AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li je ovo literatura za ispit? Osim Zus i Konvencija za one koji pišu kolokvij u 1.mjesecu. Pretpostavljam da ovo na engleskom ne treba znati, a ova literatura je na stranici katedre pa pretpostavljam da je to to. Nekako mi se čini puno svega toga.
Đerđa, Dario i Šikić, Marko; Komentar Zakona o upravnim sporovima; Novi informator (2012)
Omejec, Jasna; Vijeće Europe i Europska unija: institucionalni i pravni okvir; Novi informator (2008), str. 43-59., 69-73., 113-123., 227-314
Đerđa, Dario; Osnove upravnog prava Europske unije; Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci (2012), str. 175-204
Hartley, Trevor; Temelji prava Europske zajednice; Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci (2004), str. 337-485
Borković, Ivo; Upravno pravo; Narodne novine (2002), str. 127-130, 483.-497
Ustav Republike Hrvatske;
Ustavni zakon o Ustavnom sudu Republike Hrvatske;
Konvencija za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda Vijeća Europe;
Zakon o upravnim sporovima;
Povelja o temeljnim pravima Europske unije;
Ugovor o funkcioniranju Europske unije (odredbe koje se odnose na Sud Europske unije;
Ivančević, Velimir; Institucije upravnog prava, knjiga I; Pravni fakultet u Zagrebu (1983), str. dio o odnosima uprave i sudstva
3.Council of Europe Recommendation Rec(2004)20 of the Committee of Ministers to member states on judicial review of administrative acts (Adopted by the Committee of Ministers on 15 December 2004 at the 909th meeting of the Ministers Deputies);
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znam samo da je literatura za 1.kolokvij ZUS i Konvencija( po onome što dosad generacije pišu) A za 2.k.točnu literaturu neznam. Da li je još uvijek ona sa prvog posta ove teme iz 2013.g. neznam. Jel trebaju sve one knjige? Jel ima neko da je bio na predavanjima za redovne pa su rekli što je za literaturu? Ja sam izvanredni a imamo tek 9.1. prvo predavanje.
Znaci za 1 kolokvij treba spremiti samo ZUS i konvenciju? Nista drugo?
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, da li netko može napisati kako izgleda kolokvij, koliko ima pitanja, kolko se piše, koliko ima bodova i kako se ocjenjuje? Možeš li pisati svojim riječima ili baš točno kako je u članku? Svaka informacija je dobrodošla. Hvala.
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, da li netko može napisati kako izgleda kolokvij, koliko ima pitanja, kolko se piše, koliko ima bodova i kako se ocjenjuje? Možeš li pisati svojim riječima ili baš točno kako je u članku? Svaka informacija je dobrodošla. Hvala.
Pozz
što se tiče I kolokvija bilo je 5 pitanja - 3 iz zus-a i 2 iz Konvencije, sve skupa 25 bodova znači svaki nosi po 5 bodova, tak je bilo 2018g. nadam se da se nije promijenilo. Na drugom kolokviju imaš samo 3 pitanja - uzus, europski dio i Povelja isto svaki nosi po 5 bodova. Nisam sigurna koliko vremena imaš za pisat, čini mi se možda kao i ispit tj. sat vremena jer ja sam završila za pola sata i izašla tak da ne znam do kad se pisalo.Ja sam pisala nešto svojim riječima a nešto kako je u članku, nemreš se baš svega sjetit..ali mislim da neće zamjerit ako neku riječ okreneš i napišeš po svom. Uglavnom dobila sam 4, a na usmenom odgovarala za 5. Sretno! :)
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prof. Turudić je jučer rekao da na kolokviju bude 4 pitanja, onda valjda 3 iz Zus-a i 1 iz Konvencije. Predavanja jučer i danas za izvanredne.
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja 1. Kolokvij
1. Iznimke od vođenja upravnog spora
2. Rok za podnošenje tužbe
3. Zahtjev za izvanredno ispitivanje pravomoćnosti presude
4. Načelo diskriminacije
5. Trajanje i razrješenje suca ESLjP
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto ipak je 5 pitanja bilo. Čini se da oni svako svoje pričaju. Obavjest za izvanredne je bila da je u dvorani 3.pismeni a na kraju bilo dvorana 1 a nije bilo obavjesti. Na predavanjima za izvanredne prof Omejec govori da je jedna literatura za kolokvij a na netu druga. Sve zbunjola.
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ima li netko skenirano: Ivančević, Velimir; Institucije upravnog prava, knjiga I; Pravni fakultet u Zagrebu (1983), str. dio o odnosima uprave i sudstva ?
Hvala!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks