AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Apsolventski status (osobne potrebe)

Kolega Bjelic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me da li se mora placati cijela godina ako mi je recimo ostao samo diplomski ili jedan,dva ispita, nakon upisnog roka???Kakva je politika faxa oko toga?Unaprijed hvala...
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

...normalno...to ti je na našem faksu...jedino ako su ti istekla prava da budeš apsolvent onda eventualno možeš plaćati ispite (al mislim da jedan ispit dodje 500 kn)...možemo provjeriti

(ovo odgovaram umjesto J.)
 

Kolega Bjelic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Apsolventski status (osobne potrebe)???

Hvala.u dalekom kutku mozga sam se na tren ponadao drugacijem odgovoru :D, al naravno da bi takva (po studente povoljna) odredba bila uzasno uvredljiva za fax
 

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

imam ja jedno pitanjce.redovan sam student.polazem po starom programu.prvu i drugu godinu upisala sam redovno bez placanja o trosku ministarstva.onda sam upisala parcijalu 3., pa trecu redovno isto bez placanja..i sad trebam u 9. mj. upisati apsolventsku godinu...pa me zanima da li ja to moram platiti i koliko??? ili ne moram? s obzirom da ju prvi putupisujem, bila sam upisala pracijalu 3. god...:misli:
 

suni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

a ako je ostao samo diplomski dal se treba upisati apsolventska???

inace sam redovni bez placanja
 

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

naravno da trebas upisat apsolventsku...pa jos nisi diplomiral... da si diplomiral onda nebi moral upisivat jer bi zavrsil faks time...tak da...u 9.mj ju upisujes...:worshippy:
 

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

imam ja jedno pitanjce.redovan sam student.polazem po starom programu.prvu i drugu godinu upisala sam redovno bez placanja o trosku ministarstva.onda sam upisala parcijalu 3., pa trecu redovno isto bez placanja..i sad trebam u 9. mj. upisati apsolventsku godinu...pa me zanima da li ja to moram platiti i koliko??? ili ne moram? s obzirom da ju prvi putupisujem, bila sam upisala:eek:) pracijalu 3. god...
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

koliko sam ja upoznat, ne bi trebala platiti ništa pošto je prvi put upisuješ
tko je upisao ma teret ministarstva, svaku studendku godinu ima pravo ići dvije kalendarske godine
Velika je vjerojatnost da nećeš morati platiti ništa, a ako kojim slučajem i budeš plaćala zavisi ti koliko ti je ispita ostalo(jedan ispit 500kn)
 

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

hvala ti puuuno na odgovoru... :luxhello:

hmm..jer zanima me jer sam bila upisala parcijalu...pa su mi rekli da sam ja kao apsolventsku potratila i da budem morala platiti makar sam sad prvi put apsolvent...

tak da ne znam...

a vidla sam nekaj da pise tam kod referade na ploci da se mogu prava produziti i treba platiti 2000 kn ako je to - to...

joj nadam se da ne budem trebala nista platiti...

covece uzimaju nam pare di stignu...:eek:)
 

Luna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

Hello, koliko vidim još nitko nije dao konkretan odgovor kolegi Bjeliću na njegovo pitanje pa ću i ja postaviti slično. Moja situacija je sljedeća, ove godine ću po 2. puta produžiti apsolventsku godinu ( i to platiti 1950 kn), a s obzirom da mi je ostalo 7 najgorih ispita do kraja + diplomski zanima me sljedeće: da li ću najesen dr.god. ako ne stignem diplomirati (a recimo da sam dala sve ispite, znači da svih 7 ispita do 9 mj. 2008.) morati plaćati i produživati godinu-prava
samo zbog tog 1 ispita (diplomskog) ili je njima bitno da se riješe ovi "redovni" ispiti pa je mogu mirno riješiti diplomski i u 9/10/11 mj.?
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

imam ja jedno pitanjce.redovan sam student.polazem po starom programu.prvu i drugu godinu upisala sam redovno bez placanja o trosku ministarstva.onda sam upisala parcijalu 3., pa trecu redovno isto bez placanja..i sad trebam u 9. mj. upisati apsolventsku godinu...pa me zanima da li ja to moram platiti i koliko??? ili ne moram? s obzirom da ju prvi putupisujem, bila sam upisala:eek:) pracijalu 3. god...
eJ....mislim da je bob rock malo fulao pa ću ti ja probati objasniti...

U sklopu redovnog studiranja možeš ukupno studirati 6 godina...tada se smatraš redovnim studentom...
ako si redovan bez plaćanja onda je malo drugačija situacija...po meni mislim da ćeš morati platiti apsolventsku ali to treba provjeriti...
jer je navod iz Pravilnika da na teret Ministarstva ide normalnih 3 godine + 1/3 normalnog studiranja tj. prema tome bi Ministarstvo plaćalo 4 godine...
Tj. tebi bi parcijala uključivala ono što ti je Ministarstvo platilo...
ispravak navoda je da ne možeš svaku godinu pasti tj studirati 2 puta a da ti oni plate...trebaš još provjeriti u referadi...
Moj slučaj je da sam normalno sve redovno odslušala i upisala nakon 3 godine prvi puta apsolventsku koju nisam trebala plaćati, a još dodatne 2 koje sam morala produžiti zbog posla platila sam kao normalnu apsolventsku (po 1950 kn mislim)

ak nešto nije jasno javite...
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

Hello, koliko vidim još nitko nije dao konkretan odgovor kolegi Bjeliću na njegovo pitanje pa ću i ja postaviti slično. Moja situacija je sljedeća, ove godine ću po 2. puta produžiti apsolventsku godinu ( i to platiti 1950 kn), a s obzirom da mi je ostalo 7 najgorih ispita do kraja + diplomski zanima me sljedeće: da li ću najesen dr.god. ako ne stignem diplomirati (a recimo da sam dala sve ispite, znači da svih 7 ispita do 9 mj. 2008.) morati plaćati i produživati godinu-prava
samo zbog tog 1 ispita (diplomskog) ili je njima bitno da se riješe ovi "redovni" ispiti pa je mogu mirno riješiti diplomski i u 9/10/11 mj.?
EJ...ja sam odgovorila ali nisi valjda skužila...
eto tebi odgovora...
Ako si sve redovno davala, godinu za godinu i sad nakon 3 godine studiranja upisala drugi put apsolventsku koju si platila, druge godine ako ti ostane diplomski moći platiti samo taj diplomski tada samo ne znam koliko onda moraš platiti...Ako ti ostane samo jedan ispit il 2+diplomski mislim da je bolje upisat produženje godine (još jednom tj.3 put) nego plaćati posebno ispit - svaku prijavu i posebno diplomski...
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

ma ja sam tetu pitala to u 7mj. i tako mi je nekaj rekla...prvo jedno, pa drugo...al pitat ću je na kraju 9mj. kad mi ostane jedan i diplomski...jer ja sam s plaćanjem....a 2000 kuna ću imati blizu, al ako im ih budem trebala dati, joj....ponorit ću...;) samo traže daj daj...:rolleyes:
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

e da pitam i ja nekaj....da li se trebaju kupovati neki formulari kada se upisuje apolventka?
 

Luna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

Hvala kaj ste se potrudili objasniti mi prljava pravila našeg faksa, ali baš sam danas bila u referadi gdje su mi sve to isto rekli, ali saznala sam i to da će se na sjednici krajem 9. mj. odrediti ROK u kojem moram diplomirati inače će me strpati pod bolonjski proces (to se odnosi na sve!!!!)

Dok se s jedne strane žderem, s druge pokušavam pronaći trunku svjetlosti u toj bolonji, jer ruku na srce ne da mi se više studirati a žao mi je baciti u vjetar uloženo!

Može utjeha?:crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying:
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Apsolventski status (osobne potrebe)???

e da pitam i ja nekaj....da li se trebaju kupovati neki formulari kada se upisuje apolventka?
Ej ma normalno ti je kao za godinu koliko se sjećam...al mislim da ne treba ništa ispunjavati...plus kaj još trebaš platit članarinu onih 250 kn posebno na pošti...i donjeti zajedno sa indexom uplatnicu...pregledati i index i stavi poseban štambilj APSOLVENT...
 

Luka123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje,možda već i postavljeno prije. Redovan sam student uz osobne potrebe, upisao 2002./03. i sad ću prvi puta upisat apsolventsku godinu, koliko se plaća godina, odnosno da li ja to plaćam?
 

Ivy

Admin
koliko sam ja informirana
mislim da ti je ova godina zadnja u kojoj mozes upisati apsolventsku bez placanja
zato pozuri i rijesi sve sto ti je ostalo u rapidnom roku
drzim fige

znaci po meni se ne placa
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks