AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tada ćemo razmotriti i uvjete i mogućnost da onima koji su završili dvogodišnji program omogućimo dovršenje trogodišnjeg programa – opet, ako to bude moguće s obzirom na zakonska pravila.
Znaci li to da mozda i necemo imati moci nastaviti sa studijem kada bude uvedena 3. god??
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znaci li to da mozda i necemo imati moci nastaviti sa studijem kada bude uvedena 3. god??
Izgleda da je tako, očito bi imali previše papirologije oko toga, tko zna!

Nadajmo se da će ipak nama koji smo diplomirali po dvogodišnjem programu omogućti da upišemo 3 godinu, jer u protivnom ćemo fakat biti u mrtvom kutu - novije generacije će biti prvostupnici, a nas nema šanse da zaposle kao pristupnike!!!

U mojem se kvartu već dugo priča da treća godina nije startala jer se mudraci s poreznog studija nisu mogli dogovoriti oko visine školarine.Nakon dugog vijećanja,stara garda je predložila cijenu od 15.000 kuna,nova 20.000 kuna,pa je sve propalo.Novac je kao i mnogo puta dosad bio presudan faktor.
:rock::fellow::eek:sama::krakrani2:
Ne razumijem zašto bi samo za treću godinu bila tako drastično povećana cijena?!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znaci li to da mozda i necemo imati moci nastaviti sa studijem kada bude uvedena 3. god??
Prepala sam se i ja te rečenice, ali mislim da ne može (ne bi smjelo) biti da nam ne omoguće stjecanje naziva prvostupnika. Morat će nam nešta ponudit, ili upisivanje treće godine ili nekako izjednačavanje naziva...nešta će morati biti, pa ne možemo mi ostati između! Kako god bilo, to će nekako morati riješiti! Sami su si to krivi, mogli su lijepo podijelit postojeće kolegije na tri godine i nikakvog problema ne bi bilo! (al nisu oni u problemima, tako da...kog briga)
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prepala sam se i ja te rečenice, ali mislim da ne može (ne bi smjelo) biti da nam ne omoguće stjecanje naziva prvostupnika. Morat će nam nešta ponudit, ili upisivanje treće godine ili nekako izjednačavanje naziva...nešta će morati biti, pa ne možemo mi ostati između! Kako god bilo, to će nekako morati riješiti! Sami su si to krivi, mogli su lijepo podijelit postojeće kolegije na tri godine i nikakvog problema ne bi bilo! (al nisu oni u problemima, tako da...kog briga)
i ja mislim da nam nemogu uskratit upisivanje 3.god il bar izjednacavanje naziva. pa i ovi s javne uprave su bili dvije god i priznali su im naziv prvostupnika. ne razumijem zasto i s nama nebi bilo tako? :confused2:
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nevjerojatno iritira kad pojedine osobe šire strah,neizvjesnost i stvaraju psihozu na forumu.Što vama ljudi nije jasno?Bivši i sadašnji studenti?Što nije jasno?Ne shvaćate da svi na fakultetu,počevši od prof.Arbutine godinama bezočno lažu o uvođenju treće godine?To vam još uvijek nije jasno?Ako to ne razumijete onda potražite pomoć.Nema ništa od starta treće godine ove akademske godine!!!Shvaćate!Dopusnica je u obradi tek 8-9 mjeseci ako je to uopće istina,iako su pričali da dopusnicu čekaju već nekoliko godina.Nema ništa od toga!U najboljem slučaju treća godina će startati za dvije godine,dakle kad sadašnji brucoši prvi put upisani po trogodišnjem programu,na stručni porezni studij,ostvare uvjete za upis na treću godinu.Prije toga ne očekujte ništa jer se ništa neće dogoditi po tom pitanju.Usprkos tome što je Koprić DECIDIRANO napisao da NEĆE BITI IZJEDNAČAVANJA statusa starih studenata s novim studentima,dakle neće se priznati treća godina studija studentima koji su diplomirali nakon 2005.godine,pojedinci i dalje prizivaju tu opciju.Kako ne shvaćate?Nema ništa od toga.Pripremite nekoliko tisuća eura za školarinu kad starta treća godina i u međuvremenu okušajte sreću na tržištu rada ili jednostavno nastavite školovanje negdje drugdje ako za to imate novca i vremena.Nitko me ne može uvjeriti da trust mozgova na poreznom studiju nije bio u stanju pripremiti dokumentaciju za izvođenje nastave na trećoj godini sve do početka ove godine.Više je nego očito da se tu radi o osobnim interesima nekoliko pojedinaca.Krajnje je vrijeme da se nakon katastrofalnog stanja i tolikih godina laži na ovom fakultetu svi skupimo i pokažemo da ne mogu više praviti kretene od nas i da to više tako ne ide.Ako to sad ne napravimo,vječno ćemo biti zadnja rupa na svirali i od nas će moći raditi što ih je volja.
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nevjerojatno iritira kad pojedine osobe šire strah,neizvjesnost i stvaraju psihozu na forumu.Što vama ljudi nije jasno?Bivši i sadašnji studenti?Što nije jasno?Ne shvaćate da svi na fakultetu,počevši od prof.Arbutine godinama bezočno lažu o uvođenju treće godine?To vam još uvijek nije jasno?Ako to ne razumijete onda potražite pomoć.Nema ništa od starta treće godine ove akademske godine!!!Shvaćate!Dopusnica je u obradi tek 8-9 mjeseci ako je to uopće istina,iako su pričali da dopusnicu čekaju već nekoliko godina.Nema ništa od toga!U najboljem slučaju treća godina će startati za dvije godine,dakle kad sadašnji brucoši prvi put upisani po trogodišnjem programu,na stručni porezni studij,ostvare uvjete za upis na treću godinu.Prije toga ne očekujte ništa jer se ništa neće dogoditi po tom pitanju.Usprkos tome što je Koprić DECIDIRANO napisao da NEĆE BITI IZJEDNAČAVANJA statusa starih studenata s novim studentima,dakle neće se priznati treća godina studija studentima koji su diplomirali nakon 2005.godine,pojedinci i dalje prizivaju tu opciju.Kako ne shvaćate?Nema ništa od toga.Pripremite nekoliko tisuća eura za školarinu kad starta treća godina i u međuvremenu okušajte sreću na tržištu rada ili jednostavno nastavite školovanje negdje drugdje ako za to imate novca i vremena.Nitko me ne može uvjeriti da trust mozgova na poreznom studiju nije bio u stanju pripremiti dokumentaciju za izvođenje nastave na trećoj godini sve do početka ove godine.Više je nego očito da se tu radi o osobnim interesima nekoliko pojedinaca.Krajnje je vrijeme da se nakon katastrofalnog stanja i tolikih godina laži na ovom fakultetu svi skupimo i pokažemo da ne mogu više praviti kretene od nas i da to više tako ne ide.Ako to sad ne napravimo,vječno ćemo biti zadnja rupa na svirali i od nas će moći raditi što ih je volja.
a sto napravit? :frustrating:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Osim činjenice da se u državnoj upravi ne tumači ispravno što znače Vaše diplome, možda je još veći problem to što se teško zaposliti bilo gdje i što Porezna uprava više praktično ne zapošljava? A zašto je to tako, to je druga priča.
Meni je ova rečenica bila dovoljna da mi potvrdi da čak i kad bude uvedena treća godina od našeg posla s titulom prvostupnika neće biti ništa još dugo vremena.
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a sto napravit? :frustrating:
Kako misliš što napraviti?Za početak bi se trebali organizirati(bivši i sadašnji studenti) u nekakvo tijelo(npr.plenum ili udruga) koje će predstavljati sve studente poreznog studija na način bitno drugačiji od dosadašnjeg nepredstavljanja "izabranih" studentskih predstavnika.Nitko nam ništa neće pokloniti ili nam neće izaći u susret ako se sami kao kolektiv za to ne izborimo.To vam je valjda trebalo biti jasno do sada.

Meni je ova rečenica bila dovoljna da mi potvrdi da čak i kad bude uvedena treća godina od našeg posla s titulom prvostupnika neće biti ništa još dugo vremena.
Meni je njegova rečenica samo dokaz toga da je on pročelnik studijskog centra koji izdaje bezvrijedne diplome neprepoznatljive na tržištu rada i da pod hitno treba podnijeti ostavku na tu funkciju jer apsolutno ničemu ne služi i ne vidim da njega pretjerano zabrinjava takva situacija.Problem sa zapošljavanjem je taj što Porezna uprava ne može zapošljavati toliko pristupnika i jedan dan prvostupnika jer je to nemoguće i nelogično i ako bi Porezna uprava to i radila,broj zaposlenih u Poreznoj upravi bio bi abnormalan i neproporcionalan u odnosu na neka druga državna tijela.To se jedino može riješiti drastičnim rezanjem kvota na poreznom studiju.Zar mislite da ovom društvu svake dvije godine treba 120 ili 80 poreznika i da su kvote na poreznom studiju odraz stanja na tržištu rada?Kad bi računali kolika je potražnja za poreznicima,došli bi do brojke od 5-10 ljudi svake dvije godine.Sve ostalo je pretjerivanje i način da fakulteti upisivanjem prekobrojnih studenata zarade na školarini,upisnini i brojnim drugim nametima.Uostalom,oni tome i služe.Kad bi Hrvatska bila razvijena i normalna država s propulzivnim privatnim sektorom,svi bi mi bez problema pronalazili posao u struci izvan Porezne uprave.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Problem sa zapošljavanjem je taj što Porezna uprava ne može zapošljavati toliko pristupnika i jedan dan prvostupnika jer je to nemoguće i nelogično i ako bi Porezna uprava to i radila,broj zaposlenih u Poreznoj upravi bio bi abnormalan i neproporcionalan u odnosu na neka druga državna tijela.To se jedino može riješiti drastičnim rezanjem kvota na poreznom studiju.Zar mislite da ovom društvu svake dvije godine treba 120 ili 80 poreznika i da su kvote na poreznom studiju odraz stanja na tržištu rada?Kad bi računali kolika je potražnja za poreznicima,došli bi do brojke od 5-10 ljudi svake dvije godine.Sve ostalo je pretjerivanje i način da fakulteti upisivanjem prekobrojnih studenata zarade na školarini,upisnini i brojnim drugim nametima.Uostalom,oni tome i služe.Kad bi Hrvatska bila razvijena i normalna država s propulzivnim privatnim sektorom,svi bi mi bez problema pronalazili posao u struci izvan Porezne uprave.
U većini stvari se u potpunosti se slažem s tobom kolega, ali nije neophodno da svi diplomirani rade u poreznoj upravi, već je moguće zapošljavanje i u privatnom sektoru, samo što bi nam trebali omogućiti da npr.sa još dvije godine specijalističkog studija (shema 3+2) postanemo porezni savjetnici ili nešto slično!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako misliš što napraviti?Za početak bi se trebali organizirati(bivši i sadašnji studenti) u nekakvo tijelo(npr.plenum ili udruga) koje će predstavljati sve studente poreznog studija na način bitno drugačiji od dosadašnjeg nepredstavljanja "izabranih" studentskih predstavnika.Nitko nam ništa neće pokloniti ili nam neće izaći u susret ako se sami kao kolektiv za to ne izborimo.To vam je valjda trebalo biti jasno do sada.
Slažem se u potpunosti (nemojte me krivo shvatiti, ovo boldano se odnosi samo na predstavnike koji su izabrani u mojoj generaciji, ni traga ni glasa od njih, za ostale ne znam pa ne mogu tvrdit).

I, što ćemo- uvijek se svi složimo da trebamo nešta poduzeti, nitko neće prvi korak napravit, uvijek ostane na riječima... Ja sam apsolutno za da stvorimo jedno takvo tijelo!!!

Ajmo se pokrenut... Sviđa mi se ova ideja, i aktualni studenti i bivši studenti- kolege da se bore zajedno za zajedničke sadašnje i buduće ciljeve!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Slažem se u potpunosti (nemojte me krivo shvatiti, ovo boldano se odnosi samo na predstavnike koji su izabrani u mojoj generaciji, ni traga ni glasa od njih, za ostale ne znam pa ne mogu tvrdit).

I, što ćemo- uvijek se svi složimo da trebamo nešta poduzeti, nitko neće prvi korak napravit, uvijek ostane na riječima... Ja sam apsolutno za da stvorimo jedno takvo tijelo!!!

Ajmo se pokrenut... Sviđa mi se ova ideja, i aktualni studenti i bivši studenti- kolege da se bore zajedno za zajedničke sadašnje i buduće ciljeve!
Kao što rekoh...
Skeletor, jesi li ti zainteresiran za osnivanje i predstavljanje jednog takvog tijela?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na web stranici prava objavljen je raspored upisa u višu godinu, ali nema ništa o trećoj godini poreznog studija, što znači da dopusnica ministarstva nije stigla i da ni ove godine neće biti ništa.
 

porezni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ekipa...prof.mijatović je na zadnjem redovnom roku u 9.mjesecu rekao da je sve živo odobreno ali je prof.arbutina cijelu našu treću godinu stavio na čekanje svojom voljom i da isključivo radi njega još nema treće godine - . -
 

poreznik92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekipa...prof.mijatović je na zadnjem redovnom roku u 9.mjesecu rekao da je sve živo odobreno ali je prof.arbutina cijelu našu treću godinu stavio na čekanje svojom voljom i da isključivo radi njega još nema treće godine - . -
:angry:
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kao što rekoh...
Skeletor, jesi li ti zainteresiran za osnivanje i predstavljanje jednog takvog tijela?
Ja sam zainteresiran za promjene na ovom studijskom centru koje su više nego nužne.Sam,osobno,ništa neću poduzimati jer sam se prošle godine gadno opekao kada sam nešto pokušao.Za osnivanje udruge na studijskom centru,kao što je udruga kolega s upravnog smjera,potrebno je tražiti odobrenje pročelnika studija i fakulteta.Inače se udruga osniva udruživanjem najmanje tri osobe i registracijom u registru udruga što na fakultetu očito zanemaruju.Najbolje rješenje bio bi plenum,samo ljude treba animirati i zainteresirati za ovaj studij.To bi mogao biti vrlo težak zadatak budući da mnogi poreznici grupu na facebooku smatraju jedinim relevantnim tijelom tijekom studiranja gdje mogu kritizirati,negodovati i po dobrom starom običaju nastaviti i dalje gurati glavu u pijesak.

ekipa...prof.mijatović je na zadnjem redovnom roku u 9.mjesecu rekao da je sve živo odobreno ali je prof.arbutina cijelu našu treću godinu stavio na čekanje svojom voljom i da isključivo radi njega još nema treće godine - . -
Ne vjeruj Mijatoviću ni kad darove nosi i dobre ocjene dijeli.:azdaja:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege šeram link za potpisivanje peticije za treću godinu !!

http://www.peticije24.com/uvoenje_tr...poreznog_prava

za one kolege koji nisu na fejsu
pozz generaciji 2007 :)
Potpisala sam. Ali- zar je to peticija za uvođenje NAŠE treće godine? Sumnjivo mi je jer kod upisa zemlje morala sam odabrati Hrvatsku na ćirilici, tako da mi je to skroz čudno i bezveze!

BTW- prošli tj. sam poslala mail S.Storjak da pitam da li ima kakvih novosti. Rekla je da ne (standradno- da se čeka dopusnica MZOS i da se nadaju da će stići do upisa nove ak.god.). Stoga sam jučer poslala upit u MZOS i rektoru. (objasnila sam im sve, kakva je situacija s nama i da nam još od 2007. obećavaju treću godinu, a da sada dobivamo odgovor da se čaka dopusnica i svašat nešta sam napisala... Uglavnom, valjda ćemo dobit odgovor gdje je zapelo)! Kad dobijem odgovor- javim se!

Pozz svima, a pogotovo generaciji 2007.! :cool:
 

bsuzy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozz kolegice,
ovak kaj se peticije tiče sve je regularno, već nisu imali mogučnost odabira hrvatskog jezika kao opciju, a i najbitnije je bilo da se krene sa prikupljanjem potpisa..
Noviji kolege su to pokrenuli, a pošto sam u grupi poreznog studija na fejsu, stalno pratim ;)
Iskreno se nadam da se bude nešto pokrenulo time, jer smo ovako u jako lošoj poziciji i kod zaposlenja i traženja posla, a još gore kod upisa na neki fax ili bilo kakvo prebacivanje :/
Mislim da bez medija nebudemo nista postigli, a kolko vidim na forumu na fejsu mladi kolege i o toj soluciji razmišljaju, u kojoj imaju moju punu podršku, a vjerujem da tako i ostali misle.
Jedni smo od rijetkih koji se bore i žele nastaviti studirati dalje, al zbog niza prepreka od strane sustava nemožemo :! .
Kolegica Bodalec '07 :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks