AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje ljudskim potencijalima s osnovama službeničkog prava

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako sam dobro shvatila možda bi se trebalo izbaciti ovaj dio: (3) Državni službenici su i osobe koje u državnim tijelima obavljaju informatičke poslove, opće i administrativne poslove, planske, materijalno-financijske i računovodstvene poslove i slične poslove.
s obzirom da organizacijska definicija ne uzima u obzir da su službenici i oni sa drugačijim ulogama od onih koje imaju javni službenici.
Vjerojatno je krivo, ali mi ništa drugo ne pada na pamet
da to je bilo jedno od pitanja na vježbama
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel bi to mozda ovak islo?

Materijalna/organska definicija:
Državni službenici su osobe koje u državnim tijelima kao redovito zanimanje obavljaju poslove iz djelokruga tih tijela utvrđene Ustavom, zakonom ili drugim propisima donesenim na temelju Ustava i zakona.

Funkcionalna:
Državni službenici su osobe koje u državnim tijelima kao redovito zanimanje obavljaju poslove iz djelokruga tih tijela utvrđene Ustavom, zakonom ili drugim propisima donesenim na temelju Ustava i zakona, kao i osobe koje u državnim tijelima obavljaju informatičke poslove, opće i administrativne poslove, planske, materijalno-financijske i računovodstvene poslove i slične poslove.
 

goga

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko zna kako bi trebao glasiti odgovor na ovo pitanje?

1. Ministarstvo rada i mirovinskog sustava priprema novi nacrt zakona o državnim službenicima i namještenicima kojim će se uvesti fleksibilniji oblici zapošljavanja te želi izmijeniti definicju držslu da držslu budu isključivo oni koji prema sadržaju funkcije koju obavljaju i prema metodama i drugim osobnim svojstvima koja proizlaze iz obavljanja služb. funkcije

a) napišite primjer članka kako bi on glasio da se promijeni funkc.def. javnih služb, a kako namještenika
b) za koju kategoriju službenika trenutačno vrijede fleksibilniji oblici zapošlajvanja u HR? Obrazložite odg.


Hvala....
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko zna kako bi trebao glasiti odgovor na ovo pitanje?

1. Ministarstvo rada i mirovinskog sustava priprema novi nacrt zakona o državnim službenicima i namještenicima kojim će se uvesti fleksibilniji oblici zapošljavanja te želi izmijeniti definicju držslu da držslu budu isključivo oni koji prema sadržaju funkcije koju obavljaju i prema metodama i drugim osobnim svojstvima koja proizlaze iz obavljanja služb. funkcije

a) napišite primjer članka kako bi on glasio da se promijeni funkc.def. javnih služb, a kako namještenika
b) za koju kategoriju službenika trenutačno vrijede fleksibilniji oblici zapošlajvanja u HR? Obrazložite odg.


Hvala....
jedino pod b mislim ali nisam sigurna da je odgovor da za službenike koji rade na eu projektima vrijede fleksibilniji oblici zapošljavanja, tj.izuzeti su od merit sustava. Ako neko zna točno nek napiše
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
MOLIM VAS HITNO, KOJI SU PRISTUPI ULJUP-a, TE POSTOJE LI TI PRISTUPI U DRŽSLU
MOLIM VAS AKO NETKO ZNA ,danas je kolokvij a sada sam se sva izgubila,,gdje to uopće piše
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
MOLIM VAS HITNO, KOJI SU PRISTUPI ULJUP-a, TE POSTOJE LI TI PRISTUPI U DRŽSLU
MOLIM VAS AKO NETKO ZNA ,danas je kolokvij a sada sam se sva izgubila,,gdje to uopće piše
Ja mislim da se to pitanje odnosi na strategijski pristup ULJP, a taj dio gradiva spada u 2. kolokvij. :)
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja klikam na poveznicu kolokvij 5.5. U 17 h na kraju, ali ništa se ne događa.
Funkcionira li vama poveznica?
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jeste zadovoljni s kolokvijem, ja nisam stigla zadnje niti otvoriti, a šta ste pisali za četvrto pitanje,ono o vojsci..izbori???
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jeste zadovoljni s kolokvijem, ja nisam stigla zadnje niti otvoriti, a šta ste pisali za četvrto pitanje,ono o vojsci..izbori???
Pitanja su bila jos gora nego na proslogodisnjem kolokviju. Stigla sam na sve odgovorit i predat 10 sekundi prije isteka vremena, ali nisam nimalo sigurna u to da cu proc nego cu past ko kruska. :)

U 4. pitanju sam stavila rimske magistrature, ali sam uvjerena da mi je to krivo.
 

KMLM

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja su bila jos gora nego na proslogodisnjem kolokviju. Stigla sam na sve odgovorit i predat 10 sekundi prije isteka vremena, ali nisam nimalo sigurna u to da cu proc nego cu past ko kruska. :)

U 4. pitanju sam stavila rimske magistrature, ali sam uvjerena da mi je to krivo.
Pitanja su bila pomijesana...meni je to peto bilo koje sam stigla samo otvorit...tu bi stavila nomenklature al nezz jel bi tocno bilo.....nade ima al mislim da cu past nisam sigurna u odgovore
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da,ja isto mislim da su nomenklature a ja pisala o patronaži,benificijeitd.sva sam se izgubila.
eto taj mi ne valja a peti nisam stigla ,čisto sumnjam da bum imala 8 bodova,a kaj ste pisali o funkc.definicija i kaj je bilo pod b????
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da,ja isto mislim da su nomenklature a ja pisala o patronaži,benificijeitd.sva sam se izgubila.
eto taj mi ne valja a peti nisam stigla ,čisto sumnjam da bum imala 8 bodova,a kaj ste pisali o funkc.definicija i kaj je bilo pod b????
tak sam i ja pisala o patronaži i beneficijama
 

KMLM

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
tak sam i ja pisala o patronaži i beneficijama
Joj nezz vise pod b sam stavila da hrv ima mjesovitu definiciju i navela ih, a onu izmisljenu fumkcionalnu sam stavila nes neodredjeno da nije stavljena razlika izmedju namjestenila i sluubenika tak da nezz
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks