AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a na uvodnom, tj.prvom predavanju jeste se potpisivali? i kojeg datuma bi trebao biti prvi kolokvij? hvala unaprijed!
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko su meni rekli - i na prvom predavanju se potpisivalo..
a kolokvij bi trebao biti predzadnji tjedan u 1.mjesecu!
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege, može netko napisati email od asistentice Ofak...nema ga nigdje na forumu, a na stranici faxa nemgu ga otvoriti...ajde please...hitno mi je!!!
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
upravni spor se pise i odgovara.
Kaj nije samo da se upravni postupak pise i onda kad prođeš možeš onaj dio iz knjige(upr. spor) odgovarat? Znaci nema razlike izmedu kolokvija i obicnog ispita jer oboje imaju pismeni i usmeni?
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kaj nije samo da se upravni postupak pise i onda kad prođeš možeš onaj dio iz knjige(upr. spor) odgovarat? Znaci nema razlike izmedu kolokvija i obicnog ispita jer oboje imaju pismeni i usmeni?
A tako je asistentica rekla kad ju je kolegica pitala. I da, nema bas smisla taj kolokvij onda. Pitajte jos jednom jer ocito svaki od njih govori drukcije. Frane je rekao jedno, Lana drugo.:confused2:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kaj nije samo da se upravni postupak pise i onda kad prođeš možeš onaj dio iz knjige(upr. spor) odgovarat? Znaci nema razlike izmedu kolokvija i obicnog ispita jer oboje imaju pismeni i usmeni?
Uvijek je bilo da je u kolokviju samo upravni postupak, a upravni spor se piše na redovnom roku (dakle, ispit je svojevrstan kolokvij za upravni spor). I na usmenom se odgovara samo upravni spor. Ponavljam, tako je uvijek bilo, no možda da pitate asistente...
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uvijek je bilo da je u kolokviju samo upravni postupak, a upravni spor se piše na redovnom roku (dakle, ispit je svojevrstan kolokvij za upravni spor). I na usmenom se odgovara samo upravni spor. Ponavljam, tako je uvijek bilo, no možda da pitate asistente...
ako ja prodem sad na predroku taj "kolokvij" kaj moram ic odmah odgovarat upravni spor pa mi cuvaju ocjenu(jer nisam polozila neke predmete iz 1god.) ili?
 

monique91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako ne idem na kolokvij iz upp, da li na redovnom roku i dalje pišem prvo zup pa onda odgovaram spor ili kako to ide ?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako ne idem na kolokvij iz upp, da li na redovnom roku i dalje pišem prvo zup pa onda odgovaram spor ili kako to ide ?
Ne, pišeš cijeli ispit odjednom, dakle i Zup i upravni spor. I onda na usmeni.
 

Clarence

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko reci da li je ova skripta o upravnom sporu sto se tu nalazi dovoljna za ispit ili ipak treba uciti i iz knjige?
 

ivana99

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Učiš iz zakona o općem upravnom postupku za ovaj kolokvij, koliko sam skužila čitajući na forumu ta skripta je jako stara i pisana dok još nije izašao upp 2009. Dakle samo učiš iz upp-a
 

Clarence

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanje u vezi upravnog spora,negdje sam procitala da je izasao novi zakon o upravnim sporovima,da li to znaci da sad za ovaj rok od 3.1.-2.2 treba uciti samo iz tog novog zakona ili se moze uciti i iz skripte sto je tu(ne mislim na zakon o opcem upr.postupku)vec samo za upravni spor?
 

Clarence

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja na roku 30.1.
1.nacelo samostalnosti i slobodne ocjene dokaza
2.pokretanje postupka javnom objavom
3.prigovor
4.tijek rasprave(cl.39 zakona o upravnim sporovima)
5.predmet zakona o upravnim sporovima
6.kad i razlozi radi kojih se moze podnijeti zalba protiv presude?
S tim da se sad pise i odgovara po novom zakonu o upravnim sporovima koji je stupio na snagu 1.1.2012.,i dio iz knjige o vrstama upravnih sporova plus naravno zup :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks