AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje zapisima

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ucila si s prezentacija ili kako? izvandredni sam pa nisam previse upucena. I oprosti, od kud taj zakon? On nije naveden u literaturi :/
Prezentacije i uredba...dovoljno ti je da znaš rec 2 recenice i proci ces
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo dojmovi sa današnjeg roka, bilo je oke, postavlja ona poprilično pitanja, svi smo prošli, stvarno je dovoljno naučiti njezine prezentacije i davati joj logičke odgovore - prihvaća i kako se to u praksi odrađuje. pitanja su bila kao ova po forumu plus koliko godina mora proći da bi se gradivo davalo u arhivu - ono konvencionalno i digitalno - 30 godina konvencionalno i 10 digitalno.
svakako preporuka za upis ovog predmeta.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nikad lakše prošla predmet na ovom faksu i to uz 1 dan učenja po njenim prezentacijama i uredbi te zakonu! Nećete pogriješiti upišete li ga!
Profesorica nije izlazila iz okvira pitanja koja su ovdje na prethodnim postovima napisana. Ja sam ih sve izvukla i odgovorila si na ta pitanja i samo prema tome učila i 4 je tu :)
Moja pitanja + i od drugih dviju kolegica: Arhivsko gradivo, Stvaratelji javnog i privatnog arhivskog gradiva - razlika + primjeri za stvaratelje, Izlučivanje-kada se provodi, spisovodstvo, svojstva spisovodstva i objasniti svaki, funkcije spisovodstva, u kojoj se ustrojstvenoj jedinici obavlja većina poslova opisanih u uredbi, obj.pismeno, podnesak, spis, dosje, klasifikacijska oznaka + brojčana znaka (+ tko to određuje), može li klasa imati različitu godinu od godine sadržane u urudžbenom broju i objasnit to ukratko, razvođenje spisa, sadržajne jedinice uredskog poslovanja, postupci uredskog poslovanja. Mislim da sam otprilike sva pitanja obuhvatila koja su bila.
 

Dorica19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
rok 30.08. - profa postavlja dosta pitanja, za neka traži i primjere. uredbu proći detaljnije, iz prezentacija naučiti definicije - ponavljaju se pitanja navedena na forumu.
godina uredbe, što se uredbom uređuje, uredsko poslovanje, pisarnica - tj u kojoj ustrojstvenoj jedinici se obavljaju poslovi opisani u uredbi, pismeno, podnesak, akt, spis, dosje, brojčane oznaka, klasifikacijski br., urudžbeni, tko određuje brojčane oznake, postupci uredskog poslovanja, čl. 18 uredbe, tko određuje urudžbeni broj - tj brojčanu oznaku stvaratelja pismena - odg je: ministarstvo uprave (svaki subjekt ima svoj broj) , čl. 39 uredbe i zašto se zaključuje urudžbeni, kako se urudžbeni može zaštititi u el.obliku, razvođenje spisa, što se radi prije stavljanja u pismohranu i tko to radi, izlučivanje, spisovodstvo - definicija, broj norme, svojstva spisov. sustava i objasniti svaki, što je arhivsko gradivo, stvaratelji arhivskog gradiva, javno i privatno a.gradivo, kako privatno gradivo može završiti u arhivu, koliko se gradivo u arhivu čuva
 

Amf

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
rok 30.08. - profa postavlja dosta pitanja, za neka traži i primjere. uredbu proći detaljnije, iz prezentacija naučiti definicije - ponavljaju se pitanja navedena na forumu.
godina uredbe, što se uredbom uređuje, uredsko poslovanje, pisarnica - tj u kojoj ustrojstvenoj jedinici se obavljaju poslovi opisani u uredbi, pismeno, podnesak, akt, spis, dosje, brojčane oznaka, klasifikacijski br., urudžbeni, tko određuje brojčane oznake, postupci uredskog poslovanja, čl. 18 uredbe, tko određuje urudžbeni broj - tj brojčanu oznaku stvaratelja pismena - odg je: ministarstvo uprave (svaki subjekt ima svoj broj) , čl. 39 uredbe i zašto se zaključuje urudžbeni, kako se urudžbeni može zaštititi u el.obliku, razvođenje spisa, što se radi prije stavljanja u pismohranu i tko to radi, izlučivanje, spisovodstvo - definicija, broj norme, svojstva spisov. sustava i objasniti svaki, što je arhivsko gradivo, stvaratelji arhivskog gradiva, javno i privatno a.gradivo, kako privatno gradivo može završiti u arhivu, koliko se gradivo u arhivu čuva
iz ceg si ucila?
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
rok 30.08. - profa postavlja dosta pitanja, za neka traži i primjere. uredbu proći detaljnije, iz prezentacija naučiti definicije - ponavljaju se pitanja navedena na forumu.
godina uredbe, što se uredbom uređuje, uredsko poslovanje, pisarnica - tj u kojoj ustrojstvenoj jedinici se obavljaju poslovi opisani u uredbi, pismeno, podnesak, akt, spis, dosje, brojčane oznaka, klasifikacijski br., urudžbeni, tko određuje brojčane oznake, postupci uredskog poslovanja, čl. 18 uredbe, tko određuje urudžbeni broj - tj brojčanu oznaku stvaratelja pismena - odg je: ministarstvo uprave (svaki subjekt ima svoj broj) , čl. 39 uredbe i zašto se zaključuje urudžbeni, kako se urudžbeni može zaštititi u el.obliku, razvođenje spisa, što se radi prije stavljanja u pismohranu i tko to radi, izlučivanje, spisovodstvo - definicija, broj norme, svojstva spisov. sustava i objasniti svaki, što je arhivsko gradivo, stvaratelji arhivskog gradiva, javno i privatno a.gradivo, kako privatno gradivo može završiti u arhivu, koliko se gradivo u arhivu čuva
 

Dora985

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima netko da je bio sad na roku, da podijeli svoje dojmove i napise iz cega je ucio. Hvala
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Položila sam, dobila sam 3! :)
Bilo je super, učila sam iz Uredbe o uredskom poslovanju i iz prezentacija s Merlina, pitala me sljedeća pitanja : Postupci uredskog poslovanja?
Čuvanje?
Pismohrana?
Javno i privatno arhivsko gradivo - definicija i primjeri?
Stvaratelji arhivskog gradiva?
Urudžbeni zapisnik?
Sretno svima! :)
 

Caly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predmet nije jako težak, ali odaje se dojam kroz forum da je full lagan ... a nije baš tako.
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moje iskustvo je sljedeće - ukoliko znaš i naučio si, lagano je.
Ukoliko ne znaš i nisi naučio, sve je teško.
Ja znam da sam naučila i da sam znala. Prema tome sam i doživjela pozitivno iskustvo koje sam opisala. :)
LP
 

Ana_Marija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka
Pismeno, akt, podnesak, spisi, dosje, razvođenje spisa, arhivsko gradivo, brojčane oznake, stvaratelji arhivskog gradiva
Pitanja su sva s foruma, nista izvan toga ne pita
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks