AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Civilno društvo i javna uprava

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam pitanje jer svatko mi kaže drugačije..koja je točno literatura, ja sam mislila ovako (a tako piše i na netu pa pretpostavljam da je točno) -
Bežovan - Civilno društvo str 13-29 i Bežovan, Zrinščak - Civilno društvo u Hrvatskoj str 29-43 i jedno podpoglavlje iz te knjige točnije iz njenog 3.dijela koje se zove analiza civilnog društva u Hr i ima 4 podpoglavlja: struktura CD, okolina CD, vrijednosti CD i utjecaj CD pa si odabereš jedno od ta 4..
pa jel to točno? jer neki mi kažu da se to poglavlje bira iz bilo koje knjige, neki mi kažu nešto sasvim drugo pa više ni sama ne znam..i da smije se ići na ispite iz izbornih prije nego što sam odslušala predavanja (izvanredni sam)? hvala puno
 

patti

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ove stranice gore navedene iz obje knjige i jedno poglavlje po izboru...tako sam ja shvatila i tako učim, a po ranijim postovima ispada da jest tako, jer ekipa je slala mjel prof. i on je tako rekao.
znači, 13-29, 29-43 + po izboru!!

naravno da smiješ, ako imaš pravo polagati ispite s treće, biraš sama kad ćeš na koji...
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ove stranice gore navedene iz obje knjige i jedno poglavlje po izboru...tako sam ja shvatila i tako učim, a po ranijim postovima ispada da jest tako, jer ekipa je slala mjel prof. i on je tako rekao.
znači, 13-29, 29-43 + po izboru!!

naravno da smiješ, ako imaš pravo polagati ispite s treće, biraš sama kad ćeš na koji...
hvala ti puno
mene je samo zanimalo dal to poglavlje po izboru treba biti iz 1. ili iz 2. knjige tako da sve ok..
 

patti

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa mislim da većina bira iz prve knjige, voli pitat zakladništvo kako sam skužila...
je l ti ideš u 11.om na rok?
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, planiram ići sad na prvi rok
probat ću na oba izborna sad u 11.mj ako stignem naučiti naravno
ideš i ti jel?
 

patti

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
aha! ovo mi se stvarno ne čini kao neki problem...
i pokušat ću lokalnu, uffff što je užasna://
 

jewel6

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit je 8.11. u 10h u nazorovoj 51 - studij soc. rada-
ispituje prof. koprić!
kako kopric?:unsure: pa pise da bezovan ispituje.. o joj, joj...valjda nam nece zapaprit :mellow:
 

patti

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma na ogalsnoj je pisao koprić...
a što bi nam zapaprili, bitno da znamo osnove i smisleno složit par finih rečenica
vjerujem da tu ne bi trebalo biti problema, pa radi se stvarno o malo gradiva.
 

jewel6

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:) ma da, istina, imas pravo :) sto ja uvijek ono najgore moram pretpostaviti :-D vidimo se onda u utorak ;-)
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ispit danas prošao super =)
pita konkretno, mene pitao 3 pitanja - što je CD, kakav utjecaj ima i koja je razlika između udruge i zaklade
tako da je ovaj izborni stvarno ok, nema puno za učiti i ako ne znate koji izborni uzet, uzmite ovaj :happy:
 

patti

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
slažem se:)
iako je prof. malo čudnjikav (Bežovan), ono pitao me jesam li imala problema sa spremanje ispita - mislim kakvih bi imala - mislim da mu to nije bilo drago
onda me pitao tak stvari iz života, ništa u vezi gradiva, ono kao povezanost organizac. civilnog društva i javne uprave, di se registriraju udruge (mislim stvarno!!) i tak neke stvari koje sam više govorila zdravom logikom nego što mi je sad gradivo nešto osobito pomoglo...
bila sam skroz zbunjena kad sam izašla, dao mi je 4...
eto, nadam se da sam pomogla!!
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zanima me dali se mora učit iz one knjige CIVILNO DRUŠTVO onu međunarodnu klasifikaciju neprofitnih organizacija, tj. dal se stvarno treba znat sva ona silna nabrajanja??:trk:
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zanima me dali se mora učit iz one knjige CIVILNO DRUŠTVO onu međunarodnu klasifikaciju neprofitnih organizacija, tj. dal se stvarno treba znat sva ona silna nabrajanja??:trk:
ja mislim da ne treba sad u detalje..ja sam si samo naučila tih 12 koje su, znači: kultura, obrazovanje, zdravstvo itd..
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko objasniti kak se dođe do Nazorove, tj. tam di imamo ispit? i koliko otprilike treba od trga do tam? hvala :sos:
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko objasniti kak se dođe do Nazorove, tj. tam di imamo ispit? i koliko otprilike treba od trga do tam? hvala :sos:
evo ja ću ti probati objasniti..dakle od trga odeš do britanca i prođeš tamo onaj plac i na desno ćeš vidjet početak ulice, piše da je nazorova tako da ne možeš fulati, onda ideš par metara gore tom nazorovom i na lijevo ćeš vidjeti dugačke stube..pa ideš tim stubama do vrha i onda ti je nastavak nazorove i sam juriš dalje prema gore..onak ti je dosta uska cesta tj ulica al ima brojeve pa se možeš orijentirat, u principu ideš samo prema gore dok ne dođeš do dječjeg doma, pa ti je autobusna stanica i odmah onda iza nje je N51..e sad zavisi koliko brzo hodaš, od trga ti je to nekih ajmo reći pola sata, možda i manje

jel ima netko knjigu civilno društvo?
ja sam obje knjige posudila u knjižnici..ne na pravnom faxu nego ovako..znam da ih ima gradska, knjižnica vladimira nazora i božidara adžije..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks