AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Najviše iz koprića, pusića ne, a iz inge sam upotpunila neke stvari iz koprića (materija se ponavlja). prezentacije su mi bile neki orijentir. treba najviše naučiti teorije, sve nas je krenula ispitivati s pitanjima iz teorija, kolegice su čini mi se čak dobile po dva pitanja iz teorija. ja sam učila mjesec dana ali to je previše; budući da nisam znala što je važno a što ne, pročitala sam svu literaturu (znači i ono što ne treba) i na to mi je otišlo puno vremena. ako se zapne, mislim da se to može u dva tjedna uz rad i ako se vikendom prione 0-24
 

ALICA11

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegica Sanja je sve napisala, takoder sam ucila iz koprica, pusica nisam uopce i inge kao nadopunu samo (npr. za teoriju igara, webera, male grupe).. Prezentacije nisam ucila iz razloga sto je prof. Teo rekao da su presiroke u odnosu na ono sto mi trebamo znati..
Jos bi uz ona pitanja nadodala samo kibernetski pravac koji je pitala kolegicu..
Sretno svima!
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege koji ste bili na prošlom roku, jel vam ispit bio isti dan kako je pisalo na studomatu prije prijave ili su pomaknuli na neki dan kasnije?
 

jadranka.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit je u ponedjeljak. Meni piše na studomatu u 16 sati, Ćirilometodska, 32/I (Mislim da je to kod Muse).
Hajde ljudi, javite se, koliko nas "hrabrih" ima???
 

lidač

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tako je u pon kod Muse.. ja isto izlazim i znam jos jednu kolegicu... mislim da nas nece biti previse... drugi kolege uglavnom na nesto drugo izlaze. Sretno nam bilo :)
 

jadranka.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanj: Weber, kultura znanstveni menadžment, moć. Neka drugi nadopune. Pitala nas je po 2 pitanja, ne cjepidlači, ne škrtari s ocjenama.
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja su bila: sukob i birokratske disfunkcije..
Profa je zaista ok. Ne postavlja podpitanja i daje dobre ocjene.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Malo me zbunjuje literatura. Na predavanju, u PPP stoji


 Koprić, I. (1999) Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama. Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu, str. 7-60, 87-150, 204-322.
 Perko-Šeparović, I. (1975) Teorije organizacije. Zagreb: Školska knjiga, str. 9-76, 78-83, 98-152.
 Pusić, Eugen (2000) Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi. Zagreb: Suvremena javna uprava, 2002., str. 1-40)

a na stranici katedre ovo
Literatura:
1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), 7-60, 87-150, 204-322
2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), 9-83, 98-152
3. Pusić, E; Javna uprava i društvena teorija; Zagreb: Društveno veleučilište, Pravni fakultet (2007), 68-100
4. Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), 1-40
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da..literatura se mijenjala već nekoliko puta. Prema njihovoj obavijesti važeća literatura je ona objavljena na stranicama katedre.
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, gdje ste našli svu literaturu za ovaj ispit?
Ja sam u Masarykovoj, u kopiraoni naša samo ovaj dio: Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), 9-83, 98-152
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
imaju ti oni i Pusića pod br.3 gore.
Ostale dvije knjige sam ubro u KGZ knjižnici točnije Božidara Adžije kod Tvornice.
Mislim da imaju još primjeraka a ja ću vratit svoje kroz koji dan.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Imam pitanje za kolegice i kolege koji su položili ovaj kolegij na prošlim rokovima.
Koliko je bitno ulaziti u detalje?
Čitam knjigu od Koprića(pročitao sam da je ona najbitnija) i dosta sporo ide, za svaki pojam ima 5 različitih teoretičara, ovaj dio o komunikaciji je taaako dug a izgleda mi kao da od tih 50 str ima max 5 strana bitnoga.
A još nisam niti došao do one knjige od Perko šeparović, tek tamo ima detalja..
Čitam da su one teorije s početka najbitnije, jel se moraju baš znati po Koprićevoj detaljnoj knjizi ili se mogu učiti po Pusiću gdje su sažetije i nekako lakše pamtljivo napisane?
Hvala na svim komentarima! :)
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege koji izlazite na rok 13.4. molim Vas za informaciju u koliko sati i gdje će biti ispit, kao i da li je možda rok pomaknut za koji drugi dan.
Hvala
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege koji izlazite na rok 13.4. molim Vas za informaciju u koliko sati i gdje će biti ispit, kao i da li je možda rok pomaknut za koji drugi dan.
Hvala
Na dosadašnjim rokovima ispit je bio ponedjeljkom u 16 sati kod prof. Muse, ovisi tko će ispitivati na ovom roku...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks