AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Građevinsko upravno pravo

Anita B

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi molim odgovor - jel' ispituje prof. Bienenfeld ili netko drugi? Poslala sam profesoru e-mail i navela student ali nije mi odgovorio, jer je odredio termin ispita isti dan kad je lokalna, pa se bojim da ništa od njegovog ispita tj. da neću izaći na ovaj zadnji rok.
netko drugi ispituje ne znam kkako se točno zove
 

L-girl

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi molim odgovor - jel' ispituje prof. Bienenfeld ili netko drugi? Poslala sam profesoru e-mail i navela student ali nije mi odgovorio, jer je odredio termin ispita isti dan kad je lokalna, pa se bojim da ništa od njegovog ispita tj. da neću izaći na ovaj zadnji rok.
Mislim da ispituje prof. Rajčić tak su rekli na prijašnjim postovima, neznam mu ime al ispituje u sobi 9 u gundulicevoj, nadam se da sam pomogla :)
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nije li bolje u skriptarnicu, pa da je svi imaju?
To bi bilo jos bolje :)
Ako netko ima nek je stavi u skriptarnicu
 

tsekulic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da podijelim svoje iskustvo! Dakle, ispituje profesor Rajčić u sobi br. 9 (to je ona do referade ali ne piše broj na njoj). Ako se ne varam samnom je odgovarala kolegica Ivana iz prijašnjih postova :)Što se tiće samog gradiva pitao nas je samo sudionike u gradnji i oko toga smo se vrtili. Kao što su neki već i pisali, odgovaranje više nalikuje na razgovor o svemu i svačemu. Profesor traži da se znaju neki osnovni pravni pojmovi poput pravne, poslovne i deliktne sposobnosti, o tome smo dosta razgovarali, a što se gradiva tiće da se zna kratko i jasno reći ono što vas pita, bez previše okolišanja. Ugl. mislim da se ne može pasti ako samo malo pročitate pradavanja ili ovu skripticu iz skriptarnice. Sve u svemu treba logično povezivati. Pale su trojke. :)
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma ovaj predmet je mrak...kolegice vas nam je bilo super danas... Hahahah...kad stignem doma saljem javne sluzbe i nomotehniku kad mi se frenfica javi...
 

lorena0810

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege jel za ovaj predmet dosta ucit iz skripte koja sadrzi materijale koje je profesor dao ili ima jos nesto?
 

almah

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege jel za ovaj predmet dosta ucit iz skripte koja sadrzi materijale koje je profesor dao ili ima jos nesto?
je dosta ti je tj. dosta ti je da je samo procitas, jel ne pita nista iz skripte ( bar je tak bilo sad na roku u 2.mj), razgovarali smo opcenito o svemu..jedino si iz prezentacija nauci sudionike u gradnji jer to zna pitati
 

ivana91

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
spremila sam za doslovno 3 dana i to onak laganini čitanja tako da nemaš brige :)

I poslala sam ja prezentacije da se stave u skriptarnicu..nadam se da će uskoro :)
Sretno svima


3 dana učenja je i više nego dovoljno
Da li imaš još te prezentacije da mi pošalješ na mail? [email protected]
 

mape5

Super Moderator
Obavještavaju se izvanredni studenti da se predavanja iz nastavnog predmeta Građevinsko upravno pravo predviđena za danas i sutra, 5. i 6.11. neće održati zbog bolesti predavača.
Novi termini nastave su 26. i 27. 11. (četvrtak i petak) od 17:00 do 21:00 h u dvorani 17/I. kat (Vijećnica), G10.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Odgovarala sam ovaj predmet kod profesora Rajčića. Nisam prošla a ni sama neznam zapravo zašto nisam. Ovako, ja sam učila kao i svi iz skripte. Profesor me odmah pitao iz čega sam učila, ja kažem. On kaže da kako možemo učiti iz stare literature, da ta literatura (ta skripta koju je napisao neki drugi profesor više ne vrijedi). Pošto zakon koji se spominje u skripti više nije na snazi 4 godine. Pitao me je dugo, bila sam unutra više pola sata. Pitanja su bila neobična, većina nevezana za ovaj predmet.O pravnoj i poslovnoj sposobnosti, ko donosi uredbe, ko znakone, nešto općenito za Ustav i to sam mu sve pričala, a onda je pitao nešto iz skripte one sudionike gradnje. O njima u skripti što sam naučila sve sam rekla. a prof je pitao neke detalje, da tko može biti revizor tko ne, zašto ne, koji su uvijeti da osoba bude revizor. Za svakog sudionika gradnje se mora razjasniti, da li on SMIJE, i da li on MOŽE biti npr. projektant ili revizor. I za svakog koji su uvjeti, a to ne piše u skripti. To je profesor koji traži točno određenu riječ koju on želi čuti. Bez obzira da li mi rekli za traženi pojam 3 točne rečenice. Ugl ja sam na svako pitanje znala odg. No on je rekao da to nije za prolaz. Ja u šoku, padnem taj nevažan najlakši predmet, a građansko koji je najteži na faksu prođem od prve sa trojkom. Sad sam u potrazi za literatorom, tražim knjigu koja je navedena kao literatura. Dok sam ga pitala iz čega da učim, nešto je nejasno rekao,i pričao o totalnim nebitnostima, dalje sam samo čekala trenutak da izađem iz prostorije jer me zadržavao više pola sata svojim pričama. Mislim da ću s ovim predmetom pričekati gdje do 6mj, možda tko drugi bude ispitivao. Možete vi učiti iz skripte, možda vam se posreći.
 

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice iskreno mi je žao što niste prošli ovaj predmet i u potpunosti Vas razumijem. Naime i ja sam odgovarao kod istog profesora i moram naglasiti da mi je to bio najmučniji ispit tijekom studiranja. Dotični profesor ustvari niti nije profesor nego je tajnik na Građevinskom fakultetu. Bez obzira na to, "lik" je totalna koma. I ja sam učio iz literature koju mi je poslao jedan drugi profesor, a naučio sam materiju savršeno. Naravno to nije imalo nikakvog smisla, jer me Rajčić ispitivao nešto sasvim drugo, apsolutno nevezano za literaturu iz koje sam učio. Na kraju sam izvukao nekakvu dvojku, ali mi je čitav taj "performans" ostavio gorak okus...
Ispočetka sam se bavio mišlju da pošaljem mail prof. Kopriću, ili da dogovorim sastanak s njim, ako ništa drugo, bar da spasimo buduće generacije od ovakvog debilizma. Na kraju nisam, zbog razno raznih obveza, ali ponukan Vašim postom mislim da ću nešto pokušati poduzeti vezano uz ovaj predmet. Volio bih da mi se pridruže i drugi studenti i da na koncu riješimo očitu nepodudarnost predavanja i ispita. Koliko sam ja primjetio "tajnik Rajčić" ispituje ono što najbolje zna, a zna pravo općenito, odnosno ono što koristi u svakodnevnom poslu. Inače građevinsko upravno pravo je prilično zanimljivo i lagano. Nažalost, čovjek je napravio horor od predmeta.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sasvim Vas razumijem, nepotrebno zadržava studente svojim objašnjenjima koja kao što kažete ostavljaju gorak okus na utisak samog odgovaranja. Nadam se da drugi rok bude više sreće, možda je to profesor napravio jer mora nekog imati zbog statistike tko i padne ispit. Sad me ovog predmeta strah više nego postupovnog ili lokalne koji su teži na 3.god. Sretno svima na rokovima.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Vidim cudna aktivnost na ovom zapustenom predmetu pa si mislim, mora biti nesto zanimljivo. I ja sam odgovarala kod doticnog i pitanja su bila ista kao i gore navedena. Cak me pitao tko je trenutni predsjednik SAD-a i kakva je SAD drzava po uredenju. Ja sam se prije odgovaranja informirala o ispitivacu i bila totalno ozbiljna na ispitivanju. Dakle bez ikakvih faca zacudivanja ili bilo kakve mimike whatsoever. Poker face i odgovaras ono sto te pita. A Vrapče ce uvijek imati slobodnih kreveta...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks