AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Apsolventski status (osobne potrebe)

Ivy

Admin
znaci placa se
ajme dala sam krivu informaciju
sorry kaj sam ti dala nadu

sorry
sada mi je bed
vise ne odgovaram na pitanja:redface:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma nije frka ivy ;)

ma upisnina se uvijek plača...a ja recimo zato sto sam s plačanjem, moram platiti tih 1950 kn, a ostao mi jedan ispit, a onaj koji nije s plačanjem on samo upisninu....i potrebno je znači samu uplačenu uplatnicu donijeti ;)
 

Ivy

Admin
sto bi znacilo da sam dobro odgovorila
pa kaj me cimate ljudi
znam da svatko tko se upisuje treba uplatiti 300 kn
samo kaj je pitanje bilo da je Luka upisao faks bez placanja 2002/03
i sada upisuje apsolvensku
sto znaci da treba uplatiti samo 300 kn
jelda?
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sve ok, primljeno na znanje, izgleda da ipak plačam, to sam u biti i mislio al nisam bio siguran;al negdje u dubini srca sam se ipak malo ponadao da će to biti samo upisnina od 300 kunića al nisam ipak te sreće

;)
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovako: apsolvent, bez studentskih prava, ostao 1 ispit i diplomski rad.
Dal se plaća 1950kn ili bi mi se smilovali pa naplatili samo taj 1 ispit i diplomski?

Doduše, ako bi ispit bio 500kn, a dipl. je 500kn, i još 300kn upisnine, to je 1300kn, tj. samo 650kn "povoljnije" al ipak....
Iako, nemam pojma kolko ispit točno košta, ako uopće postoji takvo nešto.

Zovem Klanac, al niko se ne javlja, a nisam u ZG.

Ima neko informaciju o tome?

Naime, ne vidim da budem položila postupak idući tjedan i zanima me kolko će me to koštati. Osim toga, čula sam da u 10. ni nesmijemo izaći na ispit ako nismo uplatili godinu, ili šta već. Jel' to uopće istina?
 

Ivy

Admin
mislim da placas samo 500 kn
ali nisam sigurna
mogla bi se javiti Miklji na pm
on ce ti ziher znati odgovoriti
jer mi je pricao nesto o tome a ja nisam bas pozorno slusala
 

Danijela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ipak sam dobila nekog na telefon danas i rekla mi je ona nova da je, naravno, 1950kn - tzv. pravo polaganja ispita, bez obzira kolko ih ima.
Znala sam da mi je nada uzaludna.

A ovo plaćanje po ispitu je samo za razliku po bolonji di je 80kn bod ili tako nešto pa ispane oko 500kn ispit.


Ako je nekome Klanac rekla drukčije, molim da javi.

Hvala Ivy, budem. :)
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1950kn - tzv. pravo polaganja ispita, bez obzira kolko ih ima.

ma katastrofa su znam.....i sad sam odlučila da neću još žuriti s diplomiranjem jer nisam im dala tih 2000kuna bezveze pa da ostanem bez studentskih prava.....pa ću ja to otegnuti, bar sto se same obrane diplomskog tiče 8)
 

Sanci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam jedno pitanje ako mi možete pomoći, ne znam točno gdje da ga postavim. Studij sam upisala davno davno međutim u 2007 godini sam po starom programu upisala (obzirom da sam apsolvent već pozamašan broj godina) i imala sam regulirano pravo polaganja ispita do 30.09.2007.
Sada bih htjela nastaviti studij, međutim molim savjet, čitam o polaganju razlike po bologni itd.itd. i moram priznati da nisam upućena. Može pomoć. Što mi je najbolje upisati? Koliko će me to koštati? (ostalo mi je šest ispita):blushed: Cijenim pomoć. Hvala.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
aha sada sam mislim shvatila...razmisljas o upisu bi razliku :wink5:
upisujes 3 predmeta obavezno i 3 izbora po odabiru smjera....koji smjer najbolje odabrati, to ti ne znam odg. svaki je za sebe dobar, a sto se krije iza svakoga, mozes prouciti pod naslovom ''ispiti i predavanja'' gdje je o njima receno....ali i pod temom ''razlika ispita po bolonji'' u topiku imam diplomu, kako dalje

upis razlike bi mogla upisati, tek pošto diplomiras prvo po starom programu....iako sam shvatila da si imala studentska prava do 30.9.2007.
ali prvo ti rijesi ove ispite koji su ti ostali, ako i dalje imas status apsolventa, vjerujem da ce ti do tada biti puno jasnije, a i svima nama sto se toga pitanja tice.... :cool:
 

Sanci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zahvaljujem na odgovoru. A ja mislila ubiti dvije muhe jednim udarcem :) , kada sam se već prihvatila da to riješim. Da li možda znaš koliko košta upisivanje godine apsolventske i da li se može sada upisati?:happy:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
upis apsolventske je kada su i ostali upisi, znači 9mj. i košta 1950 kuna, tj. 1650 + 300 kuna upisnine, evo ja u 9mj upisala :wink5:
eeee nema dvi muhe istim udarcem, prvo diplomirati po starom i riješi to što prije :wink5: pa planirati dalje :tongue2:
idem sada procitati tvoj post na drugom mjestu :)
 

Goga5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi,ja imam pravo biti apsolvent do 9 mj. Ako sam dobro shvatila,svaki ispit koji mi ostane plaćam 500kn?
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi,ja imam pravo biti apsolvent do 9 mj. Ako sam dobro shvatila,svaki ispit koji mi ostane plaćam 500kn?
... da bi ta monetarno-znanstvenička transakcija imala ikakvog smisla moraš inzistirat na protuvrijednosti od (barem) dvojčice u indeksu; pa valjda 500 kuna barem tolko vrijedi... :banned:
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok. znam da ovo baš ne odgovara ovdje ali se na neki način nadovezuje. da li itko može reći da li se može napraviti neka peticija ili nešto na tu foru kako bi se nešto promjenilo kod apsolvenata. apsolventu nije važno koji ispit po redu polaže. zašto bi morao položiti prvo ispite sa 2 godine kad više nema uvijeta. jedino što to nama dugogodišnjim studentima napravi to da ove lake ispite( izborne predmete + nomotehnika) moramo platiti 500 kn a mogli smo ih položiti prije, tu mislim na slučaj, koji očito nije rijedak, kad se apsolventsko produžuje duže od 3 godine
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
apsolventu nije važno koji ispit po redu polaže. zašto bi morao položiti prvo ispite sa 2 godine kad više nema uvijeta.
da, to je jedno napisano pravilo, koje večini studenata, zadaje glavobolju.......
koje eto vrijedi čak i ako s njima (predmetima iz druge) upišeš apsolventsku, koju moraš platiti punu cijenu od 2000 kuna, ako je upisujes prvi puta čak i u situaciji da ti je ostao jedan ispit iz treće godine.

Može se pokrenuti peticija, s dobro argumentiranim zahtjevom, protiv bilo čega i bilo tko :wink5:
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dobro. recimo da netko želi napraviti nešto po tom pitanju. na koji način se može nešto realizirati. koga pitati i što napraviti.

inače mislila sam na to da ne možeš polagati ispite iz 3 godine dok nisi položila ispite iz 2 ako si apsolvent. ok ne mora se dati postupovno, pošto se nadovezuje na opće upravno, ali ostatak nema neku poveznicu sa ostalima.
inače mislim da je kod većine fakulteta već napravljeno da apsolvent može polagati predmet sa bilo koje godine.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks