AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ekonomika poduzeća

muholovac

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozz..jel mi neko bio tako ljubazan pa napisao par pitanja koja su česta na ispitu..da znam okvirno na što obratiti pažnu.. hvala unaprijed :)
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozz..jel mi neko bio tako ljubazan pa napisao par pitanja koja su česta na ispitu..da znam okvirno na što obratiti pažnu.. hvala unaprijed :)
evo ja sam skupila pitanja po forumu od 1 stranice:

1. definicija poduzeća i značajke
2. struktura bilance i računa dobiti i gubitka
3. kontroling
4. intelektualni kapital - od čega se sastoji
5. uspješan int. kapital (tak nešto)
2. pitao me je Što je to intelektualni kapital i od čega se sastoji bilanca?strukturu pasive?
3. bilanca
dugoročni kapital
intelektualni kapital
definicija poduzeća
ekonomika poduzeća
menadžer
menadžment
struktura intelektualnog kapitala
što je dobitak
4. Pita poduzeće, bilancu, račun dobiti i gubitka, kontroling i to je manje više to. Kod IK pita što je i eventualno strukturu.
5. intelektualni kapital, struktura, kalkulacijska dobit i gubitak, kontroling
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je turbo lagan, profesor je skroz ok, pitao me sto znam o intelektualnom kapitalu, osnovnu podjelu, te sto je i od cega se sastoji bilanca, i to je to, jedan manje ;)
 

Trka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kad prijavite ovaj ispit i odlučite u međuvremenu da nećete izać na njega, trebate ga odjaviti jer je tako profesor dao sam sebi za pravo da to treba, da vam se ne bi dogodilo što i meni...
naime prvi put sam ga prijavila ali kako nisam bila rješila drugu god.nisam imala pravo izaći na njega i nisam se naravno pojavila, drugi put kad sam imala pravo nisam stigla ga dobro spremit jer sam taj dan imala i drugi ispit i nisam se pojavila...profesor mi je oba puta stavio nedovoljan kao da sam bila i pala. Nije normalan definitivno!

Odem ja u referadu, nakon što sam poslije prvog puta mislila da je falio pa sam zvala i žena rekla da dođem do nje pa da će ona reći njemu da ispravi...danas mi kaže da je on to namjerno napravio jer se nisam pojavila, usprkos tome što je ona njemu rekla da na ovom faksu ne treba odjavljivat ispite...pa tko je ovdje lud!!!
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može neko raci kako izgledaju predavanja iz ovog predmeta
prvi sat ništa :) drugi sat se podjelite u grupe, i svaka grupa ima neku temu za prezentirat, na predavanja ne moraš ići, dođeš onaj dan kad imaš prezentaciju, zadnji sat imaš kolkvij od 5 pitanja, i to ti je to, sve u svemu lagan ispit za položit,
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prvi sat ništa :) drugi sat se podjelite u grupe, i svaka grupa ima neku temu za prezentirat, na predavanja ne moraš ići, dođeš onaj dan kad imaš prezentaciju, zadnji sat imaš kolkvij od 5 pitanja, i to ti je to, sve u svemu lagan ispit za položit,
jel to vrijedi i za izvanredne?
 

kikica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Osnovna podjela intelektulanog kapitala je materijalni i nematerijalni oblik ili ? Da li treba znati humani i strukturalni kapital ?
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja kolokvi -25.1.2011.
pitanja su se uglavnom ponovila :)
1. definicija poduzeća i njihove značajke
2.struktura bilance, i račun dobiti i gubitka
3.elementi intelektualnog kapitala
4.mjerenje uspješnosti inetelektualnog kapitala
-on se mjeri WAIC metodom, osmislio ju je naš profesor Ante Pulić. -ona je pogodna za mjerenje svih razina -od najmanjih gospodarskih jedinica, na razini tvrtke, unutar gospodarskih sektora, sve do razine nacionalnog gospodarstva- te je zato priznata u cijelom svijetu,može precizno pratiti uspješnost IK u stvaranju vrijednosti- temelji se na praćenju uspješnosti dva ključna resursa. intelektualnog i financijskog poslovanja.. .
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
najlakše položeni ispit ikad,pitao me što sam najbolje naučila,rekla sam mu samo definiciju bilance i već me zaustavio i pitao račun dobiti i gubitka i intelektualni kapital isto samo definiciju i 3 je u indeksu
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ne..ekonomika poduzeća..pa znam da je drugi ponedjeljak...da sam misl.na danas napisala bi danas
sorry,zabrijala sam da je danas nedjelja
mislim da još nema rasporeda
vjerojatno bude u ponedjeljak,zadnjih godinu dana najmanje je uvjek u ponedjeljak
na prošlom roku je bio u 9
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sorry,zabrijala sam da je danas nedjelja
mislim da još nema rasporeda
vjerojatno bude u ponedjeljak,zadnjih godinu dana najmanje je uvjek u ponedjeljak
na prošlom roku je bio u 9
jesi učila samo po pitanjima ili i ostalo?
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jesi učila samo po pitanjima ili i ostalo?
samo pitanja tu sa foruma
ovo sam napisala o ispitu:
najlakše položeni ispit ikad,pitao me što sam najbolje naučila,rekla sam mu samo definiciju bilance i već me zaustavio i pitao račun dobiti i gubitka i intelektualni kapital isto samo definiciju i 3 je u indeksu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks