AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Višestupanjska uprava i regionalni razvoj

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali se moze ucit po novoj skripti tj pitanjima?
može ali je kolegica samo krivo odgovorila kako je došlo do stvaranja kohezijskog fonda i neka još sitnica. Ali sve ostalo je točno. Ja sam izvadila njegova pitanja sa rokova na forumu i po njima malo više radila. Shvatila sam da se vrte ista pitanja.
 

vina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam jučer bila na ispitu, kolegica i ja smo prošle, obje smo dobile 3. profesor je stvarno bio super, pomagao nam objema. mene je pitao: kako je načelo supsidijarnosti povezano s višestupanjskim upravljanjem, objasni načelo koncentracije i nabroji ostala načela ( tu se nisam nikako mogla sjetit načela partnerstva pa mi je prof pomogao rekavši da sam izostavila načelo koje počinje sa P :), i još na kraju da nabrojim načela iz ZRR-a i objasnim lokalnu autonomiju. kolegicu je pitao indeks razvijenosti, te koje su županije najrazvijenije, koji je bio naglasak na starijem shvaćanju regionalne politike, a koji na modernom, i ako se sjetim još jednog pitanja napišem. uglavnom, učila sam po skripti iz skriptarnice, zapravo po odgovorima na analitička pitanja jer po tome pita. sretno svima dalje!
 

LittleGirl

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li itko zna jel đulabić ispituje po abecednom redosljedu ili kako tko uđe u kabinet?

ispravak: pronašla sam post u kojem to piše...

sretno svima danas!
 

tommas

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dojmovi s danasnjeg ispita. Cekali smo 30-ak min, profesor vrlo dobre volje, smiren i pomaze kad nesto zapne. Prolaznost li-la. Neka pitanja: PPDS i mjere, BPP, otoci, IPA, nacela regionalne politike, NUTS, prednosti/nedostaci visestupanjskog upr., kritika visestupanjskog upr., konvergencija, zasto je reg. politika redistributivna politika, dakle vise-manje pitanja koja se pojavljuju ovdje.
Mislim da je 10-ak dana aktivnog ucenja dovoljno za poloziti ovaj ispit + dosta stvari su zanimljive i lako pamtljive. Sretno svima.
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, jel zna netko mooožda ima li krivih odgovora u ovoj skripti pitanja i odgovori?

osim kohezijskog fonda (to sam pročitala iznad)
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas neka pitanja:
shvaćanja regionalne politike,
inicijative zajednice,
zbog čega je važna reforma 1988. godine,
indeks razvijenosti,
područja posebne državne skrbi,
načelo programiranja -dvije komponente
 

Boki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala kolega na podršci,postavio sam već otkada pitanje koliko otprilike treba vremena da bi se utemeljila materija...i veoma je olakšavajuća okolnost ta da je profesor ok tako da student ne pristupa ispitu s grčem... VELIKO HVALA!!!
 

van buuren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav ekipa...zanima me jel dovoljna za ovaj ispit skripta iz skriptarnice s onim pitanjima i odgovorima ili trebaju jos neki materijali?zahvaljujem
 

mimica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dovoljna je, znači to su odgovori na analitička pitanja profesora i samo po tome pita.
 

Branimir

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U petak 12.9. nas je izašlo 4 na ispit. Dvoje palo, dvoje prošlo.
Profesor je super. Zna se našalit i nije strog, ali traži da se znaju analitička pitanja. Ne treba baš svako pitanje izbiflat od A do Ž, ali treba se dobro znat jer inače nema prolaza. Meni je ovo bio drugi pokušaj i prošao sam.
Sretno!
 

Filip M.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U petak 12.9. nas je izašlo 4 na ispit. Dvoje palo, dvoje prošlo.
Profesor je super. Zna se našalit i nije strog, ali traži da se znaju analitička pitanja. Ne treba baš svako pitanje izbiflat od A do Ž, ali treba se dobro znat jer inače nema prolaza. Meni je ovo bio drugi pokušaj i prošao sam.
Sretno!
Možeš napisati pitanja koja su bila ako se sjećaš, hvala!
 

chubelina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da profesor je ok... pitao je kohezijsi fond...tipovi všu...aps.kapacitet i index razvijenosti...programiranje u okviru hrvatskog zakona o reg.razvoju( to vam je zapravo stratesko planiranje koje se odvija preko planskih dokumenata...samo mu to kazite i to je to )
 

mimica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja jučer na ispitu kohezijski fond,nuts i objasniti načelo programiranja
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks