AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravljanje ljudskim potencijalima s osnovama službeničkog prava

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pripremam se ići na kolokvij,iz ćega je najbolje učiti ovaj predmet jel ima neka skripta koja sve obuhvaća za prvi kolokvij i koliko je dovoljno dana za spremiti prvi kolokvij,hvala.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Itko?
Ja sam ponavljac, ali ne znam ti odgovoriti jer otkako je promijenjen koncept ispita sa klasicnih teorijskih pitanja na problemska pitanja je meni jos teze poloziti ovaj predmet, jer se ne mpgu snac s takvim pitanjima i ucenjem iz skipti.
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kaj nema nitko da nas usmjeri
meni je dobra skripta od marije93, dosta je opširna i sadrži sve. Nisam još izašla na rok od kad je online sve, ali mislim da ne bi trebalo biti ni problema prolazit po skripti. Možeš još i za ponavljanje koristiti onu skriptu s pitanjima i odgovorima, one nove članke pročitati i zds nije toliko kompliciran pogotovo ako si ga već učila iz radnog prava.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
vidim da obvezna literatura sadrži neke dijelove od 3 knjige +zds,,,pa ako netko zna ??dal u skripti marija93 ima sve iz te literature (sva literatura je obuhvaćena)+zds ili ?????do koje stranice u skripti je prvi kolokvij???puno pitanja,soory,,,,dal je dovoljna slripta i koliko ..ccc dana dovoljno za spremiti kolokvij 1,iskreno strah me ovog oredmeta..olakšajte molim Vas
 

nepravni

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
vidim da obvezna literatura sadrži neke dijelove od 3 knjige +zds,,,pa ako netko zna ??dal u skripti marija93 ima sve iz te literature (sva literatura je obuhvaćena)+zds ili ?????do koje stranice u skripti je prvi kolokvij???puno pitanja,soory,,,,dal je dovoljna slripta i koliko ..ccc dana dovoljno za spremiti kolokvij 1,iskreno strah me ovog oredmeta..olakšajte molim Vas
ako pročitaš zadnjih 15 stranica foruma na temu ULJP sve ćeš znati
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li dobre duše koja zna do koje strane skripte (by marija) je prvi kolokvij? Do 39. ili ?
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
vidim da obvezna literatura sadrži neke dijelove od 3 knjige +zds,,,pa ako netko zna ??dal u skripti marija93 ima sve iz te literature (sva literatura je obuhvaćena)+zds ili ?????do koje stranice u skripti je prvi kolokvij???puno pitanja,soory,,,,dal je dovoljna slripta i koliko ..ccc dana dovoljno za spremiti kolokvij 1,iskreno strah me ovog oredmeta..olakšajte molim Vas
u skripti marija 93 za prvi kolokvij je do 34 stranice, stranice 35-38 ne ulaze u prvi kolokvij (tiče se naslova "uloga javnih službenika u tranziciji" literatura "javni službenici i tranzicija" od str. 119-146).

priručnik na ovoj poveznici https://iju.hr/Dokumenti/pub_41.pdf od str.37-67

i zakon o državnim službenicima skineš na zakoni. hr

molim studente ako sam pogriješila da me isprave.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li dobre duše koja zna do koje strane skripte (by marija) je prvi kolokvij? Do 39. ili ?
u skripti marija 93 za prvi kolokvij je do 34 stranice, stranice 35-38 ne ulaze u prvi kolokvij (tiče se naslova "uloga javnih službenika u tranziciji" literatura "javni službenici i tranzicija" od str. 119-146).

priručnik na ovoj poveznici https://iju.hr/Dokumenti/pub_41.pdf od str.37-67

i zakon o državnim službenicima skineš na zakoni. hr

molim studente ako sam pogriješila da me isprave.
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
u skripti marija 93 za prvi kolokvij je do 34 stranice, stranice 35-38 ne ulaze u prvi kolokvij (tiče se naslova "uloga javnih službenika u tranziciji" literatura "javni službenici i tranzicija" od str. 119-146).

priručnik na ovoj poveznici https://iju.hr/Dokumenti/pub_41.pdf od str.37-67

i zakon o državnim službenicima skineš na zakoni. hr

molim studente ako sam pogriješila da me isprave.
Puno hvala!!
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sada sam skužila da je ekipa sa katedre dodala stranice za prvi kolokvij a tiče se knjige "Javni službenici i tranzicija" te stranice 166-169. Ne znam zašto jer to nije prije ulazilo u ispitnu literaturu (kao da ja imam vremena obilazit knjižnice) ili sam ja u krivu. Da li ima netko sken tih stranica da mi pošalje na e-mail. Sada više nisam sigurna da li sam gore dobro napisala do koje stranice je prvi kolovij iz skripte Marija93.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li je netko već polagao on line ispite ove katedre? Kakva su iskustva?
Zanima me u vezi kolokvija da li samo idem na link za polaganje ili?
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dragi svi,
Prvenstveno se obraćam onima koji su položili ULJP prošle ak. godine (i ove), dakle online pismenim ispitom, kako ste znali da ste spremni za ispit?
Kako ste učili budući da sada imamo problemske zadatke na pismenom ispitu?
Puno hvala! :)
 

suzyc

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U info paketu je naznačen današnji plan za predavanje:

22.4. Repetitorij prvog dijela gradiva i praktične vježbe problemskih zadataka – 17h

Nadam se da će profesor dati kakve upute i rješenja.
 

MikiG

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko spreman podijeliti info sa predavanja 22.4. "Repetitorij prvog dijela gradiva i praktične vježbe problemskih zadataka", što je rečeno ...... puno hvala!
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko spreman podijeliti info sa predavanja 22.4. "Repetitorij prvog dijela gradiva i praktične vježbe problemskih zadataka", što je rečeno ...... puno hvala!
zapravo se sve vrtilo oko zakona o državnim službenicima točnije oko premještaja i povrede službene dužnosti (teške), zatim odstupanja od merit sustava kod primitka službenika u državnu službu a bilo je i pitanje definicija državnih službenika pa evo ako netko je uspio napisati neka napiše kako glasi definica jer ja nisam uspjela.

Napišite primjer članka kako bi on glasio da se promijeni organizacijska definicija državnih službenika
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
zapravo se sve vrtilo oko zakona o državnim službenicima točnije oko premještaja i povrede službene dužnosti (teške), zatim odstupanja od merit sustava kod primitka službenika u državnu službu a bilo je i pitanje definicija državnih službenika pa evo ako netko je uspio napisati neka napiše kako glasi definica jer ja nisam uspjela.

Napišite primjer članka kako bi on glasio da se promijeni organizacijska definicija državnih službenika
Da li netko zna barem od onih redovnih studenata koji su pratili predavanja odgovor na ovo pitanje iznad ?
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko zna barem od onih redovnih studenata koji su pratili predavanja odgovor na ovo pitanje iznad ?
Ako sam dobro shvatila možda bi se trebalo izbaciti ovaj dio: (3) Državni službenici su i osobe koje u državnim tijelima obavljaju informatičke poslove, opće i administrativne poslove, planske, materijalno-financijske i računovodstvene poslove i slične poslove.
s obzirom da organizacijska definicija ne uzima u obzir da su službenici i oni sa drugačijim ulogama od onih koje imaju javni službenici.
Vjerojatno je krivo, ali mi ništa drugo ne pada na pamet
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks