AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

lavica1010

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Vi koji niste polagali na predavanjima, morate po zadatke kod profesora, i imate toga 12 komada za napraviti, tako da se budete morali jakooo dobro potruditi, jer je tako puno teže. I ja sam išla po zadatak kod Šikića prije predavanja, al kad sam vidjela koliko toga treba, odustala sam i čekala predavanja, i mislim da je ovak ok, i da ćemo svi proć. DUBOKO SE NADAM!!!
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Konzultacije su srijedom od 16-17,30h,ja sam bila prije 2 tjedna.na str.od prava piše obavijest da će prof.ove akademske godine imati konzultacije kako sam navela.sad ne znam koliko je pametno ići ovaj tj.pred blagdane,mislim u srijedu je Badnjak,teško da će biti tamo.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ako netko zna nešto o podnesku molila bi da napiše.

Ako netko nešto zna o podnesku molila bi da napiše. Naime, u skripti se spominje pod naslovom ''Dužnost tijela da pazi na svoju dužnost'' a u knjizi pod tim naslovom nema ništa. Pa sam eto malo zbunjena...:confused2:

Tnx
Što točno o podnescima?
Mogu općenito napisati..
Podnesci su: zahtjevi, prijedlozi, prigovori, žalbe, molbe..
Mogu se predati pisanom (neposredno predajom tijelu ili poštom) ili usmeno na zapisnik.

Piše ti sve u ZUP-u, članci 64.-69.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako nema u knjizi, ima na 423.strani ,naslov je :KOMUNICIRANJE TIJELA I STRANAKA I podnaslov:pODNESCI
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
imam pitanje oko nekih zadataka koji budu na ispitu - kako izgleda ispit - koliko pitanja ima i ima li tko onda te zadatke jer mi se cini da ih nema u skripti.
tnx
zadnji puta je bilo 6 pitanja: 2 iz ZUP-a,2 iz ZUS-a i 2 iz prekršaja.
ne razumijem baš o kojim to zadatcima govoriš?
a da vi ljudi učite iz knjige ili zakona,mislim da skripte nisu baš najpametnije riješenje,ali to je samo moje skromno mišljenje...:wink5:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja ucim iz ove skripte sa foruma,imam i knjigu i koliko sam vidjela u skripti pise sve isto kao i u knjizi i to dosta opsirno,a na kraju cu i zakon par puta procitat,vidim da se neka pitanja ponavljaju na ispitima a ima ih u skripti,sto se tice zadataka oni nisu na ispitu vec se to mora rjesit prije ispita ,to je samo uvjet da se izadje na ispit,ako nisi bila na predavanjima odes kod prof na konzultacije po zadatak i kad ga rjesis odneses mu ga da dobijes potpis pa onda mozes na ispit
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E! Od kuda ti to? Da su dva pitanja iz prekršaja.

Od kuda ti to?
sa roka u 10-om mjesecu ili 11-om,ne sjećam se sad,na kojem sam neuspješno sudjelovala.
bila su po dva pitanja iz svih dijelova-dakle 2 iz ZUP-a,2 iz ZUS-a i 2 iz prekršaja,odnosno iz onog nekog prekršajnog zakona,koji kao ne pita na usmenom,ali je stavio taj put dva pitanja iz tog dijela.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zani,ljiva informacija...ja sam bolonja, bila sam na predavanjima iz UPP i Šikić je rekao da je samo jedno pitanje iz prekršaja: ZNAČI:
3 iz UP
2 iz US
1 iz prekršaja!!! Ako netko ima istu informaciju, neka potvrdi

Jer ja ne namjeravam učit prekršaja, ima ih previše i ne stignem, a i sam prof, je rekao da ako znamo UP i US da nema problema na ispitu, i da ćemo proć...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kombinacija pitanja na ispitu iz postupovnog..

Ovisi od roka do roka.

Uvijek su tri pitanja iz postupka.

Spor i prekršaji se kombiniraju (nekad je 2:1 za spor, a
ponekad je obrnuto).
 

orbitrek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kada i gdje je kolokvij 29.1.? to je prvi, to ce biti samo upravni postupak?
samo je jedan kolokvij
sva pitanja na kolokviju bit će vezana uz upravni postupak dakle zup
ako prođeš kolokvij kad ostvariš pravo izlaska na ispit ( položiš sve ispite druge godine ) ići ćeš na pismeni kao i svi, al ćeš samo odgovarati na pitanja iz zus-a, upravnog spora i prekršaje
bodovi iz kolokvija i s pismenog se zbrajaju i onda ideš na usmeni:laughing:
eto toliko
a točno gdje- dvorana i u koje vrijeme ne znam
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam tu u prijašnjim postovima našla da je bilo: žalba, nezakoniti dokazi, nešto u vezi s uhićenjem te jamstvo...ima vam tako po naslovima...
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što se tiče ispita - imaš 6 pitanja, i to podijeljeno:
3 iz UP,
2 iz US, i
1 iz prekršaja.

E sad kaj se tiče vježbi: na predavanjima smo obrađivali rješenja i zaključke ( znači od čega se sastoje...i onda smo dobili činjenično stanje i trebali smo napraviti zaključak i rješenje, to smo radili na predavanju, a ujedno je i to bio zadatak za napraviti zadnji dan za ocjenu) I bitno je da tko to nema položeno ne može izaći na ispit iz UPP.
E sad ako niste bili na predavanju, moćete otići kod profesora na konzultacije i tamo zatražiti taj zadatak i onda ga doma napravite i odnesete profesoru da ga ocjeni, makar je to malo teže, jer imate više toga za napraviti nego ovako na predavanjima kako smo mi riješiti.
Nadam da sam pomogla.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
idem ja sad na ispit,jos uvijek ucim upravni spor,nisam stigla jos do tog djela ali o tome kad sud moze voditi spor pune jurisdikcije vidim da pise pod naslovom posebne vrste sporova a za negativnu enumeraciju pise pod naslovom:stvari izuzete iz upravnog spora pa si pogledaj da ne prepisujem sad sve iz skripte,iz cega ti ucis? da li si pri kraju?:wink5:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa vjerojatno je odgovor da SUD MOŽE VODITI SPOR PUNE JURISDIKCIJE samo uz sljedeće pretpostavke:1.sud treba utvrditi da osporeni upravni akt treba poništiti 2.da bi sud mogao riješiti upravnu stvar, treba priroda stvari o kojoj odlučuje to dopuštati 3.podaci postupka moraju sudu dati pouzdanu osnovu da bi mogao zamijeniti upravni akt svojom odlukom, a NEGATIVNA ENUMERACIJA znaci taksativno nabrajanje u zakonu kad se upravni spor ne može voditi.Negativna enumeracija u sustavu našeg upravnog spora utvrđena je zakon o preuzimanju Zakona o upravnim sporovima na način što je propisano da se upravni spor ne može voditi samo protiv akata donesenih u stvarima u kojima je sudska zaštita osigurana izvan upravnog spora.

da li netko zna odgovor na ovo pitanje: u kojem opsegu sud ispituje zakonitost upravnog akta i na sto pazi po sluzbenoj duznosti??? hvala..

i da li stvarno ne treba uopce uciti prekrsaje da bi se polozio ispit??
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E baš u kojem opsegu ne znam, al mislim da je tu odgovor kod predmet spora. Pazi da li je zakon pravilno primjenjen u formalnom i materijalnom smislu.

Pitanje?? Nikako ne mogu naći odgovor.
1. U kojem opsegu sud razmatra tužbu i na što pazi po službenoj dužnosti?
2. U kojem opsegu ispituje zakonitost UA u sporu?

E stvarno molim ako netko zna odgovor na ova pitanja neka napiše, jer ja tražim i ne mogu naći..možda je to profesr objašnjavao na predavanjima za redovne, a ja sam ipak samo izvanredan student...:ugh::frustrating:
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. U kojem opsegu sud razmatra tužbu i na što pazi po službenoj dužnosti?
2. U kojem opsegu ispituje zakonitost UA u sporu?
mislim da je odgovor na drugo pitanje (a možda čak i prvo) sljedeći; sud ispituje zakonitost akta u granicama zahtjeva iz tužbe, znači ispituje samo zakonitost, pravilnost onoga dijela rješenja na koje se tužitelj žali u tužbi...
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tak sam i ja skužila, jer sam išla čitat knjigu- nego mi je to malo premalo,tj. jedna rečenica za odgovor na ispitu...a valjda će biti dobro ako bude kojim slučajem to pitanje. Al nadajmo se da bude ovaj ispit i pitanjaok, budući da je prvi rok u ovoj godini.
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne treba vas uopće zabrinjavati ili zbunjivati ako vam se učini da se na neko ispitno pitanje može odgovoriti u samo jednoj, ili najviše dvije rečenice. nebi bilo prvi put da bude takvo nekakovo pitanje... jednostavno napišeš (točan) odgovor u jednoj, dvije rečenice i ideš na sljedeće pitanje.
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da znam, al mi je glupo, ono pitanja s jednom rečenicom odgovora, a imamo sat vremena za rješavanje- onda uvijek mislim da još nešto treba napisat (slično ko na prvoj godini kod ispita: Uvod u državu i pravo, gdje je trebalo pisat sve kaj se zna vezano za neki naslov). Ma bit će sve ok, vjerujem. Ajd vidimo se u ponedjeljak, samo učite, pa da to rasturimo.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks