AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Višestupanjska uprava i regionalni razvoj

ROBI75

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali neko ima literaturu koja se tiče dijela iz knjige "V.Đulabić(2007) Regionalizam i regionalna politika" ili zna da ima u nekoj kopiraoni ?? nemaju knjigu u kopiraoni Zoma.tnx
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko reč otprilike na kaj da se orjentiram u ovim zakonima i člancima njegovim? netreba valjda skroz sve to znat
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prođoh kod prof.Đulabića

pitanja: PPDS,starije i moderno shvaćanje VŠU, faze u regionalnoj politici u tranzicijskim zemljama, NUTS klasifikacija i strategija regionalnog razvoja RH
 

foxy1102

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kod ovog ispita je najbitnije znati ona analitička pitanja koja je prof objavio na katedri i sam je reka kad to naučimo da prolazimo 100 %. Moja pitanja su bila objasni zašto je regionalna politika redistributivna politika, programiranje , koji dokumenti su doneseni, koje su dvije komponente potrebne za realizaciju načela programiranja itd tj sve o programiranju, strateške smjernice zajednice o koheziji, pitao me i pretpristupne fondove cards, phare , ispa , sapard i ipa, temeljna načela regionalnog razvoja koja proklamira ZRR, indeks razvijenosti sve o njemu... eto toliko se sićam
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ne znam odgovorit na pola onih analitičkih pitanja s početka :/ jel ima netko rješeno to?
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja ne znam odgovorit na pola onih analitičkih pitanja s početka :/ jel ima netko rješeno to?
Ako imaš knjigu, jednostavno idi po knjizi i obilježavaj ih u njoj. Većina pitanja idu po redu po knjizi.
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko odgovor na:Što je bio naglasak starijeg shvaćanja regionalna politike (razdoblje 1950-1980), a što novijeg koje se postupno razvija od početka 1980-ih?
 

foxy1102

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Starije shvaćanje: naglašena uloga države, porezne olakšice i povoljnije linije kreditiranja, preseljenje velikih industrija u slabije razvijena područja, izgradnja fizičke infrastrukture, stvaranje točaka rasta (development poles), razdoblje 1950-1980 razvoj koncepta socijalne države i vjera u državu kao glavnog nositelja razvoja
Novije shvaćanje: naglašava ulogu regionalnih aktera, izraslo tijekom 1980-ih na kritici koncepta "uvoza" razvoja, od sektorskog prema teritorijalno usmjerenom poticanju razvoja, prepoznavanje i poticanje endogenih faktora razvoja, istraživanje i razvoj, inovacije i malo i srednje poduzetništvo, okretanje prema vlastitim snagama
Stimulirano kritikom socijalne države i politikom i intervencionizma te menađerskim reformama javne uprave.

ja sam bila i prošla od 2. puta iako sam prvi put puno bolje znala pa skoro sve da sam znala a drugi put je bilo lošije ali eto ima čudne kriterije jer je dva put je ipak dva put a Fata je Fata hhahaha... šalim se ja malo... uglavnom pita me je prednosti i nedostatke všu pa da mu objasnim što to znači bolja operacionalizacija načela supsidijarnosti, pa da mu objasnim načelo programiranja i sve što idse uz to, koji su temeljni strateški dokumenti koji se na razini eu donose na u pogledu reguionalne politike, pa komponente strateških smjernica zajednice o koheziji, apsorpcijski kapacitet i upravne komponente, kako je uređen status otoka mjere razvoja otoka i tako sve o tome, temeljna načela regionalnog razvoja koja proklamira taj zakon i nakon što sam nabrojila da mu objasnim lokalnu autonomiju i tako mislim da je to to...
sretno svima dalje,,,pozz
 

marxmaja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
budući da ovu višestupanjsku jadnu rijetko tko baš šljivi eto malo da i tu nešto bude: danas na usmenom nas bilo 5, prošlo 4. pita analitička pitanja ona. mene je pitao 3 pitanja: što znam o programiranju, prednosti višestupanjskog upravljanja i malo bolje da objasnim bolju operacionalizaciju načela supsidijarnosti i o otocima sve što znam. kolegicu (odgovarala je samo drugi dio jer je prvi dio kolokvirala) načela ZRR, koje su faze kroz koje prolazi shvaćanje regionalne politike u tranzicijskim zemljama i o PPDS. eto uglavnom pita 3,4 pitanja. kasnio je s ispitivanjem sat i pol jer je ispitivao i neke komisije s pravnog fakulteta i to vam je to.
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
OBAVIJEST studentima za ispit iz JAVNIH SLUŽBI I VIŠESTUPANJSKE UPRAVE I REGIONALNOG RAZVOJA!


Ispiti će se održati u četvrtak 27.9.2012. u 10,00 sati, ĆIRILOMETOSAKA 4, soba 29.
 

tihic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pliz ako netko zna odogovr na ova pitanja

Što je to NUTS klasifikacija i koja je svrha te statističke podjele ?
Koliko razina regionalnih jedinica postoji u okviru NUTS klasifikacije ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks