AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim vas odgovor na par pitanja:
1. što je lokacijska dozvola
2. tko donosi dokumente prostornog uređenja
3. podjela prostornih planova
4. način pozivanja stranaka u postupku izdavanja
5. tko su stranke u postupku izdavanja
6. način donošenja prostornih planova
7. tko smije sudjelovati na javnim raspravama o prostornim planovima?
8. institut provedbe planova
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas odgovor na par pitanja:
1. što je lokacijska dozvola
2. tko donosi dokumente prostornog uređenja
3. podjela prostornih planova
4. način pozivanja stranaka u postupku izdavanja
5. tko su stranke u postupku izdavanja
6. način donošenja prostornih planova
7. tko smije sudjelovati na javnim raspravama o prostornim planovima?
8. institut provedbe planova
mene isto zanima tko donosi akte prostornog uređenja!?hvala
 

lovor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
je li tko zna prijevod ovih kratica kod Obveznosti donošenja dokumenata prostornog uređenja, bila bi zahvalna :O :
propisana ZPUG-om za
1. dokumente državne razine
2. PPŽ/GZ
3. PPUG/O
4. UPU za
- neizgrađene dijelove građevinskog područja i
- područja planirana za urbanu obnovu
5. DPU-u za područja planirana za urbanu komasaciju
* može se propisati dokumentom prostornog uređenja šireg područja
1. SPR i PPU RH te PPŽ-om i PPGZ za PPPPO
2. PPGZ i PPUO/G za UPU i DPU
3. UPU za DPU

hvala
ZPUG - Zakon o prostornom uređenju i gradnji
PPŽ/GZ - prostorni plan županije/ Grada Zagreba
PPUG/O - prostorni plan uređenja velikog grada, grada, općine
UPU - urbanistički plan uređenja
DPU - detaljni plan uređenja
SPR - strategija prostornog razvoja
PPU RH - program prostornog uređenja RH
PPPPO - prosotrni plan područja posebnih obilježja
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ZPUG - Zakon o prostornom uređenju i gradnji
PPŽ/GZ - prostorni plan županije/ Grada Zagreba
PPUG/O - prostorni plan uređenja velikog grada, grada, općine
UPU - urbanistički plan uređenja
DPU - detaljni plan uređenja
SPR - strategija prostornog razvoja
PPU RH - program prostornog uređenja RH
PPPPO - prosotrni plan područja posebnih obilježja
da li možda znaš ove kratice:
1. prostorni planovi NP i PP
2. GBP
 

jadra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a ova kratica :)

BRP ??
( 600 m2 BRP-a )
bruto razvijena površina građevine (BRP) - površina identična građevinskoj bruto površini

mene isto zanima tko donosi akte prostornog uređenja!?hvala
Dokumenti prostornog uređenja donose se na državnoj razini te kao prostorni planovi na područnoj (regionalnoj) i lokalnoj razini. Prostorni planovi imaju snagu i pravnu prirodu podzakonskog propisa.

Dokumenti prostornog uređenja državne razine su Strategija prostornog razvoja, Program prostornog uređenja Republike Hrvatske i prostorni planovi područja posebnih obilježja. Dokumenti prostornog uređenja područne (regionalne) razine su prostorni plan županije, odnosno Grada Zagreba te prostorni plan područja posebnih obilježja (ako je obveza njegove izrade propisana tim planovima). Dokumenti prostornog uređenja lokalne razine su prostorni plan uređenja velikoga grada / grada / općine, urbanistički plan uređenja i detaljni plan uređenja.

Odredbama Zakona o prostornom uređenju i gradnji ("Narodne novine" br. 76/07 i 38/09) utvrđena je mogućnost da se dokumenti prostornog uređenja različite razine mogu se izrađivati i donositi istodobno, što može značajno uštedjeti vrijeme i financijska sredstva. Također, Zakon je omogućio i donošenje zajedničkih dokumenata prostornog uređenja.
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
može još samo pojašnjenje ovih pitanja??
1. tko donosi prostorni plan
2. faze donosenja prostornog plana
3. tko donosi akte za upotebu i za legalizaciju graĐevine
4. parcelacijski elaborat
5. na temelju čega slijedi uređenje građevinskog zemljišta
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može još samo pojašnjenje ovih pitanja??
1. tko donosi prostorni plan
2. faze donosenja prostornog plana
3. tko donosi akte za upotebu i za legalizaciju graĐevine
4. parcelacijski elaborat
5. na temelju čega slijedi uređenje građevinskog zemljišta
najbolje ti je zakon pročitati da ti bude jasnije ja sam prošla skriptu jednom i sad ću još 2,3 puta detaljnije i pročitati ću zakon,vjerojatno bi našla odg. na ta pitanja ja ih još ne znam:)
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi ko ide u ponedjeljak na ispit kako stojite sa gradivom ???ja sam na samom početku baš i ne ide,još su stavili ispit u ponedjeljak užas...(
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja idem i znam još dvoje koji idu... nikome ne odgovara ponedjeljak... al' kaj je tu je... budemo nekak.. i ja sam na početku :)
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li netko zna odgovore na pitanja tko određuje iznos komunalnog doprinosa?
institut provedbe prostornih planova?
način donošenja prostornih planova?
dokazivanje uporabljivosti građevnih proizvoda?
nemrem nać ni u zakonu ni u knjizi??pliz help
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li netko zna odgovore na pitanja tko određuje iznos komunalnog doprinosa?
institut provedbe prostornih planova?
način donošenja prostornih planova?
dokazivanje uporabljivosti građevnih proizvoda?
nemrem nać ni u zakonu ni u knjizi??pliz help
ja mislim da je ovak:
2. pričati o lokacijskoj dozvoli, rješenju o utvrđivanju građevne čestice i potvrdi parcelacije građevinskog zemljišta
3. donošenju prostornih planova prethodi donošenje odluke o izradi prostornog plana, pribavljanje zahtjeva tijela drž. uprave i uprav. osobe s jav. ovlastima, javna rasprava i pribavljanje raznih suglasnosti propisanih zakonom o prostornom uređenju i gradnji

ostalo neznam
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja mislim da je ovak:
2. pričati o lokacijskoj dozvoli, rješenju o utvrđivanju građevne čestice i potvrdi parcelacije građevinskog zemljišta
3. donošenju prostornih planova prethodi donošenje odluke o izradi prostornog plana, pribavljanje zahtjeva tijela drž. uprave i uprav. osobe s jav. ovlastima, javna rasprava i pribavljanje raznih suglasnosti propisanih zakonom o prostornom uređenju i gradnji

ostalo neznam
hvala ti ,a dali možda znaš još predmet upravnog područja gradnje i izvlaštenje nekretnine

ja koliko sam skužila prostorni plan je zapravo dokument prostornog uređenja,valjda po nekoj logici
 

Dijana936

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li neko koje je clanke pozeljno nauciti iz zakona?? nemam bas vremena sve citati pa ako neko zna slucajno...hvala :)
 

ana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ti ,a dali možda znaš još predmet upravnog područja gradnje i izvlaštenje nekretnine

ja koliko sam skužila prostorni plan je zapravo dokument prostornog uređenja,valjda po nekoj logici
imovinsko-pravni institut jer je nužan radi rješavanja stvarno pravnih odnosa na građevinskom zemljištu koji je potreban radi provedbe tog uređenja =)
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
imovinsko-pravni institut jer je nužan radi rješavanja stvarno pravnih odnosa na građevinskom zemljištu koji je potreban radi provedbe tog uređenja =)
to je predmet upravnog područja gradnje??? ili...

ja koliko sam skužila prostorni plan je zapravo dokument prostornog uređenja,valjda po nekoj logici
i ja sam došla do tog zaključka :)
 

mica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nije neki problem naštrebat skriptu ali ima par pitanja na koje ne znam odgovor nema ga ni u zakonu ni u skritpti ali dobro valjda me neće potrefit kažu da je profesor ok pa valjda neće cjepidlačit samo da ja dobijem dvojčicu i da nas bude malo više sa starog programa da nisam sama.))))
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
MOLIM VAS može još samo pojašnjenje ovih pitanja??
1. tko donosi prostorni plan
2. faze donosenja prostornog plana
3. tko donosi akte za upotebu i za legalizaciju graĐevine
4. parcelacijski elaborat
5. na temelju čega slijedi uređenje građevinskog zemljišta
 

Dijana936

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
MOLIM VAS može još samo pojašnjenje ovih pitanja??
1. tko donosi prostorni plan
2. faze donosenja prostornog plana
3. tko donosi akte za upotebu i za legalizaciju graĐevine
4. parcelacijski elaborat
5. na temelju čega slijedi uređenje građevinskog zemljišta
ja bi to ovako odgovorila:
1. prostorni plan se donosi ovisno o podrucju na kojem se donosi dakle imamo na drzavnoj razini strategiju donosi Sabor, a program Vlada, na regionalnoj razini i tu županija odnosno Grad Zagreb donosi prostorni plan i lokalnoj razini tu donosi općina, grad prostorni plan nesto bi tako rekla.
2.pod faze donosenja bi rekla ono da se mora donjeti odluka o izradi prostornog plana, pribaviti zahtjeve, zatim se vodi javna rasprava , pa su potrebne suglasnosti propisane ZPUG-om i nakon odluke o donosenju se objavljuje u NN tako nesto jos bi tu spomenula mozda i sadrzaj p.p.
3. ne znam to cu muljat i rec neko nadlezno tijelo ili sto vec...
4. čl.120 zakona
5.to bi pricala o sadrzaju uredenja građ. zemlj. i to ovo pod 2 u skripti da treba prikupljanje tehnicke dokumentacije,rjesavanje imovinskopravnih odnosa i ishodenje dozvole potrebnih za provedbu radova na uredenju gradevinskog zemljista, treba osigurati sredstva za uredenje tako nesto heheheheheh
eh sad dal je to tocno ili nije briga me nadam se da je za prolaz i gotovo...sretno svima sutra ...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks