AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

Renata_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me točna literatura, znam za postupak da je novi zakon koji je stupio na snagu 1.1.2010, a za spor jel vrijedi jos onaj dio iz knjige ili ima nesto novo?
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zanima me točna literatura, znam za postupak da je novi zakon koji je stupio na snagu 1.1.2010, a za spor jel vrijedi jos onaj dio iz knjige ili ima nesto novo?
vrijedi ti taj dio iz knjige za upravni spor, a za upravni postupak taj zakon kako si i navela.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa pismenog s današnjeg roka (11.04.)
1. objasni načelo pomoći stranci u upravnom postupku!
2. pokretanje postupka po službenoj dužnosti
3. zaključak u upravnom postupku
4. kada drugostupanjsko tijelo u postupku u povodu žalbe može žalbu odbiti
5. mogućnost suda da sam riješi upravnu stvar (spor pune jurisdikcije)
6. naknada štete i povrat stvari u upravnom sporu

rezultati i usmeni četvrtak u 9h, ćirilometodska
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prošla sam danas usmeni. odgovarala sam kod prof. Šikića. profesor je super. pita kratko i jasno, nema nikavih komplikacija.
mene je pitao: načelo stranke na pravni lijek (koji pravni lijek može stranka pokrenuti), što kada stranka ne dostavi potpun zahtjev, što onda tjelo radi, stranke u upravnom sporu, objasni tuženoga.

To bi bilo to. Još jedan ispit manje =) sretno svima!
 

**Anđa*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo pitanja s pismenog:

1. Neposredno riješavanje
2. Ukidanje rješenja prema ZUP-u
3. Objasni prigovor
4. Kada će 2.stupanjsko tijelo odbiti žalbu?
5. Objasnite odustanak od tužbe u upravnom sporu
6. Objasnite usmenu raspravu u upravnom sporu
 

the_rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja sa ovoga roka:

1. objasni načelo samostalnosti i slobodne ocjene dokaza
2. odustajanje od tužbe
3. ovlasti drugostupanjskog tijela u povodu žalbe
4. sudske odluke
5. ovlasti službene osobe kad primi podnesak
6. nemrem se sjetit, kad se sjetim, javim!
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi iz cega ste ucili ovaj predmet? dal je tezak? jel se pitanja na pismenom ponavljaju? dali se moze naucit iz njihovih prezentacija? I dal netko ima sve prezentacije ili neku skriptu koja obuhvaca gradivo koje trebamo?
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi iz cega ste ucili ovaj predmet? dal je tezak? jel se pitanja na pismenom ponavljaju? dali se moze naucit iz njihovih prezentacija? I dal netko ima sve prezentacije ili neku skriptu koja obuhvaca gradivo koje trebamo?
učio sam po zakonu o upravnom postupku plus poglavlje o upravnom sporu iz knjige od borkovića.
ispit nije težak,nije dovoljno učiti samo iz prezentacija jer se tako ne može steći šira slika o gradivu,pogotovo ako želite više dobiti od 2 na ispitu,mislim da ima jedna dobra skripta u skriptarnici .po njoj se može proći ako je se naštreba od a do ž,al prvo ide pismeni koji je bitniji od usmenog jer na njemu možeš dobiti puno bodova za konačnu ocjenu.na usmenom uglavnom pitaju spor ako ga nisi dobro riješio u pismenom ,prepišite si pitanja sa foruma za usmeni jer nekad se znaju ponavljati pitanja.
 

Sara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a jel moramo na predavanja,ako želimo na kolokvij? Ja sam izv. i nisam u mogućnosti dolazit.
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Asistentica Lana je na proslom predavanju rekla da ako polozimo prvi kolokvij da drugi dio pisemo i odgovaramo. Dok je asistent Frane na prvom predavanju reko da se drugi dio samo odgovara. Sta je sad tu istina?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Asistentica Lana je na proslom predavanju rekla da ako polozimo prvi kolokvij da drugi dio pisemo i odgovaramo. Dok je asistent Frane na prvom predavanju reko da se drugi dio samo odgovara. Sta je sad tu istina?
Do sad se uvijek drugi dio odgovarao na redovnom roku u 2.mj.
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Samo odgovaramo ili i pisemo?
jer to i mene malo buni,objasnila je asistentica prošli put da drui dio i pišemo i. I odgovaramo..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks