AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Strani jezik za javnu upravu (engleski, njemački)

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo položih ovaj ispit. 4 dobila, ovaj put sam naučila. Hoću reći ubuduće svima,ovo nije lagan predmet. Neznam, možda je prije bio ali sada nije, barem meni. Literature ima dosta, sve prezentacije i skripta od profesorice. Trebalo mi je dosta vremena da to sve skupa prevedem, pa onda naučim glavno. Ima tu dosta pojmova za koje nikad nisam čula, tako da dok se sve to obradi i sjedne u glavi treba vremena. Mislila sam da bude lakše jer je izborni, da opet mogu birati ivaj nebi odabrala. Za neke izborne sam učila 3 dana. A za ovaj 3 tjedna. Neka od pitanja: 3 pojma prevesti na engleskom i 3 na hrvatskom. Npr, pass decrees, administrative professional, objedinjena vladavina, odbori
Što je komitologija, Što su usluge od općeg interesa, koja prava obuhvaća eu državljanstvo, što je government.
I prijevod na hrvatski jedan veći odlomak o upravnim službenicima iz skripte. Usmeni može odmah nakon pismenog ili sutradan. Kažem, profesorica je stvarno u svemu korektna i za dogovor je. Na usmenom pitala nekoliko pitanja, bila su: governance, prava koja osobe ostvaruju kao eu državljani, što su javne usluge i još jedno nesjećam se više.
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Super izborni, imate opciju pisati seminar (od 10-15 strana) ili pisati ispit. Ja sam izabrala seminar, profesorica je rekla da mozemo prevesti i rad koji smo već pisali do sad stoga sam ja prevodila svoj završni. Uz seminar trebate napraviti prezentaciju o temi kojoj se pisali, malo razgovarate o njoj i to je to, dobila sam 5 za par sati rada. Ako izaberete ispit onda imate i pismeni i usmeni. Preporuke!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks