AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Vježbe iz nomotehnike

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Ja sam bila na konzultacijama pred 10 dana,dao mi je zadatak i rekao da donesem propis na rok.O pisanju na roku nije bilo riječi.
 

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Evo ljudi i to je gotovo,sam da javim dojmove s ispita.Prof. je prva liga ,veli da je gledao ovu skriptu objavljenu ovdje da to ništ nevalja i da ne učimo iz toga nego s predavanja ili iz borkovićeve knjige nomotehnika 2000.Tak da znate.
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

skriptu imaš u skriptarnici...poslala je Irena....to ti je sasvim dovoljno
(ja inače imam knjigu....dalje je na tebi...)
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

iskopirajte u knjižnici Pravnog fakulteta...ja se više ne sjećam ali mislim da sam je tu nabavio(zbunio me profesor jer je on nešto govorio da je prof.Borković predavač na Splitu i da je tu knjigu tamo i izdao u okviru tog faksa bla,bla...nije bio siguran da li je ima tu na Pravnom faksu)...kopiranje je tu malo skuplje...ali sve za znanje...:D
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

pozdrav,jel možda netko zna termin konzultacija,kada ,gde i kod koga,unaprijed zahvalan.
Profesor ima konzultacije četvrtkom od 12-13 u gundulićevoj u sobi 8!
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

Jelene puno hvala na info.,a jel znas mozda sto je to s tim zadatkom,kako to izgleda,gdje mogu nabaviti primjer toga i jel treba uciti cijelu knjigu-hvala na pomoći
Knjigu bi trebalo pročitat al iskreno ja nisam nego sam učila po maloj skriptici iako sam na ispitu dobila i jedno pitanje iz knjige.Odeš na konzultacije i profesor će ti dat zadatak koji ćeš morat napravit i donjet ga na ispit kad ćeš odgovarat.Ja sam npr. dobila zadatak da izradim statut udruge upravnih prvnika.Pošalji mi privatnom porukom svoj mail ako želiš pa ću ti poslat primjer tj.zadatak koji sam ja napravila.
 

Sinke

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

Bok svima!izvanredni sam student tako da uopce nisam bila na predavanjima ,a iz 2.god su mi ostala jos 2 ispita pa me zanima da li netko namjerava polagat na crno pa ga mozemo pokusati zajedno pitati za taj zadatak?i koliko vremenski treba da se sve nauci?i kako cu znati napraviti taj zadatak jer stvarno neznam o cemu se radi?hvala:)
Bok Katarina!Drago mi je da je netko postavio takvo pitanje jer imam sličan problem,samo ja imam još jedan ispit iz druge godine.Ja namjeravam sad slijedeći tjedan doći na konzultacije i pitati ga za tu mogućnost,pa ako želiš možemo ga zajedno pitati,makar se bojim da malo kasnimo jer nešto su se postrožili u vezi toga.Ajde javi mi se kad možeš?
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

sta sa onima koji nisu bili na zadnjem predavanju i nisu dobili zadatak??
hmmm zadatak u smislu, da nisi bila na predavanju i uopće ne znaš koji su dobili....ili si mislila da dobijes na zadnjem predavanju zadatak koji moras napraviti za ispit.

ako je prvo, pa sigurno imas kolegicu koja je bila i samo ti kaze kaj su dobili, a ja sam si osobno pod pauzom uvijek kopirala te zadatke, ali mislim da se svake godine rade isti zadaci. ;)
ako je drugo, ne dobijes tako zadatak nego prije samog ispita odes na konzultacije, i onda ti ga on da, a dobijes jedan od onih koji su se radili na satu, i onda u biti to prepises/preoblikujes/dodas i tak da bude savršeno ;) ;)
nadam se da pomogla 8)
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Ekipa molio bih ako mi netko može mail-ati neki Pravilnik o poslovnoj tajni (dobio u zadatak za napisati), pa ako je već netko pisao nešto slično ili zna odakle se može skinuti da mi javi, malo sam kratak s rokom
Fala, fala
o pa ti bi gotovo, ma jel :D nije to tako strasan zadata, nadasve zanimljiv ;) probaj na googl-eu upisati naziv i sigurno ces nesto naci, i tako si napravi kambinaciju i upotrijebi ''znanje maštu'' u biti ti je glavno da sam zadatak ima one dijelove koji su ti navedeni da mora imati....koliko ce imati članaka i dal mora biti dugačak i misani dugi članici, nije uopće važno, čak i ne gleda to toliko, jer di bi stigao kad bi sve citao, ali provjeri dal imas te glave dijelove, posebno obrača pažnu na uvodni dio, opći dio te prijelazne i završne odredbe ;) eto ;);)
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Nomotehnika

Pozdrav. Molim lijepo da netko napiše što je prošli put bilo na predavanju. Načula sam da su formirane neke grupe i da je svaka grupa dobila zadatak. Ne razumijem onaj dio koji se odnosi na slanje maila ( kome slati, što slati ). Šta sa onima koji nisu bili na predavanju? Hvala..:confused:
Hey Claire :)

Da, formirane su grupe, 4-7 ljudi..
Raditi ćemo grupno zadatak.. tako da ona ne mora smišljati
50ak zadataka za svakoga od nas..

Uglavnom, sami smo birali tko će s kime biti u grupi i onda je
svaka grupa odredila "vođu" grupe..
Njegov je zadatak da se javi Slavici Banić, napiše tko je sve
u njegovoj grupi, pa će mu ona poslati zadatak, a on onda
obavijesti ostale u grupi.

Ovo sam tak blesavo natipkala, valjda ćeš skužiti ;)

A ti dođi na sljedeće predavanje, pa pitaj u kojoj grupi još
ima mjesta, pa se samo pridružiš.. nije bed.
 

Mate

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

hej bok svima,ako nekome treba pravilnik o poslovnoj tajni nek mi slobodno posalje svoj mail pa mu ga ja posaljem,meni su pomogli na ovom forumu oko njega (hvala Jeleni) PA DA UZVRATIM DOBRIM,POZDRAV.
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Upisala sam razliku po Bolonji, i gđa. u referadi mi je rekla da ne spadam više kod profesora Šuška nego kod nekog drugog. Naravno da ne znam kod koga, jer nigdje niš ne piše, a kako sam u radnom odnosu, molim za pomoć sve koji bi mi mogli javiti slijedeći termin održavanja Vježbi iz nomotehnike, s obzirom da su nedavno vježbe bile.
Hvlaaaaaaaaaaaaaa punoooooooooooo
da vjezbe/predavanja iz nomotehnike su završile.

iz tog predmeta umjesto prof. Šuška, ove godine po bolonji predavala su jos dva profesora, te da li i oni ispituju sada s njim isto, neznam....jer do sada je on bio ajmo reci ''glavni''

ali prof. šušak ti ima svaki cetvrtak u 12 sati, konzultacije u dvorani 8 (tada budu i ispiti obično stavljeni) pa ako ces imati mogucnost otiđi pitati, jer kazes da radis......

a trebale su ti u referadi ponoviti onda prezime kod koga si :dry:
 

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

O kakvom ispitivanju vi pričate, mi po bolonji(izvanredni) smo samo dobili zadatak po grupama koji će nam se ocijeniti i to je to, nitko nije spominjao nikakvo odgovaranje...neka me netko prosvijetli ako sam u zabludi!!:happy:
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Halo...
evo mi po starom programu danas smo riješili i nomotehniku!
Koliko je meni poznato nitko na ispitu nije pao! Svi su prošli, svi zadovoljni, radovi su svi bili uspješni... a prof. ODLIČAN!
Da je bar više ovakvih prof. koji razumiju i kad netko zabolkira na ispitu i izađu mu u susret (jer i takvih je danas bilo), a koji i daju veće ocjene od dovoljan!
Odličan ispit i odličan profesor!
Svima sretno koji na sljedećem roku idu na nomotehniku i bez brige - lagano je !
Ali ipak pročitajte 3-4 puta skriptu bar da znate o čemu se radi! Čisto radi sebe da se ne obrukate i radi profesora jer je stvarno dobar!
Pozdrav svima!
 

my pandemonium

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Bila na konzultacijama i sve prošlo ok, osim malo dužeg čekanja, i zadatak mi je Pravilnik o ustrojstvu radnih mjesta Ekonomskog insituta. pretpostavljam da ne bi trebal bit pretežak za napisat. valjda:wink5:
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Prvo ideš profesoru/ ici na konzultacije i kažeš da si došao po zadatak.To ideš par tjedana prije ispitnog roka. On ti da na papiru zadatak i moraš mu do ispita napraviti što piše-npr-pravilnik, statut i tak. Poželjno je da si išao na vježbe pa je to onda lako. kad dofuraš to na ispit, on te pita par pitanja iz Borkovićeve knjige Nomotehnika, imaš skriptu u skriptarnici, i to bi trebalo biti to.
 

ELLA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

ovako, dođeš na konzultacije kod prof.Šuška u četvrtak u 12h, on ti da zadatak koji doma napraviš (nešto slično kao i oni zadaci koje smo radili na vježbama ),zatim prijaviš ispit i kad bude rok doneseš taj zadatak koji prof pregleda i postavi ti 2-3 pitanja iz ove skripte od 7 strana koja ti je u skriptarnici
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks