AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Višestupanjska uprava i regionalni razvoj

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
VŠU je jedan zapravo težak predmet smjera, barem meni, jer me užasno podsjeća na eup.. lol.. ja sam ga riješila iz 2. puta i oba sam puta bila kod prof. Lopužić. Prvi puta je rekla da taj predmet već dugo nije ispitivala, uzela knjigu, a ja skoro umrla, pošto sam samo pitanja koja prof. Đulabić ispituje. Tako da sam pala. Sad sam malo čak i pročitala knjigu i učila po onim pitanjima, pitala me: što je všu i smjerove one, sustav kvota, asporcijski kapacitet, indeks razvijenosti..to je sve kaj se sjecam.. meni se ovaj predmet niti malo nije svidio. Sretno svima s njim.
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jedno vrlo ugodno ispitivanje, profesor opušten, ne traži puno, Bilo nas je 4, sve u isto vrijeme u razgovoru. Moja pitanja: načela po ZRR-u, europski fond za regionalni razvoj i načelo dodanosti. Ostala pitanja: nuts, kohezijski fond, ppds, bpp, otoci, tipovi všu, načelo koncentracije i načelo partnerstva, reforma 1988.
 

dea0703

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jedno vrlo ugodno ispitivanje, profesor opušten, ne traži puno, Bilo nas je 4, sve u isto vrijeme u razgovoru. Moja pitanja: načela po ZRR-u, europski fond za regionalni razvoj i načelo dodanosti. Ostala pitanja: nuts, kohezijski fond, ppds, bpp, otoci, tipovi všu, načelo koncentracije i načelo partnerstva, reforma 1988.
Istina, profesor predobar, ja sama sebe ne bi pustila al eto, dao mi je prolaz. Sretno svima dalje.
 

andrea97

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jedno vrlo ugodno ispitivanje, profesor opušten, ne traži puno, Bilo nas je 4, sve u isto vrijeme u razgovoru. Moja pitanja: načela po ZRR-u, europski fond za regionalni razvoj i načelo dodanosti. Ostala pitanja: nuts, kohezijski fond, ppds, bpp, otoci, tipovi všu, načelo koncentracije i načelo partnerstva, reforma 1988.

iz čega si učila?
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo da napišem dojmove sa današnjeg ispita, odgovarala sam kod prof Ive, nema puno studenata na ovom predmetu jer sam jedina bila i na prošlom roku (kada sam pala ali nisam ništa učila tako da je bilo zasluženo). uglavnom sada sam učila po skripti iz skriptarnice. pitanja koja me pitala su što je to koncept všu, zakon bpp i zašto područja bpp ne mogu biti područja posebne drž skrbi. asporpcijski kapacitet, zakon o regionalnom razvoju kojeg nisam baš znala - statističke podijele RH, na koje regije se dijeli RH i zašto, načelo partnerstva, načelo koncentracije, dodanosti, indeks razvijenosti...uglavnom pitanja koja su već ovdje na forumu navedena. sretno svima koji će ga polagati...potrebno je minimalno tjedan dana laganog učenja.
 

KMLM

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo da napišem dojmove sa današnjeg ispita, odgovarala sam kod prof Ive, nema puno studenata na ovom predmetu jer sam jedina bila i na prošlom roku (kada sam pala ali nisam ništa učila tako da je bilo zasluženo). uglavnom sada sam učila po skripti iz skriptarnice. pitanja koja me pitala su što je to koncept všu, zakon bpp i zašto područja bpp ne mogu biti područja posebne drž skrbi. asporpcijski kapacitet, zakon o regionalnom razvoju kojeg nisam baš znala - statističke podijele RH, na koje regije se dijeli RH i zašto, načelo partnerstva, načelo koncentracije, dodanosti, indeks razvijenosti...uglavnom pitanja koja su već ovdje na forumu navedena. sretno svima koji će ga polagati...potrebno je minimalno tjedan dana laganog učenja.
Hvala puno na podijeljenom iskustvu, ja ću ga ove godine polagati, ovo mi puno znači.
 

KMLM

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko bio na jučerašnjem predavanju za izvanredne ja tek danas vidim je bilo....očekivala sam da će na mail kakva obavijest stići s obzirom da 30.11. nije bilo predavanja.....ako je netko bio da podijeli neka iskustva.....šta treba učiti, kakav je ispit, ima li kolokvij itd...hvala unaprijed
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas iskustva s ovog ispita- iz čega ste učili, dojmovi s ispita… dobrodošli svi korisni savjeti! Hvala
 

alkemicar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali može netko napisati po kojoj skripti iz skriptarnice ste položili.
Jel je to skripta "by Zelena" od 47 str.? Hvala
 

alkemicar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali profesor koji šalje pozivnicu za ispit je taj koji bude ispitiavao? Sad je prof. Iva poslala pozive... onda na ovom roku ne ispituje prof. Đulabić?
 

mario1975

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali profesor koji šalje pozivnicu za ispit je taj koji bude ispitiavao? Sad je prof. Iva poslala pozive... onda na ovom roku ne ispituje prof. Đulabić?
Možeš li molim te napisati pitanja sa usmenog? Thanks
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks