AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko na kraju reći od čega se sastoji pismeni za upp, a od čega usmeni? i ako ima ko kakvu skripu sa pitanjima? jel se pitanja ponavljaju? kako treba odgovarat za prolaz? nek mi molim vas netko nešto o tom konkretnije kaže. hvala
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko na kraju reći od čega se sastoji pismeni za upp, a od čega usmeni? i ako ima ko kakvu skripu sa pitanjima? jel se pitanja ponavljaju? kako treba odgovarat za prolaz? nek mi molim vas netko nešto o tom konkretnije kaže. hvala
pismeni se sastoji od 6 pitanja,na svakom pitanju možeš maksimalno dobiti 5 bodova,usmeni uglavnom pitaju ono što nisi znao u pismenom,ali nije pravilo, skriptu imaš u skriptarnici.Treba odgovarati na ono što te se pita u pitanju ,ne moraš odgovarati od riječi do riječi.Za prolaz treba 15 bodova,maksimalno na pismenom možeš skupiti 30 bodova.Malo prolistaj temu pa ćes vidjeti koja se pitanja ponavljaju.ako izađeš na kolokvij i prođeš ga,onda na na pismenom moraš samo odgovarati upravni spor.
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko na kraju reći od čega se sastoji pismeni za upp, a od čega usmeni? i ako ima ko kakvu skripu sa pitanjima? jel se pitanja ponavljaju? kako treba odgovarat za prolaz? nek mi molim vas netko nešto o tom konkretnije kaže. hvala
pismeni ti ima 6 pitanja, nisam sigurno koliko iz kojeg dijela, al sigurno su 2 iz spora
ja sam ti učila po zakonima, zupu i novom zusu, i to je bilo to
pitanja ti mogu stavit bilo šta, nema šta nema, sjećam se jednog roka da su bila pitanja koje nisi uopće mogao pomislit da bi stavili, dok pak na zadnjem roku su bila super pitanja, ono osnovno
ja sam već 5 puta bila na ovom ispitu, sram me za reć' al tak je, na zadnjem sam briljirala, bila su mi po mjeri pitanja i pisala sam kak treba, al neš sam i svojim riječima, malo ovak malo onak
glavno da na pismenom ostvariš min. 2 boda i 3/4, ak ti je pismeni super, ne bi trebalo bit problema na usmenom, dok ak dobiješ 2 i 3/4 onda se moraš dobro potrudit da prođeš na usmenom, znam iz iskustva haha
pismeni ti bude ponedjeljkom obično, a usmeni četvrtkom, prof.staničić je odličan na usmenom i nemam nikakvih zamjerki na njega, pror.turudić, koliko sam čula i on je dobar, pomaže, al treba znat, tako i kod prof. lane
prof.šikić je na komisiji uvijek, a može se i dogodit da i on pita
eto, to bi bilo to, ako imaš još kakvih pitanja, slobodno pitaj ;)
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim nekoga da mi napiše svu potrebnu literaturu za ovaj ispit! hvala
Zakon o upravnom postupku nn 47/09

Zakon o upravnim sporovima NN 20/10

imaš i dio iz knjige od Borkovića poglavlje je vrste upravnih sporova.

Uživaj i sretno sa ispitom:)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zakon o upravnom postupku nn 47/09

Zakon o upravnim sporovima NN 20/10

imaš i dio iz knjige od Borkovića poglavlje je vrste upravnih sporova.

Uživaj i sretno sa ispitom:)
Ja bi dodao još i Prekršajni zakon - NN 107/07, samo postupovne odredbe (od članka 80 i nekog pa do kraja)
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja bi dodao još i Prekršajni zakon - NN 107/07, samo postupovne odredbe (od članka 80 i nekog pa do kraja)
Ne .Ne treba učiti prekršajni zakon,jer mislim da to spada u predmet osnove kaznenog i prekršajnog prava a ne u predmet upravno postupovno pravo.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zakon o upravnom postupku nn 47/09

Zakon o upravnim sporovima NN 20/10

imaš i dio iz knjige od Borkovića poglavlje je vrste upravnih sporova.

Uživaj i sretno sa ispitom:)
a sto je sa novim zakonom o upravnom sporu iz 2012?
 

Genki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je potrebno osim Zakona o općem upravnom postupku znati i Zakon o upravnim sporovima jer navodno su pitanja iz kolokvija održanog prošli tjedan bila samo iz Zup-a ?
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je potrebno osim Zakona o općem upravnom postupku znati i Zakon o upravnim sporovima jer navodno su pitanja iz kolokvija održanog prošli tjedan bila samo iz Zup-a ?
Na kolokviju se uvijek piše samo ZUP, a ZUS na ispitu ako prodes kolokvij.. a ako nisi iso na kol il ako ga nisi polozio pišeš i ZUP i ZUS na ispitu.
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li ima puno vaznih izmjena u zakonu o upravnom sporu iz 2012,tj.da li ima izmjena sto se tice da ispita da se nadju ui pitanju,jer ja sam vec skoro sve naucila ali po starijem zakonu? i da li mi netko moze odg na pitanje sutnja administracije,jer to nisam nigdje nasla :/
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zakon o upravnom sporu 2012 vrijedi jos za ovaj rok 4.2. nakon toga ce ispitivati po zakonu koji je stupio na snagu 2013. ( 18.2 )
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks