AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
OMG Zakon o općem upravnom postupku ima 171.članak :-//!
Znači, učimo taj zakon i dio iz knjige upravni spor? Sve me ovo zbunilo sa literaturom pa ako bi netko mogao potvrditi jesam li točno napisala?
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
OMG Zakon o općem upravnom postupku ima 171.članak :-//!
Znači, učimo taj zakon i dio iz knjige upravni spor? Sve me ovo zbunilo sa literaturom pa ako bi netko mogao potvrditi jesam li točno napisala?
tako je
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko reć tko je polozio upp, dal je dovoljno za prolaz ucit- upravni spor iz knjige i zakon o općem upravnom postupku? hvala
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko reć tko je polozio upp, dal je dovoljno za prolaz ucit- upravni spor iz knjige i zakon o općem upravnom postupku? hvala
Naravno...upravni spor iz knjige + ZUP...druge literature ni nema :tongue2: sretno
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko reći tko zna ziher, jel ova skripta u skriptarnici nasoj po starom il po novom zakonu rađena? da ne bi bilo nismo znali... pa da jos krivo naucim ... pozz :)
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze netko reći tko zna ziher, jel ova skripta u skriptarnici nasoj po starom il po novom zakonu rađena? da ne bi bilo nismo znali... pa da jos krivo naucim ... pozz :)
iz te skripte možeš učiti samo upravi spor, NIKAKO upravni postupak jer je zakon izmjenjen...za to ti je potreban ZUP
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja 8.11.2010
1.nagodba
2.zaključak
3.nač.koristenja pr.lijeka u upr.postupku
4.poništavanje rješenja povodom žalbe u upravnom postupku
5.objektivni i subjektivni spor
6.zainteresirana treća osoba
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz čega se točno uči za ovaj ispit, jel mi može netko točno napisati?
nisam bila na predavanjima jer nisam namjeravala na kolokvij pa da budem sigurna tražim informaciju od vas...
hvala unaprijed!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iz čega se točno uči za ovaj ispit, jel mi može netko točno napisati?
nisam bila na predavanjima jer nisam namjeravala na kolokvij pa da budem sigurna tražim informaciju od vas...
hvala unaprijed!
Upravni postupak - Zakon o općem upravnom postupku + 399-402.str. u knjizi 18. poglavlje - upravni postupak, a upravni spor iz knjige (mislim da je 19.poglavlje).
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel sigurno da onda vrijedi stari zakon za ovaj kolokvij,predrrok'...
za kolokvij vrijedi novi zakon, kao i za sve nadolazeće rokove.. star je vrijedio samo za još 1. mj kad se izlazilo baš na ispit

ovako za sve... zašto se brkate sa starim novim zakonima, kad sada trenutno vrijedi zakon :Zakon o općem upravnom postupku - NN 47/09 i ima 171. čl... i on vrijedi za sve buduće predrokove i ispite, sve dok 1.1.2012. ne stupi na snagu NOVI zakon, i tek će se onda po tom novom zakonu iz 2012. učit od rokova u 2. mj, do tada postoji samo ovaj jedan jedini.. nadam se da sam sve lijepo objasnila i da neće više bit pitanja ko smije na kolokvij ko nesmije, SVI SMIJU..išli na predavanja ili ne, i za ovaj predrok ne treba učiti 10 i 11. dio zakona jer neće bit u kolokviju.. sretno svima..
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
za kolokvij vrijedi novi zakon, kao i za sve nadolazeće rokove.. star je vrijedio samo za još 1. mj kad se izlazilo baš na ispit

ovako za sve... zašto se brkate sa starim novim zakonima, kad sada trenutno vrijedi zakon :Zakon o općem upravnom postupku - NN 47/09 i ima 171. čl... i on vrijedi za sve buduće predrokove i ispite, sve dok 1.1.2012. ne stupi na snagu NOVI zakon, i tek će se onda po tom novom zakonu iz 2012. učit od rokova u 2. mj, do tada postoji samo ovaj jedan jedini.. nadam se da sam sve lijepo objasnila i da neće više bit pitanja ko smije na kolokvij ko nesmije, SVI SMIJU..išli na predavanja ili ne, i za ovaj predrok ne treba učiti 10 i 11. dio zakona jer neće bit u kolokviju.. sretno svima..
Ukoliko ste na Poreznom studiju, onda se na kolokviju iz Upravnog postupovnog prava polaže Zakon o općem upravnom postupku, a ne Zakon o upravnim sporovima.

znači da ne bi bilo zabune treba zakon o upravnom postupku nn 47/09 znati bez ova zadnja dva dijela (10 i 11 dio) ,sretno svima na kolokviju
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa kolokvija:

1.načelo razmjernosti
2.odustanak od zahtjeva i obustava postupka
3.djelomično,dopunsko i privremeno rješenje
4.postupanje i ovlasti drugostupanjskog tijela u povodu žalbe
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja s današnjeg roka:

1.zakonski zastupnik?
2.kad 1stupanjsko i 2panjsko rješenje postaje izvršno?
3.primjena zoup-a,na koje se sve postupke primjenjuje zoup?
4.razlozi za poništaj akta bez dostavljanja tužbe na odgovor?
5.pretpostavke za naknadu štete i povrat oduzetih stvari i koju odluku upravni sud donosi temeljem tog zahtjeva?

prošao sam danas ispit. evo pitanja sa usmenog:

1.sudsko vijeće,broj članova
2.sudske odluke upravnog suda
3.stranke u upravnom sporu
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg ispita :
1.upravna stvar prema zakonu
2.objasni prigovor
3.rješavanje kolegijalnog tijela
4.zainteresirana treća osoba u upravnom sporu
5.kada upravni sud odbacuje tužbu
6.u kojem roku se mora donijeti drugostupanjsko rješenje.
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s usmenog - kada će drugostupanjsko tijelo odbiti žalbu, postupanje i ovlasti prvostupanjskog tijela u povodu žalbe, kada se pobija upravni akt...
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko reći kolko treba otprilike da bi se pripremio ovaj ispit?
ako želiš 2 ,trebat će ti 2-3 tjedna s tim da se pitanja mijenjaju na svakom roku,dosad se nagodba ponavljala 3 puta al sad se više ni to pitanje ne pojavljuje tako da fakat sve treba naučiti,sretno na ispitu
 

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći kolko treba otprilike da bi se pripremio ovaj ispit?
Ovisi kak ti leži bubanje napamet, jer to je živi štreberaj od ispita! No mislim da je 20 dana konstantnog učenja dovoljno da sve fino sjedne! Sretno
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks