AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Završni rad

Lola92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ljudi.. danas sam isla po svoj indeks i i vidim obavijest da mi vraćaju 900 kn za zavrsni. Situacija je takva da mi je ostalo građansko s 2. godine, sve ostalo sam upisala s 3. (osim jednog predmeta smjera koji ću upisati na jesen.. nisam ga mogla upisati jer sam imala i radno koje sam rijesila u 2.mj.) Uglavnom, bio mi je plan rijestiti vecinu ispita do ljeta.. dva riješiti na jesen i onda zadnji ispit upisati u zimskom semestru skupa sa diplomskim ponovno. Razlog zasto sam upisala zavrsni sad u ljetnom je da ga mogu preko ljeta pocet pisat.. Sad kad mi uopce nije upisan, što dalje? Jel mogu bez obzira na to tražiti mentora i temu? Hvala :)
 

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav ljudi.. danas sam isla po svoj indeks i i vidim obavijest da mi vraćaju 900 kn za zavrsni. Situacija je takva da mi je ostalo građansko s 2. godine, sve ostalo sam upisala s 3. (osim jednog predmeta smjera koji ću upisati na jesen.. nisam ga mogla upisati jer sam imala i radno koje sam rijesila u 2.mj.) Uglavnom, bio mi je plan rijestiti vecinu ispita do ljeta.. dva riješiti na jesen i onda zadnji ispit upisati u zimskom semestru skupa sa diplomskim ponovno. Razlog zasto sam upisala zavrsni sad u ljetnom je da ga mogu preko ljeta pocet pisat.. Sad kad mi uopce nije upisan, što dalje? Jel mogu bez obzira na to tražiti mentora i temu? Hvala :)
Ne mozes upisati zavrsni ako si na jesen upisala pad godine. Ako polozis apsolutno sve ispite do kraja jesenskog roka onda mozes u zimskom upisati ZR. Znam, jer sam Sanji slala mail pa mi je tako rekla.
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jedan mali savjet! Kada si nađete mentora, prvo nazovite referadu i pitajte da li je pun! Meni se jučer dogodilo takvo iznenađenje. Prije 2 mjeseca sam se dogovorila sve s profesorom i temu i sve mi je pojasnio kak što treba radit, samo se nismo mogli naći radi predaje prijave rada, jer on je bio na putovanju i ja sam bila, a u međuvremenu je popunio svoju listu studentima. Jučer dođem kod njega, ispuni mi prijavu i isprinta mi i upute i vodimo razgovor od pola sata o pisanju, sva sretna izlazim iz kancelarije, da bi me u referadi puknulo kao hladan tuš, ne može me prihvatit. Profesor je pun. Nisam ja ni ljuta, niti imam ja što protiv profesora, dapače htio mi je pomoći, ali da nisu u stanju provjerit koliko su puni ili vodit nekakvu evidenciju kako treba. Srećom teta u referadi je bila tolikoooooo dobra da mi je istog treba našla mentoricu koja je slobodna, jer od prijašnjih 15 mailova, kada sam tražila mentora, nitko se nije javio! Eto, da vam malo pripomognem svojim iskustvom.
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi jedno pitanje. Stvari u životu su mi se tako posložile da postoji mogućnost da ću završni možda morat upisivat 3. put (znači to bi mi bila druga apsolventska godina). Jasno mi je da bi trebo postat izvanredni student ali me zanima jel ima još kakvih posljedica?
 
Posljednje uređivanje:

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može mi netko ukratko objasniti kako izgleda obrana? Koliko primjeraka rada se nosi i da li oni zadrzavaju sve primjerke?

Hvala
 

Mari123

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li nekog da je radio preko SC-a i kada je obranio rad nastavio raditi 3 mj? Rade li problema radi one potvrde o završenom školovanju jer se treba čekati barem tjedan dana?
 

Sea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav

Ima li tko iskustva/preporuke za mentora s katedre uvod u gradjansko pravo. Kanceljak me odbila da je puna

Thanks unaprijed
 

lid88

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odgovara li prof. Ravlić na mailove? Nisam iz Zagreba, pa ako ga mogu preko maila pitati je li slobodan za mentoriranje.
 

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica Grgurev nije dostupna za mentoriranje ove godine jer ima slobodnu iduću studijsku godinu i ne može trenutno biti mentor , a profesorica Held je zauzeta. Još čekam odgovore od ostalih profesora. Eto da znate kome ne slati mail i ne trošite vrijeme uzalud :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
obranila sam završni kod docentice Romee. Sve pohvale što se tiče ažurnosti, jako brzo odgovara na mail (unutar jednog dana), no jako jako joj je bitno da je rad savršen i stvarno će ga puno puta vratiti prije nego što odobri rad. sve analizira i detaljno razrađuje, pa eto, čisto da imate na umu ako se odlučite za nju
 

ivab080

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
da pitam za ove koji imaju vec temu i mentora? Jel ima vec neke teme koje mentori imaju pa vam predloze ili moramo sami smisliti nesta?
Hvala :)
 

mape5

Super Moderator
Pozdrav,
da pitam za ove koji imaju vec temu i mentora? Jel ima vec neke teme koje mentori imaju pa vam predloze ili moramo sami smisliti nesta?
Hvala :)
Oni su zapravo najsretniji kada im ti dođeš sa prijedlogom teme. To znači da ozbiljno pristupaš studiranju :). Po mom iskustvu, a to je završni na stručnom i sada na specijalističkom , dođeš sa prijedlogom teme koja je već ukratko razrađena, znači imaš otprilike pojma o čemu ćeš pisati. Također je dobro već pripremiti i dio literature. Ali oni će ti pomoći te usmjeriti te kako da dalje radiš. Završni rad je zapravo primjenjivanje tvog znanja koje stečemo tijekom studiranja. Naravno ako stvarno ne znaš o čemu sigurno imaju "asa u rukavu" te ti dati prijedlog, kroz razgovor..
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, dobila sam naputak da se koristim tražilicom andy za traženje znanstvenih članaka na zadanu temu, pošto nisam neki kompjutorski frik i ne snalazim se nesto previse na njemu, već sat vremena se zezam s tim i nikako ne dobivam rezultate, postoji li ikoja dobra duša ovdje da me uvede u sistem tražilice andy jer ću izluditi. Hvala
 

mape5

Super Moderator
Pozdrav, dobila sam naputak da se koristim tražilicom andy za traženje znanstvenih članaka na zadanu temu, pošto nisam neki kompjutorski frik i ne snalazim se nesto previse na njemu, već sat vremena se zezam s tim i nikako ne dobivam rezultate, postoji li ikoja dobra duša ovdje da me uvede u sistem tražilice andy jer ću izluditi. Hvala
čuj moraš znati bar neke osnovne podatke..autora, neku ključnu riječ... ili jednostavno pošalješ upit u našu knjižnicu na mejl... s time da još uguglaš pojam, i pogledaj na Hrčku, tamo čak imaš cijelih znanstevnih članaka, google znalac recimo ti je kao tražilica
 

vale123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel imao netko nedavno zavrsni kod Turudica? Znam da nije previse azuran, ali koliko mu je otprilike trebalo da vam odgovori na mailove?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks