AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ekonomika poduzeća

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej ljudi , kakav je bio ispit ? molim vas , podijelite dojmove
ispit uopće nije bio težak, ali ja nisam naučila pa...
piše se pola sata, 5 pitanja...

1. definicija poduzeća i značajke
2. struktura bilance i računa dobiti i gubitka
3. kontroling
4. intelektualni kapital - od čega se sastoji
5. uspješan int. kapital (tak nešto)

zadnja 2 pitanja su sa onih prezentacija koje je prof dao nekima, a to nemam tak da nisam naučila. nešto se o int. kapitalu nalazi i u onoj drugoj knjizi sa cd-a.
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
znači ipak ima tih prezentacija ... krasno ... ako ih netko ima nek bude dobar pa javi ili neka mi bar kaže dal imaju veze s intelektulanium kapitalom (nezaposlenost, znanje, mjerenje int. kapitala , istraživanje int.kapitala i sl) jer imam knjigu pod nazivom INTELEKTUALNI KAPITAL koji su prije studenti učili za višu ocjenu
 

Sljivica_Bobica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
o intelektualnom kapitalu imate u priručniku o upravljanu intelektualnim kapitalom koji smo dobili na cd-u, a mozete ga i skinut s neta, ali nisam sigurna koja je adresa.ako netko zna nek bude dobar i napiše.iz njega su bila pitanja.prezentacije nije nitko dobio.
 

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prezentacije je profesor podijelio (5cd-a) i dalje smo si ih trebali sprzit, ali nitko od kolega ih nije dao. pa vas molim, tko ima prezentacije, neka ih posalje u skriptarnicu...
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo neka samo netko potvrdi da li je to to , da li prezentacije počinju ovime, ako je budem ja to stavila u scriptarnicu ali neznam dal je to to:


Intelektualni kapital
Intelektualni kapital je temeljna poluga, temeljni resurs, temeljni potencijal, temeljni imbenik svih elemenata
odnosno željeznikog sustava po vertikali te mu se posveuje posebna pozornost kao sinergijskom elementu
željeznikoga prometnog sustava po vertikali.
Intelektualni kapital presudno je važan:
· pri stvaranju
· pri funkcioniranju
· pri održavanju
· pri ostvarivanju poslovne profitabilnosti
· pri rastu i razvoju.
Budui da imbenici ekonomskog razvoja postaju informacije, prostor i vrijeme, to se intelektualni kapital
odnosi na interdisciplinarne, multidisciplinarne, pluridisciplinarne i transdisciplinarne znanosti, znanja,
sposobnosti, umijea, iskustvo, informacije, kulturu, softver, patente, licencije, kreativnost, inventivnost,
motivaciju…
Upravljanje intelektualnim kapitalom
 

Manuela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi,ja sam isto upisala ekonomiku poduzeća kao izborni.zanima me kako mogu doći do te knjige i koliko ima stranica?kako mogu doći do tih prezentacija?:rolleyes:
 

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi,ja sam isto upisala ekonomiku poduzeća kao izborni.zanima me kako mogu doći do te knjige i koliko ima stranica?kako mogu doći do tih prezentacija?:rolleyes:
Otiđi do profesora kad ima konzultacije (mislim da petkom) i on će ti dat cd na kojem je knjiga. A što se tiče prezentacija - tko ih ima neka ih stavi u skriptarnicu!
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko da li su prošla predavanja za izvanredne ili ne ?
Ja sam na netu našla nekakav Priručnik o upravljanju IK , ali je zaštićen pa neznam kako to poslati... sve u svemu napišete u google i izbacit će ... al ko zna da li je to to .

Što se tiče konzultacija... meni je prof jednom preko maila kad sam ga pitala za literaturu rekao da se javim u pon u 10 ali ja tada nikako ne mogu doć, pa...
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel netko zna , kada malo ljudi prijavi ispit , jel onda svejedno pišu ili ih onda prof usmeno pita ???
 

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko vremena treba da se nauči ovaj predmet?koliko ta knjiga ima stranica?
ova jedna ima 122 str., ali ne znam jel se treba Prirucnik za upravljanje IK u tvrtkama (on ima 50-ak stranica). Relativno brzo se nauči... tjedan dana je uvrh glave... =)
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam na netu vidjela taj priručnik i to baš i nije isto što i knjiga INTELEKTUALNI KAPITAL ... koju mi je profesor osobno dao prošli tjedan da ju naučim do sutra pa dođem odgovarat ... možda se može ili jedno ili drugo ... neznam ... ja sam se nadala tim tzv. prezentacijama a on mi je posudio tu knjigu ...
ta knjiga Ekonomika poduzeća za pravnike nije teška , više je bubanje .. definicije, podjele ... ali meni je intelektulani kapital malo kompliciraniji ... ali možda to ne traži da se zna savršeno ...pa... ah, vidjet ću sutra
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks