AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rok 27.1. -2 kolokvij
1. Troškovi u ustavnosudskom sporu
2. Nepovlasteni tužitelj iz Ugovora
3. Pravo na cjelovitost osobe iz Povelje
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1.poduzimanje radnji u upravnom sporu
2. Povrat u prijašnje stanje po Zusu
3. Pravo na pošteno suđenje prema konvenciji

Stavljam prva tri jer je kolegica napisala već ostala
 

mlana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja pitanja na usmenom kod prof. Staničića - Sloboda vjeroispovijesti prema Povelji i može li biti ograničena te nabrojati osnove nezakonitosti(4)
I prvi i drugi dio sam riješila preko kolokvija pa su pitanja bila samo za potvrdu ocjene :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
2. Kolokvij 10.2.
Načelo zaštite osobnih podataka ( povelja)
Koje akte nadzire sud eu
Usvajanje ustavne tužbe cijeli postupak (uzus)
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo malo dojmova sa ispita. Jučer u pola 1 bio pismeni u Gundulićevoj. Pitanja su gore već netko od kolega napisali pa da to ne ponavljam. Vremena na pismenom daju i više nego treba, tako da je to ok.
Objava rezultata danas na Ćm u 9h, i usmeni odmah poslije. Evo ja dobila 4, pisala sam na pismenom dosta i svojim rječima. Ne baš sve točno što je navedeno u zakonu tako da i to priznaju pa da znate. Valjda ovisi tko ispravlja. Usmeni je bio kod prof Ofak, ona je super. Pita samo jedno pitanje kao za potvrdu ocjene iz pismenog dijela ispita. To je više formalnost. Moje pitanje je bilo područje primjene povelje, i eventualno pita neko potpitanje vezano za to pitanje. Ja oba kolokvija 4 dobila pa je to 4. Kolegice su imale pitanja pravo na dobru upravu, pravo pritužbe E. Parlamentu. Čula sam da ona zna pitati pitanje koje ste slabije napisali na pismenom. Nas ovaj put nije jer su pismeni bili dobri. Svakako preporučam tko može ići na predavanja, i izvanredni mogu, i položiti preko kolokvija puno je lakše. Što se tiče literature, na webu ima puno literature ali ne treba to sve. Eto za 1. kolokvij je trebao zus i konvencija. Za 2. Povelja, uzus i europski dio. Za europski dio treba i prezentacije sa weba o tome i nije loše malo i skriptu pročitati o europskom dijelu jer na kraju ima o primarnim i sekundarnim izvorima, i načelu supsidijarnosti a vidim da o tome zna bit pitanje. I ostala literatura vam ne treba, eto to je iskreno napisano za buduće studente da se lakše snalaze. Jer ja sam se borila s tom literaturom i sve kopirala s nije trebalo. Nije ovo tako težak ispit kako se čini. Sretno svima dalje.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojmovi sa usmenog iz Sudske, 4.5.2020., putem Google Meet aplikacije sa prof.Ofak:
1. u kojim slučajevima sud neće provoditi usmenu raspravu
2. odbijanje tužbe
3. Konvencija - u kojim slučajevima će vijeće predati predmet velikom vijeću
4. Povelja - Pravo na kandidaturu i glasanje na izborima za EU Parlament
5. UZUS - sukob nadležnosti izvršne, zakonodavne i sudske vlasti

Profesorica pomaže, no ništa previše jer želi čuti koliko samostalno možeš odg na pitanja, nisu bile velike ocjene (ipak smo mi samo odgovarali dok su ostali kolege na prethodnim rokovima imali pismeni), od nas 5 u grupi u 10 i 45 sati, prošlo troje. Najviša ocjena: 3

No sretni mi koji smo ga se napokon riješili :)
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na ovom roku 6 nas je odgovaralo samo 2. kolokvij, svi smo prošli. Uglavnom ostaje ocjena koju dobijes iz 1. kolokvija, no nekima je i povisila ocjenu. Prof. nas je pitala samo dva pitanja, jedno iz UZUS-a, jedno iz Povelje.
Neka od pitanja: pravo na diplomatsku i konzularnu zaštitu, europski ombudsman, pravno na pristup dokumentima, pravo na podnošenje peticije, ukinuće i poništenje UZUS, tko može podnijeti zahtjev za ocjenu suglasnosti, zahtjev od strane jedinica lokalne i regionalne samouprave...
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da bar neko napiše nešto...tko je ispitivao, pitanja, išta...nije valjda da nitko nije izašao na rok...
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas na roku kod Lane kolegica i ja koje smo kolokvirale:

UZUS:
1. Nadzor nad donošenjem propisa za izvršenje ustava, zakona i drugih propisa
2. Odlučivanje o ustavnoj tužbi

EUROPSKI DIO:
1. Šutnja administrcije
2. Izbor sudaca
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas usmeni kod Ofak, odgovarala sam cijelo gradivo:
1. ZUS - rješavanje upravnog spora bez rasprave, ocjenjivanje urednosti tužbe, odbijanje tužbenog zahtjeva, ocjenjivanje pretpostavki za vođenje upravnog spora
2. UZUS - rješavanje sukoba nadležnosti između zak., sudb. i izvršnog tijela
3. POVELJA - Pravo glasovati i biti biran na izborima za EU parlament
4. KONVENCIJA - Europski sud za ljudska prava i kad vijeće može predati predmet velikom vijeću na odlučivanje
5. EU dio - prethodno pitanje, ko može a ko mora poslati sudu prethodno pitanje i u kojem slučaju

Dosta opsežno ali super sam zadovoljna, profesorica super, ljubazna i pomaže. Ja riješila :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks