tjedan - prof. je stvarno u redu. Odgovarala sam s još dvije cure i sve što je pitao znale smo. Pitao je: vrste prostornih planova i tko ih donosi, što je lokacijska dozvola, na temelju kojih akata se može graditi, tko izdaje građevinsku dozvolu, temeljem kojeg akta može početi obavljati djelatnost - to je rj. za obavljanje djelatnosti (za zgrade do 400 m2.). Nakon svega, mislim da je dosta naučiti odgovore na pitanja prema novom zakonu, koji su u Skriptarnici. Pozdrav i sretno.
 

ellena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bilo je super! Sve je onako kako piše u prethodnim postovima: naučiš po onim pitanjima iz skriptarnice, možeš birati hoćeš li odgovarati po starom Zakonu ili novom. Profesor je super, pomaže ako zapne i stvarno ne ruši. Mislila sam da ljudi preuveličavaju, ali stvarno je tako.

Ja sam bila na prošlom roku sa još dvije kolegice i nije nas pitao niti jedno pitanje iz skripte (sve prije nas pitao je da mu kažu ono što najbolje znaju)nego iz prijelaznih i završnih odredbi, jedva smo se izvukle, tak da si pročitate te odredbe.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam bila na prošlom roku sa još dvije kolegice i nije nas pitao niti jedno pitanje iz skripte (sve prije nas pitao je da mu kažu ono što najbolje znaju)nego iz prijelaznih i završnih odredbi, jedva smo se izvukle, tak da si pročitate te odredbe.
Da bilo je tako, i ja sam mislila da će nas rušiti jer nije pitao ništa iz skripti nego je tražio nekakve odgovore za poludjeti. Na kraju smo prošle ali bilo je čupavo. Valjda je pred kraj postao malo nervozan jer smo čekale satima da se vrati i održi ispit do kraja! Ne bih htjela nikoga uplašiti, ali na kraju krajeva svakome se može svašta dogoditi i na najlakšem ispitu i kod najboljeg profesora.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel sprema neko ovaj ispit za 5.9.?
ja..ali idem na drugi rok u 9. mj. ovaj novi zakon je dosta zdrman i samo se nabacuju se nekim pojmovima:sad:

btw...tek sam sad skužio da prilično dobro objašnjenje dokumenata prostornog uređenja i gradnje ima na stranicama ureda za graditeljstvo grada zagreba...tko je zainteresiran i uči ovaj ispit moglo bi mu koristiti!!
klikni na ovaj link http://www.uredzagraditeljstvozagreb.com/Default.aspx?tabid=260
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bio danas na ispitu i prošao.:boldpurple: Profesor je korektan i doista pušta i one koji baš nisu briljirali (takvi dobivaju dvojke), ali nije baš da ne gnjavi. Mene je pitao za veću ocjenu i dosta me ispitivao. Traži logičko zaključivanje i povezivanje, što je meni bilo malo bad, ne zato što sam glup, već zbog novog zakona koji je dosta konfuzan:confused2:. Pitao je; vrste prostornih planova i tko ih donosi, na temelju kojih akata se započinje gradnja, inspekcijski nadzor, za koje građevine nije potrebna lokacijska dozvola, pravne posljedice građenja bez građevinske dozvole... To je sve čega se mogu sjetiti.
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko dal se ovaj predmet moze polozit prije nego rijesis ispite iz druge godine?jer je meni ostalo gradjansko iz druge pa bih htjela nesto rijesit prije..da li postoji mogucnost da ti cuva ocjenu?
Koliko ja znam NE! Ispite rješavaš po godinama, ali vrijedi pitati kod profesora, možda se može što napraviti...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks