AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Vježbe iz nomotehnike

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

E pa po toj logici sam ja išla...
Pa je to Čl 130.st 1. zakona o radu!
 

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Ivy jel ti možda znaš pravnu osnovu za izradu Pravilnika o rad DVZ. ??? (jer redovni studenti su već predali rad profesoru, a nitko ne želi napisat koja je točno, a mi izvanredni imali smo predavanja iz nomotehnike 2 dana i to nam je sve nabrzinu rečeno, pa sad se "snađi prijatelju"
Na temelju članka 131. i 152. Zakona o radu (Narodne Novine, 137/04 - pročišćen tekst) Upravno vijeće Društvenog veleučilišta u Zagrebu donosi


PRAVILNIK O RADU
 

gea.fax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

i ja se slažem sa kolegicom Nji da je pravna osnova čl. 130 jer on govori o obvezi donošenja pravilnika o čl.131 i onaj drugi o postupku donošenja pravilnika. osim toga prof.šušak je na predavanjima spomenuo kako je bolje se držati izvornih zakona a ne pročišćenih tekstova jer onda se ne zna koji članci su se promjenili i sl.
glasam za čl. 130

XVI. PRAVILNICI O RADU
Obveza donošenja pravilnika o radu
Članak 130.
(1) Poslodavac koji zapošljava više od 20 radnika dužan je donijeti i objaviti pravilnik o radu kojim se uređuju plaće, organizacija rada, postupak i mjere za zaštitu dostojanstva radnika i druga pitanja važna za radnike zaposlene kod toga poslodavca, ako ta pitanja nisu uređena kolektivnim ugovorom.
(2) Posebni pravilnici o radu mogu se donijeti za pojedine odjele trgovačkog društva, poduzeća, odnosno ustanove ili pojedine skupine radnika.
(3) Ministar nadležan za rad može, uz prethodno pribavljeno mišljenje sindikata i udruga poslodavaca, pravilnikom propisati koja pitanja poslodavac mora urediti pravilnikom iz stavka 1. ovoga članka.
Postupak donošenja pravilnika o radu
Članak 131.
(1) O donošenju pravilnika o radu poslodavac se mora savjetovati s radničkim vijećem, u slučaju, na način i pod uvjetima propisanim ovim Zakonom.
(2) U pravilniku iz stavka 1. ovoga članka mora se naznačiti dan stupanja na snagu.
(3) Pravilnik iz stavka 1. ovoga članka ne može stupiti na snagu prije osmoga dana od dana objave.
(4) Ministar nadležan za rad pravilnikom će propisati način objave pravilnika iz stavka 1. ovoga članka.
(5) Pravilnik o radu mijenja se i dopunjuje na način propisan ovim Zakonom za njegovo donošenje.
(6) Radničko vijeće može od nadležnog suda tražiti da nezakoniti pravilnik o radu ili neke njegove odredbe oglasi nevažećima.
(7) Ako kod poslodavca nije utemeljeno radničko vijeće, pravo iz stavka 6. ovoga članka ima sindikalni povjerenik.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Vi kojima je profesor dao na papiru osnovu ste redovni studenti?? Jer nama- izvanrednima je dao pravnu osnovu al samo za ono kaj smo radili kao vježbu na predavanjima, za poslovnik o tajni, a za pravilnik kaj nam je zadatak nam je rekao da nam je pravna osnova zakon o radu, a mi moramo odrediti koji članak. Pa mi zato tu nije jasno, kako je vama dao, a nama ne, kaj smo mi manje vrijedni.
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

znači, obratim se na e-mail adresu profesora šuška koja je već spomenuta na prošloj stranici ovog topica? :mellow:
 

Ivy

Admin
Re: Nomotehnika

jep

ja sam ga isto kontaktirala jer sam predala zadatak (redovan student) i nisam bila na popisu s ocjenama
rekao mi je da mu posaljem zadatak na mail te da ce ga ocjeniti naknadno
tako da ne bi trebalo biti problema
 

jaasmiinaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

ja sam u svojem zadatku napisala da je pravna osnova čl 131 i 151 zakona o radu..i točno mi je.prof.je već poslao ocjene
 

elvie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Kako treba napisati zadatak?Rukom ili na kompjuteru?
pa mislim da bi bilo urednije i preglednije da je pisano na kompjutoru...ljepse ce se vidjet umjesto da je naskrakano rukom :) moj prijedlog, a ti kako zelis ;)
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

zadatak je (izvanredni- bolonja)
1. Izrada pravilnika o radu Društvenog veleučilišta u Zagrebu (ovaj zadatak mora napraviti svatko za sebe, i šalje se prof. na mail, bilo kada)
2. Prijedlog zakona ili konačni prijedlog zakona s izmjenama i dopunama (ovaj zadatak se radi u grupi do 5 članova(može i netko ako želi sam), a predstavnik grupe šalje zadatak prof. u 3mj)

Nakraju se zbroje ocjene jednog i drugog, i daje nam se zajednička ocjena i to nam je ocjena iz nomotehnike.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Sami moramo izabrat zakon i promjenit članke,oko 15. ili se možete javit profi pa će ona predložit neki zakon.

Hej davež, a jel bi mogla ja dobiti to da samo vidim, napravila sam svoj, samo da usporedim???
 

ncortex

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

ispit sad u drugom je 16-20.02 a prijava je 5. i 6. 02. te rokove imas na oglasnoj na faksu..

sto se ispita tiče, trebaš kod profesora na konzultacijama podignuti zadatk koji treba napraviti. kad napravis zadatak, dođeš na rok i pita par pitanja i dobijes ocjenu.

eto.. nadam se da sam pomogla
 

dubbi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

evo danas sam prošla nomotehniku. Pregledao mi je zadatak, postavio 2 pitanja i prošla sam. vrlo jednostavan ispit.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Treba mi pomoć oko prvog dijela zadatka za izvanredne. Da li treba napraviti izmjenu postojećeg zakona ili novi zakon. Bilo kakav savjet bi mi dobro došao, jer nemam baš neku pametnu ideju. Ne znam kako bi to trebalo izgledati.Na googlu nisam našla niš od pomoći. Unaprijed zahvaljujem.:confused2:
Koliko ja znam može i jedno i drugo! Ukoliko nemaš pojma koji zakon bi uzela, obrati se profesorici mailom, pa će ti ona zadatki neki zakon...
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Članak 8.

U članku 26. iza riječi: »poslodavci« riječ: »i« zamjenjuje se riječju: »ili«.

Dodaje se stavak 2. koji glasi:

»(2) Ministar nadležan za rad propisuje program, sadržaj i način provjere znanja.«

Članak 9.

U članku 28. stavku 1. podstavku 3. riječi: »radno mjesto« zamjenjuju se riječima: »mjesto rada«.

Članak 10.

Članak 30. mijenja se i glasi:

»Poslodavac je dužan omogućiti osposobljavanje povjerenika radnika za zaštitu na radu za vrijeme radnog vremena i na trošak poslodavca.«

-->to su sad recimo postojeće izmjene zakona. kako ste vi izmjenili zakon a da to na nešto liči??? ne mogu valjda bezveze dodavati riječi, brisati riječi, mijenjati cijeli stavak, pa to neće imati smisla??? a nisam stručnjak u ni jednom području pa da mogu izmijenit zakon da ima smisla... please help me :confused2:

a ni izrada pravilnika o radu DV mi ne ide.. jel mogu ja nabaviti postojeći pravilnik (ako postoji), malo ga izmjeniti i to je to? ništa mi nije jasno...
 

dubbi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

molim te da li znaš kad je sljedeći rok, ne ovaj u drugom nego u 3. mj. ako ima iz nomotehnike ili možda u 4. mj... hvala.. također me zanima da li po zadatak kod prof. Šušak mogu ići i studenti koji studiraju po starom programu ili to vrijedi samo za bolonju... hvala molim za razumjevanje nisam iz Zagreba pa ne znam puno podataka...
po zadatak ideš kod prof. Šuška na konzultacije, ja sam isto stari program i tako sam napravila. rok ti je poslje ovog u ožujku, od 4-8.05.2009, a prijave su 23-24.04.2009. inače, svi rokovi su ti objaljeni na portalu.
 

Sani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Molila bih, ak netko zna odgovor na pitanje da odgovori:
Prednosti i nedostaci apstraktnog normiranja?
 

pilipetra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

da li netko zna može li se ispit iz nomotehnike priznati ako si ga položio na pravu kao izborni
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks