AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Vježbe iz nomotehnike

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Molim jednu informaciju; ja sam izvanredni student (stari program) i na faks idem samo kada trebam prijaviti ispit i izaći na njega. Zanima me da li je moguće položiti nomotehniku ako samo odem kod profesora (i kojeg) na konzultacije po zadatak i donesem mu ga na rok? Dakle, bez da odem na predavanje?
ja sam isto izvanredni i u 10 mj.sam prijavila nomotehniku iako nisam bila niti na jednom predavanju,nece te to ni pitat jer mi izvanredni ne moramo na predavanja i onda 2 tjedna prije otisla kod profesora Suska na konzultacije,dao mi je zadatak s kojim sam dosla na ispit i to je to! Nemoj se uopce zamarat s tim jer je profesor super! Zaboravila sam napomenut da sam ja po starom programu jer stvarno neznam kako je za bolonjce!
 

iva5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Mogu li izvanredni studenti dati ispit iz nomotehnike/ stari program ako imaju 1 ispit iz druge godine koji nisu poloŽili
kada su prijave za nomotehniku i ispiti
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Ne mozes polagati nijedan ispit iz trece dok cjelu drugu ne ocistis...:sad:
Za sljedeci rok su
prijave:22.-23.1.a ispit 2.-6.2.
 

Bzzz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Mogu se dati ispiti ako nam je ostalo nešto iz druge. Sve ovisi o prof. ako vas želi pitati.[/QUOTE

Za prof. Šuška sam sigurna da neće dati izlazak na ispit prije nego se očisti druga godina (pitalo ga je par ljudi prošle god. i nije pristao), on uvijek provjeri jeste sve položili!!!
p.s. To isto vrijedi za prof. Antića iz komunalnog!!!
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Nomotehnika

Za prof. Šuška sam sigurna da neće dati izlazak na ispit prije nego se očisti druga godina (pitalo ga je par ljudi prošle god. i nije pristao), on uvijek provjeri jeste sve položili!!!
p.s. To isto vrijedi za prof. Antića iz komunalnog!!!
studenti po starom programu ne mogu polagati nomotehniku prije nego polože preostale ispite iz 2.godine.
bolonjci mogu jer za njih ne postoji usmeni ispit, već samo odrade vježbe i dobiju ocjenu pored potpisa u indeksu.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

izvanredni po starom programu trebaju nauciti knjigu ali imas za skinuti skriptu ovdje u skriptarnici koja ima 8 strana i koja je dovoljna za prolaz ali prolistaj si i knjigu ako stignes jer je tanka tako da ti je za ovaj ispit dosta par dana ucenja,a neki su cak ucili samo jedan dan i prosli...neznam za bolonjce ...neka javi netko tko zna...
 

ellena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Ja sam kao izvanredni po bolonji prošle godine išla na predavanja za izvanredne iz nomotehnike koja su ove godine mislim sad u 12 mjesecu i podijelili smo se na grupe i dobili zadatke. Za otprilike mjesec dana imali smo sastanak u Gundulićevoj sa prof. Banić i malo smo prodiskutirali zadatak i podijelila nam je ocjene i ništa nismo morali odgovarati.
Na te vježbe su mogli ići i oni koji nisu imali upisane vježbe u indeks a po ocjenu su došli kad su ih upisli.
 

Ksenija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

izvanredni po starom programu trebaju nauciti knjigu ali imas za skinuti skriptu ovdje u skriptarnici koja ima 8 strana i koja je dovoljna za prolaz ali prolistaj si i knjigu ako stignes jer je tanka tako da ti je za ovaj ispit dosta par dana ucenja,a neki su cak ucili samo jedan dan i prosli...neznam za bolonjce ...neka javi netko tko zna...
Ja sam isto izvanredni student,razlika po Bolonji,
rekla mi je prof.Banić da joj se javim nakon što prođu predavanja za izvanredne u 12.mj. i da naučim knjigu, pa će me ispitati, nakon što se dogovori sa prof.Šušak.
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Predavanja za treću godinu

Nomotehnika, izvanredni studenti, bolonja

Dan 1: prof.Slavica Banić
Tijekom ožujka 2009. (samo tijekom ožujka, tako smo se dogovorili) na mail [email protected] treba poslati izrađen Prijedlog zakona ili Prijedlog izmjene ili dopune (nekog) zakona (ne prevelikog, ali ne ni premalog)
Može i više ljudi raditi u grupi i potpisati se u mailu.

Dan 2: prof. Ivo Šušak
Također tijekom ožujka na mail [email protected] poslati Pravilnik o radu Društvenog veleučilišta u Zgb-u (da ima 25-30 članaka, bitno je da su uvod i završne odredbe točne).Koliko sam shvatila, ovo trebamo izraditi sami, a ne u grupi.
Prof. je slao papir da se potpišemo.

Prof. Banić će prof. Šušku proslijediti ocjene njenog zadatka, a on će to zbrojiti sa ocjenom njegovog zadatka, a zatim ćemo nakon 1.travnja doći u dvoranu 3, četvrtkom, od 12.30 gdje će slijediti upis ocjene.

Oni po starom programu ne moraju pisati zadatak prof. Banić, već samo prof. Šušku poslati ovaj Pravilnik o radu ili ga jednostavno donjeti u vrijeme kad su za stari program rokovi za polaganje nomotehnike u dvoranu 3, a biti će ispitani i iz knjige-Borković, Nomotehnika, 2000., Pravni fakultet Sveučilišta u Splitu.
Dakle, Pravilnik o radu + usmeni.
 

lara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

Studenti po starom programu osim pismenog kojeg moraju napraviti kod prof. Šuška imaju i pismeni ispit. Najbolje je otići na konzultacije koje su četvrtkom u 12,30 u dvorani 3. Koji studiraju po Bolonji moraju napisati rad kod prof. Banić i kod prof. Šušak i predati im.
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Predavanja za treću godinu

je li to znači da moramo sami izmislit taj prijedlog zakona i pravilnik o radu društvenog veleučilišta?
znači nešto iz naše glave šta nema veze sa postojećim?
pitam jer nisam bila na predavanjima za izvanredne.
Ako je Prijedlog zakona, onda da, trebaš sama napisat neki zakon. Ne znam kak su si to zamislili. Ja ću uzet neki manji zakon i napisat izmjene pojedinih članaka. Prof. Banić nam je dala neke papire, al iskreno, ne znam koliko će pomoći. Ostaje Google..
A Pravilnik o radu trebaš sama smisliti. Dao nam je neke smjernice tipa-razraditi odredbe koje se tiču godišnjih odmora i plaćenog dopusta, zabrani diskriminacije, propisat dostavljanje..Ugl.pomoći si sa Zakonom o radu, ali ga ne prepisivati. I s knjigom Nomotehnika od Borkovića jer ima objašnjene primjere. Najbolje uzmi Pravilnik o radu ustanove u kojoj radiš, pa vidi kak su oni to uredili.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Nomotehnika

Bok ekipa...ja sam izvanredni student- bolonja. Zanima me kod izrade Pravilnika Društv. veleučilišta u ZG- koja je pravna osnova, ja se malo mučim s time, pa ako se netko kuži u to neka napiše ako nije problem, jer tako ćemo to svi imat istp (pravnu osnovu i završne odredbe)
za pravilnik o radu dvz-a
pravna osnova su članci 131. i 152. Zakona o radu
(Narodne novine, br. 137/04)
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Nomotehnika

Sorry a jeste li sigurni da su članci 131. i 152...

Ovo je iz NN-a,iz pročišćenog teksta Zakona o radu...



" XVI. PRAVILNICI O RADU

Obveza donošenja pravilnika o radu

Članak 130.

(1) Poslodavac koji zapošljava više od 20 radnika dužan je donijeti i objaviti pravilnik o radu kojim se uređuju plaće, organizacija rada, postupak i mjere za zaštitu dostojanstva radnika i druga pitanja važna za radnike zaposlene kod toga poslodavca, ako ta pitanja nisu uređena kolektivnim ugovorom.

(2) Posebni pravilnici o radu mogu se donijeti za pojedine odjele trgovačkog društva, poduzeća, odnosno ustanove ili pojedine skupine radnika.

(3) Ministar nadležan za rad može, uz prethodno pribavljeno mišljenje sindikata i udruga poslodavaca, pravilnikom propisati koja pitanja poslodavac mora urediti pravilnikom iz stavka 1. ovoga članka. "


A nije li možda ovo pravna osnova za pravilnik o radu DV-a?


Čl.131 govori o postupku donošenja pravilnika o radu,a 152. o obvezi savjetovanja pri donošenju...

Pa mi više ništa nije jasno ljudi!
Neka mi netko molim vas objasni!!!
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

Pa mi više ništa nije jasno ljudi!
Neka mi netko molim vas objasni!!!
kolegica nicol je dobro rekla
pravnu osnovu je prof. Šušak uvijek sam naveo u zadacima koje je dao
čl. 131 i 152 su bile osnove prošle godine za pravilnik
međutim zn o radu se mjenjao pa postoji mogućnost da se promjenio broj članka
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

čl 131. je novi čl 124.-postupak donošenja pravilnika o radu
čl.152 je novi čl.145-obveza savjetovanja prije donošenja odluke
prema pročišćenom tekstu prof.Vukorepe
sad ne znam jel to osnova, al eto to su brojevi novih članaka
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Nomotehnika

a joj koji problemi s tom pravnom osnovom!!!
ponavljam ponovo
pravnu osnovu do ove godine nije trebalo kod prof.Šuška sam tražiti
on ju je dao uz zadatak koji je trebalo napraviti
ako niste sigurni u pravnu osnovu otiđite na konzultacije i pitajte

prof.Šuška

Konzultacije su četvrtkom u 12 i 30 u dvorani 3.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Nomotehnika

Jel ima koja dobra duša da napiše tu pravnu osnovu koja treba biti za izradu Pravilnika o radu Društvenog veleučilišta u Zagrebu pa da pomogne nama izvanrednima koji se s time mučimo???
Pravna osnova je dio propisa koji sadrži ovlaštenog donositelja i, naravno, kao što sam naziv kaže, temelj za donošenje pravnih propisa.

Pa lijepo uzmeš Zakon o radu u ruke i pregledaš članke koji su ranije navedeni (jer, kao što je kolegica orbi već napisala, prof. Šušak je prošle godine u zadacima dao i pravnu osnovu). Ukoliko ti članci ne odgovaraju gore navedenoj ''definiciji'', sigurna sam da jedan od članaka (blizu onih navedenih) odgovara, pa potraži.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks