AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje zapisima

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Vezano za to da li klasa može imati drugačiju oznaku godine od urbroja.... MOŽE, jer klasa označava broj predmeta, a urbroj označava broj pismena (podneska), što bi značilo da klasa npr. označava da je predmet pokrenut npr. 2017., a ti možeš poslati podnesak vezano za taj predmet i 2018., 2019. ili 2020. pa će zato brojevi godina biti različiti.

Vezano za pitanje što napraviti kada se zaprimi pošiljka... - čl. 8.-19. Uredbe....Pošiljka se zaprima u pisarnici (ovlašteni službenik), pogleda da li je plaćena pristojba ako je trebala biti plaćena (ako nije plaćena, a treba biti odbit će primiti ), potvrdit će primitak tako da će staviti prijemni štambilj koji će popuniti (klasa, urbroj, pristojba, datum, prilozi itd.), razvrstat će pošiljke (upravni i neupravni postupak) i rasporediti prema unutarnjim ustrojstvenim jedincama i upisati u upisnik predmeta
ja govorim iz svog iskustva, ja imam uredsko poslovanje elektronsko takozvani EGOP i kada odredim oznaku dosjea, izbaci mi klasu i urbroj iz iste godine. Neznam tako je kod mene na poslu.

ovo pitanje vezano za urudžbeni zapisnik. U mojem ministarstvu više se ne primjenjuje od prilike dvije godine, kao što sam navela elektronsko uredsko poslovanje EGOP.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja govorim iz svog iskustva, ja imam uredsko poslovanje elektronsko takozvani EGOP i kada odredim oznaku dosjea, izbaci mi klasu i urbroj iz iste godine. Neznam, doduše moj odjel je takav da mi uvijek otvaramo nove predmete. Te na kraju godine te predmete iz 2020 spremamo u arhivu.

ovo pitanje vezano za urudžbeni zapisnik. U mojem ministarstvu više se ne primjenjuje od prilike dvije godine, kao što sam navela elektronsko uredsko poslovanje EGOP.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja govorim iz svog iskustva, ja imam uredsko poslovanje elektronsko takozvani EGOP i kada odredim oznaku dosjea, izbaci mi klasu i urbroj iz iste godine. Neznam tako je kod mene na poslu.

ovo pitanje vezano za urudžbeni zapisnik. U mojem ministarstvu više se ne primjenjuje od prilike dvije godine, kao što sam navela elektronsko uredsko poslovanje EGOP.
Ja isto govorim iz vlastitog iskustva tj. posla.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja isto govorim iz vlastitog iskustva tj. posla.
evo svako drugačije ima uređeno uredsko poslovanje po ministarstvima i ostaloj državnoj upravi, pa ovo treba biti onda jedna od informacija čisto na znanje.
 

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jednoo hitno pitanje, kako mi se nešto dogodilo sa kamerom na laptopu mislila sam se preko moba uključiti. Jel jednako kvalitetno kao i preko kompa?
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jednoo hitno pitanje, kako mi se nešto dogodilo sa kamerom na laptopu mislila sam se preko moba uključiti. Jel jednako kvalitetno kao i preko kompa?
Da, ja sam sve online ispite preko moba riješila
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolegica mi poslala pitanja: uredsko poslovanje, arhivsko gradivo, zaključivanje urudžbenog zapisnika, 2 glavne evidencije, stvaratelji arhivskog gradiva, kaj mora privatni stvaratelj, što je izlučivanje, što je pismeno, podnesak, akt, dosje.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja koja su bila danas
Uredsko poslovanje
Sadrzajne jednice uredskog poslovanja
Zakljucivanje urudžbenog zapisnika
Izlučivanje
Arhivsko gradivo
Stvaratelji arhivskog gradiva
Obveze privatnog stvaratelja

Neka me još netko nadopuni ako sam nešto zaboravila.
U svakom slučaju ugodno i opušteno, više razgovor nego usmeni
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da nadopunim kolegice, bilo bi dobro da znate nabrojati one pomocne evidencije i sto je interna dostavna knjiga jer nas je to isto pitala
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gl.evidencije i pomoćne evidencije. Mozak mi ne radi kaj je to i interna dostavna knjiga. Pomoć.Hvala
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gl.evidencije i pomoćne evidencije. Mozak mi ne radi kaj je to i interna dostavna knjiga. Pomoć.Hvala
glavne: upisnik za predmete upravnog postupka, urudžbeni zapisnik za predmete neupravnog postupka. Pomoćne: interna dostavna knjiga, dostavna knjiga za mjesto, knjiga primljene pošte, knjiga pismohrane, rokovnik predmeta, kazalo.. Interna dostavna knjiga je evidencija o dostavljanju pismena između pisarnice i unutarnje ustrojstvene jedinice.
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gl.evidencije i pomoćne evidencije. Mozak mi ne radi kaj je to i interna dostavna knjiga. Pomoć.Hvala
Glavne su ti uredzbeni zapisnik i upisnik,
A pomocne su knjiga primljene pošte, interna dostavna knjiga( dalje neznam nabrojati, ali ima to u prezentaciji pa si pogledaj)
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Glavne su ti uredzbeni zapisnik i upisnik,
A pomocne su knjiga primljene pošte, interna dostavna knjiga( dalje neznam nabrojati, ali ima to u prezentaciji pa si pogledaj)
[/QUO sjetila sam se, puno ti hvala nego me zbunilo kaj je to interna dostavna knjiga je li dovoljno reći da je to pomoćna evidencija
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja koja su bila danas
Uredsko poslovanje
Sadrzajne jednice uredskog poslovanja
Zakljucivanje urudžbenog zapisnika
Izlučivanje
Arhivsko gradivo
Stvaratelji arhivskog gradiva
Obveze privatnog stvaratelja

Neka me još netko nadopuni ako sam nešto zaboravila.
U svakom slučaju ugodno i opušteno, više razgovor nego usmeni
Dal se pod sadržajne jedinice uredskog poslovanja misli na pisanicu, pismohranu ili primanje, izdavanje, evidenciju dokumentacije, itd?
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dal se pod sadržajne jedinice uredskog poslovanja misli na pisanicu, pismohranu ili primanje, izdavanje, evidenciju dokumentacije, itd?
Misli se samo na podnesak,prilog sois i dosje
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks