AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Uvođenje treće godine studija

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
zašto se onima koji su završili upravni studij u trajanju kraćim od tri godine omogućuje izjednačavanje naziva (priznaje titula prvostupnika)
Čudi me to. Čemu onda polaganje famozne "razlike po bolonji"?
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovako. Jutros sam otišla u ZG s namjerom da se nešto raspitam kod S. Storjak. Pošto je nije bilo (radi tek sad od sljedećeg ponedjeljka, 03.09.) otišla sam gore u referadu (soba 10 kod gospođe Zdenke). Između ostalog, rekla sam joj kako se onima koji su stekli naziv upravni pravnik izjednačava naziv u bacc., tj. prvostupnik, a studij im je prije trajao 2 god (http://veleuciliste.pravo.hr/veleuciliste/info). Rekla mi je da ne razumije zašto se isto ne bi i nama odobrilo te mi je savjetovala da pošaljemo dopis studentskoj udruzi koja zatim obavještava dekana, a on ministarstvo. Dakle, znamo što nam je činiti! Pitanje je samo tko će to napraviti

Ovako. Jutros sam otišla u ZG s namjerom da se nešto raspitam kod S. Storjak. Pošto je nije bilo (radi tek sad od sljedećeg ponedjeljka, 03.09.) otišla sam gore u referadu (soba 10 kod gospođe Zdenke). Između ostalog, rekla sam joj kako se onima koji su stekli naziv upravni pravnik izjednačava naziv u bacc., tj. prvostupnik, a studij im je prije trajao 2 god (http://veleuciliste.pravo.hr/veleuciliste/info). Rekla mi je da ne razumije zašto se isto ne bi i nama odobrilo te mi je savjetovala da pošaljemo dopis studentskoj udruzi koja zatim obavještava dekana, a on ministarstvo. Dakle, znamo što nam je činiti! Pitanje je samo tko će to napraviti
Ne morate nitko, obratila sam se ja Udruzi studenata, javim se kad šta bude!
 

teya18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
3.godina?

Pozdrav,
upisala sam prvu godinu poreznog ove godine.
dal mi netko zna reći jel traje 2 ili 3 godine? :/ većinom piše da traje 2 pa sam zbunjena..

Hvala :)
 

poreznik92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: 3.godina?

da treca je uvedena ove godine samo se cekaju jos neki papiri da se potpišu
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispričavam se sto ću biti malo bezobrazna, ali prof arbutina je taj koji cijelo vrijeme spriječava uvodenje te trece godine jer ga potplačuju očito s pravnog fakulteta, iz pouzdanih izvora cula sam da je papire za vodenje 3. god drzao u ladici proteklih tri godine jer mu se nije dalo zezat s time, iako je plačen za obavljane tog posla.. i da su tek ove godine predali papire u ministarstvo, a kad ce uvest tu godinu tto moze biti i sljedece, a i kroz 2-3 godine..i nezz koliko ste culi da kad se zapošljavate nakon zavrsetka ovog studija da vam se ovaj studij priznaje kao SSS a ne VSS... bravo sto su nam to tek sad rekli...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Nisam na poreznom, ali ovo što si napisala, smatram, su iznimno teške optužbe. Čovjek bi te vrlo lako mogao tužiti, ak ovo pročita.
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako iznimno teske optuzbe??? sta me moze tuzit za to sto sam rekla istinu..da..ali da, to je nasa lijepa i postena hrvatska
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Ma ja pojma nemam je li to istina ili ne, nit ime bog zna kako to i zanima, niti ima pojma dal će te čovjek tužiti ili ne. :D Nego neobavezno promatrajući, sa strane, tvoj post mi se to čin kao veoma teške i oziljna optužba. Zar ne?

Općenito govoreći, nevezano za konkretan post, čini mi se veoma opsano nekoga takoreć optužiti javno. Osim, naravno, ako imaš neke čvrste dokaze. Ako nemaš, editiraj post dok još možeš. :D

Iako nisam na poreznom, dijelim vaše mišljenje kako nije fer da vam se dvije godine tretiraju kao SSS... Po meni je to veoma glupo. Posebno ako je istinita tvrdnja, kojuje netko isto napisao ovdje na forumu, da je ljudima koji su diplomirali upravu po dvogidišnjem proramu priznat VŠS.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma ja pojma nemam je li to istina ili ne, nit ime bog zna kako to i zanima, niti ima pojma dal će te čovjek tužiti ili ne. :D Nego neobavezno promatrajući, sa strane, tvoj post mi se to čin kao veoma teške i oziljna optužba. Zar ne?

Općenito govoreći, nevezano za konkretan post, čini mi se veoma opsano nekoga takoreć optužiti javno. Osim, naravno, ako imaš neke čvrste dokaze. Ako nemaš, editiraj post dok još možeš. :D

Iako nisam na poreznom, dijelim vaše mišljenje kako nije fer da vam se dvije godine tretiraju kao SSS... Po meni je to veoma glupo. Posebno ako je istinita tvrdnja, kojuje netko isto napisao ovdje na forumu, da je ljudima koji su diplomirali upravu po dvogidišnjem proramu priznat VŠS.
ne znam otkud vam ta informacija da nam se priznaje ko srednja stručna sprema.Meni su priznali VŠS a diplomirao sam porezni.
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne znam otkud vam ta informacija da nam se priznaje ko srednja stručna sprema.Meni su priznali VŠS a diplomirao sam porezni.
to vrijedi ako se zapošljavas u poreznoj upravi, oni ovo priznaju kao SSS.. a drugdje je ocito drukcije..
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz ljudi!
Ovako- isti dan kad sam se obratila studentskoj udruzi, 01.09., poslala sam mail i dekanu Kopriću (njemu prvom, pa Udruzi). I uglavnom, sastavila sam dugačak mail al sve se vrti oko treće godine poreznog studija, ne mogućnosti zapošljavanja, da li postoji ikakva šansa za priznavanjem statusa prvostupnika (uz podnošenje zahtjeva) i sl. Pa evo, copy-paste-am njegov odgovor:

Poštovana kolegice,
Razumijem Vaše probleme, ali dopustite da pogledamo činjenice.
Porezni studij je kao dvogodišnji iniciralo Ministarstvo financija-Porezna uprava potkraj 1990-ih te se on izvodio u suradnji s Pravnim fakultetom do 2001. Ili 2002. Porezna uprava ne samo da je zapošljavala završene studente toga studija, nego je studentima davala plaću od samog upisa na studij, pa sve do kraja studija, a nakon toga su bili raspoređeni na neka konkretna radna mjesta u Poreznoj upravi. Dakle, ono što sad govore odudara od onoga što su ranije radili. Koliko znam, u Poreznoj upravi još radi dosta tih službenika s poreznim studijem. Ne razumijem kako Porezna uprava ne razumije da ih ima. Ne čini Vam se to malo čudno?
Porezni je studij, nakon kraćeg prekida, obnovljen 2005. Program studija radili su naši najbolji profesori na čelu s profesorom Šimovićem i profesorom Arbutinom. Nakon generacije ili dvije inicirao sam da se oblikuje trogodišnji program poreznog studija, da bismo ga učinili usporedivim s drugim studijskim programima. U pripremi studija naravno nisam sudjelovao jer to nije područje moje ekspertize. Nakon temeljite pripreme studijski program trogodišnjeg poreznog studija je poslan u akreditaciju krajem 2011. Prema najavama sa Sveučilišta u Zagrebu, izgledno je dobivanje dopusnice za taj studij ako ne prije, onda tijekom naredne akademske godine. Vidjet ćemo koje su zakonske mogućnosti da se tada studentima ponudi prelazak na trogodišnji program – protuzakonito ne smijemo raditi, to je valjda jasno. Tada ćemo razmotriti i uvjete i mogućnost da onima koji su završili dvogodišnji program omogućimo dovršenje trogodišnjeg programa – opet, ako to bude moguće s obzirom na zakonska pravila.
Porezni se studij uvijek izvodio temeljem dopusnica koje je izdalo nadležno državno tijelo i sukladno svim drugim propisima. Da je drugačije, mi ne bismo smjeli izdati diplome, a diplome ste svi dobili kad ste dovršili studij. One nisu stečene nelegalno, nego uvijek temeljem određenog odobrenja, a nakon što ste savladali sve propisane obveze. Činjenica da Porezna uprava ne tumači ispravno što te diplome znače ne spada u nadležnost poreznog studija ili bilo koje ustanove visokog obrazovanja. Dvogodišnji program studija započet i dovršen nakon 2005. tj. početka izvođenja studija po bolonjskim pravilima ne može se priznati kao trogodišnji, a priznanja su se odnosila samo na dvogodišnje studije koji su započeli prije osnivanja (sada već ukinutog) Društvenog veleučilišta te dvogodišnji porezni studij koji se izvodio prije bolonjske reforme.
Osim činjenice da se u državnoj upravi ne tumači ispravno što znače Vaše diplome, možda je još veći problem to što se teško zaposliti bilo gdje i što Porezna uprava više praktično ne zapošljava? A zašto je to tako, to je druga priča.
Nadam se da sam Vam barem malo rasvijetlio problem. Uglavnom, Vaša diploma vrijedi, nije ista kao svjedodžba srednje škole (reći tako nešto je notorna glupost), ali ne vrijedi jednako kao diploma trogodišnjeg stručnog studija. Zato Vi i imate stručni naziv pristupnik, a ne prvostupnik. Nadam se da ćemo uskoro moći ponuditi nastavak vašeg školovanja.
Ako mogu još kako pomoći i još što rasvijetliti, javite se.
Srdačni pozdrav,

Ivan Koprić

Između ostalog, sad u odgovoru sam mu napisala: "Iz Vašeg odgovora je vidljivo da i Vi imate najbolje namjere da se ovaj problem riješi. Stoga Vam još jednom zahvaljujem na odgovoru i razumijevanju!"
Lijepo od njega što se potrudio napisati ovako opširan odgovor!
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da je ta informacija netočna.porezni bi također trebao biti všs.ja sam tako napisao na formular koji sam ispunjavao kad sam se prvi put prijavljivao na burzu rada
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ono što je beba napisala potvrdio je jedan drugi profesor s našeg fakulteta.
Ja isto dijelim to mišljenje. Mislim da je ta treća godina odavno mogla krenut ali je iz nekih razloga ili zbog nekoga stopirana
 

GreatJumbo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...Dvogodišnji program studija započet i dovršen nakon 2005. tj. početka izvođenja studija po bolonjskim pravilima ne može se priznati kao trogodišnji, a priznanja su se odnosila samo na dvogodišnje studije koji su započeli prije osnivanja (sada već ukinutog) Društvenog veleučilišta te dvogodišnji porezni studij koji se izvodio prije bolonjske reforme...
Ako sam ovo dobro shvatio, stari porezni studij organiziran u suradnji s Poreznom upravom može se priznat kao trogodišnji?
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako sam ovo dobro shvatio, stari porezni studij organiziran u suradnji s Poreznom upravom može se priznat kao trogodišnji?
Mislim da oni koju su diplomirali na poreznom prije uvođenja bolonje, da bi mogli tražit izjednačavanje naziva, tj. da im se prizna titula prvostupnika. A mi koji smo diplomirali sada nakon uvođenja bolonje, mi ne možemo.
Raspitaj se i "službeno"
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim Vas,pročitajte zakon o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju prije lupanja gluposti vezanih uz tumačenje SSS i VŠS stupnja obrazovanja.Nego,prof.Arbutina je baš početkom ove akademske godine,dakle negdje u listopadu 2011.,godine zvučao vrlo uvjerljivo kad je najavljivao start treće godine sljedeće akademske godine.Kako je vrijeme odmicalo,sve je manje informacija bilo poznato i njegov entuzijazam je naglo splasnuo.Što se tiče Koprića,taj čovjek je bio dekan veleučilišta za koje nije znao nitko osim onih koji na njemu studiraju,nikad ništa nije čuo,vidio,a kamoli znao,i unatoč tome studijski centar čiji je trenutačno pročelnik i dalje izdaje bezvrijedne diplome što i sam priznaje i uspješno naplaćuje nevjerojatno bezobrazne iznose školarine i prijavnice.Nadam se da ćete jednom shvatiti kako je novac uložen u studiranje na ovom studijskom centru uzalud utrošen novac.

Ja isto dijelim to mišljenje. Mislim da je ta treća godina odavno mogla krenut ali je iz nekih razloga ili zbog nekoga stopirana
U mojem se kvartu već dugo priča da treća godina nije startala jer se mudraci s poreznog studija nisu mogli dogovoriti oko visine školarine.Nakon dugog vijećanja,stara garda je predložila cijenu od 15.000 kuna,nova 20.000 kuna,pa je sve propalo.Novac je kao i mnogo puta dosad bio presudan faktor.
:rock::fellow::eek:sama::krakrani2:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks