AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Etika javne službe

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej ljudi koliko ste spremali ovaj ispit?
Ja čitam knjigu a ona čita mene.
Nije mi nešto zanimljiva...
[DOUBLEPOST=1518553911,1517332628][/DOUBLEPOST]Ispit danas kod Kregara, kolegica i ja.
Njezina pitanja:
1. etika i moral
2. odaberite sami kolegice

Moja pitanja:
1. načela Lorda Nolana
2. odaberite samo kolegice

I to je to. Obje prošle, ugodan ispitivač skroz
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolokvij danas u 12.30..2 grupe, 5 esejskih pitanja..
jedna grupa pitanja: moralni relativizam, pojava i sprječavanje sukoba interesa, politički skandali u VB, što znate o korupciji i politička odgovornost
druga grupa: pol.odgovornost, skandali u Italiji i Francuskoj, sprječavanje sukoba interesa u SAD-u, odnos moralnih normi i pravnog poretka te utemeljenja
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vidim da nitko nije napisao pitanja sa drugog kolokvija, pa možda ubuduće pomogne nekome: nabrojati međunarodnu regulaciju i opisati jednu, uloga etičkog povjerenika, problemi etičkog kodeksa, kodeksi po obliku i skandinavske zemlje
tko je prošao oba kolokvija, išao je samo na upis ocjene..
također poslati ću skriptu napravljenu po knjizi ovdje u skriptarnicu =)
 

tihic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas kod Ksenije:
vrtila je sve vezano za etički kodeks - kako je u Hrvatskoj, anglosaksonskim zemljama, skandinavskim itd.
Politička odgovornost
Korupcija,
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li su predavanja obavezna, za izlazak na kolokvij?
[DOUBLEPOST=1551854735,1550213394][/DOUBLEPOST]Šta je bilo jučer na predavanju, jesu kaj rekli za kolokvij?
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij 25.4 mogli su doći i redovni i izvanredni.
Moja grupa
1. Što je moralni relativizam
2. Što je temelj političke odgovornosti
3.Uloga javnih medija i sloboda odlučivanja u demokratskom društvu
4. Što je moralna panika
5. Granice privatnosti kod javnih dužnosnika
6. Načela za javne dužnosnike u UK
Od druge grupe je bilo još
1.što je moral a što etika
2. primjeri političke odgovornosti
3. Isto kao prva grupa
4. Ne znam
5. Isto kao prva grupa
6. Načela lorda Nolana

Rezultati će biti oko 5.5. Idući kolokvij je 24.5
 

knjiga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
J
Kolokvij 25.4 mogli su doći i redovni i izvanredni.
Moja grupa
1. Što je moralni relativizam
2. Što je temelj političke odgovornosti
3.Uloga javnih medija i sloboda odlučivanja u demokratskom društvu
4. Što je moralna panika
5. Granice privatnosti kod javnih dužnosnika
6. Načela za javne dužnosnike u UK
Od druge grupe je bilo još
1.što je moral a što etika
2. primjeri političke odgovornosti
3. Isto kao prva grupa
4. Ne znam
5. Isto kao prva grupa
6. Načela lorda Nolana

Rezultati će biti oko 5.5. Idući kolokvij je 24.5
Da li su načela javnih dužnosnika u UK isto što i Nolanova načela?
 

mape5

Super Moderator
Kolokvij se pisao 45 minuta, međutim kada je rekao da je prošlo 30 minuta, on da je za minutu rekao još..10 minuta, pa mi se čini da je za dve minute rekao još 5 minuta..i za 3 minute rekao je gotovo tako da je 15 minuta trajalo 7 minuta :)

čekamo rezultate da vidimo kako je ocijenio filozofsko razmatranje i promatranje i promišljanje eitke :)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas bio drugi kolokvij. Svi smo bili ista grupa bilo je 5 pitanja mogli smo si šaptat stvarno ok. Skripta je potpuno dovoljna.
1. Navodite 8 ključnih mjera etičke infrastrukture
2. Etički povjerenik obveze i što jamči njegovu neovisnost (to ima u kodeksu)
3. Razlike etički kodeks, kodeks ponašanja i kodeks normi i pravila
4. Tko su donositelji kodeksa u zemljama bivše jugoslavije
5. Kodeksi u anglosaksonskim zemljama

Rezultati će bit u četvrtak da se stigne odjaviti ispit ko ne prođe
 

mape5

Super Moderator
jučer rok kod Grubišić: 4.6.2019
upis ocjena ko je položio preko kolokvija s time da je svakome dala šansu da odgovara za bolju ocjenu. Čak su neki mogli izabrati i pitanje - cool :)
i svi su prošli. Neki su odgovarali, pitanja - što je etika, moralni relativizam..toje ono kaj sam čula...al mislim da su pitanja ona koja se tu vrte.
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Usmeni danas kod Manojlović: moralni relativizam - rekla sam općenito o njemu i onda ono o kulturnom i subjektivnom relativizmu, pa me pitala kakav je to deskriptivni, ja sam joj iskreno rekla da nemam pojma jer sam jedva i ovo gore naučila i zapamtila, samo se nasmijala i krenula dalje s pitanjima hahah onda sukob interesa u SAD-u i kojim je aktom to uređeno (za taj akt nema u skripti napisano pa ga nisam naravno niti znala ali isto nije uzela za zlo), koja su 4 najvažnija načela u našem kodeksu i koji su problemi kod primjene našeg kodeksa.
Pitanja kolegici - što je etika, a što moral, što je metaetika i kojim se pitanjima bavi, sukob interesa u Njemačkoj, kakav je po obliku naš kodeks (odg je justinijanski i to zato što je pisan kao zakon, ima članke bla bla), etičko povjerenstvo.
Obje smo učile po skripti onoj od 25str i dobile 4, ali eto neke stvari poput tih dokumenata su vjt navedene u knjizi pa ih mi nismo znale pa možda treba malo bacit oko na to :)
Inače je atmosfera ugodna i prof je stvarno super, pomaže pod pitanjima. Sretno svima dalje! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks