AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Strani jezik za javnu upravu (engleski, njemački)

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A meni nije rekla za prezentaciju,samo da napišem seminar,pošaljem joj na mail i da se vidimo na roku :shock:

onda ću spremit i prezentaciju, jel to ubiti seminar u kraćem obliku? kako si ti radila?
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, nije niti meni posebno napominjala za PP ali sam vidjela po prijašnjim postovima da se na taj način izlagalo pa sam ih srećom pripremila jer čim smo ušle u dvoranu, ona je samo upalila projektor:)
da, na nekoliko slajdova u skraćenom obliku obradiš seminarsku temu.
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala ti puno što si me prosvijetlila!!!!:):grin:
da, nije niti meni posebno napominjala za PP ali sam vidjela po prijašnjim postovima da se na taj način izlagalo pa sam ih srećom pripremila jer čim smo ušle u dvoranu, ona je samo upalila projektor:)
da, na nekoliko slajdova u skraćenom obliku obradiš seminarsku temu.
 

Dolla

Miss Gates
Zaboravila sam napisati, iako sam već riješila ovaj izborni; toplo ga preporučam budućim generacijama, obavezno ga odaberite ako vam iole ide engleski, prof. Javornik je kao i inače maksimalno susretljiva i imat ćete jedan ispit manje riješen prije nego što uopće počnu ispitni rokovi, temu rada birate sami tako da pišete o onome što vas zanima itd.; tako da je ovo super izbor u inače kriminalno lošoj ponudi izbornih u drugom semestru :grin::palacgore:
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zaboravila sam napisati, iako sam već riješila ovaj izborni; toplo ga preporučam budućim generacijama, obavezno ga odaberite ako vam iole ide engleski, prof. Javornik je kao i inače maksimalno susretljiva i imat ćete jedan ispit manje riješen prije nego što uopće počnu ispitni rokovi, temu rada birate sami tako da pišete o onome što vas zanima itd.; tako da je ovo super izbor u inače kriminalno lošoj ponudi izbornih u drugom semestru :grin::palacgore:
hvala puno kolegice na savjetu koji sam poslušala, daj mi samo reci profesorica je s vama dogovorila predrok za izlaganje svojih radova tako da to riješite u 5 mj,,,bilo bi super da i nama tako napravi, samo da se čim prije riješim :D
 

kapi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebam pomoć. Prva godina, specijalistički stručni studij, pa molim da mi naznačite koja je literatura za ispit i gdje se može nabaviti? Hvala
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li je netko dobio obavijest od prof. Javornik kada će biti izlaganje seminara?
[DOUBLEPOST=1465378808,1464587068][/DOUBLEPOST]Jel netko bio jučer na ispitu iz engleskog ili izlagao seminar?....dojmovi
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
za sve one koji budu razmišljali koji izborni uzeti, ovaj uzeti definitivno..prof je super, postoji klasični ispit (pismeni pa usmeni po skripti od prof) ali postoji i mogućnost pisanja seminara od 10ak str na bilo koju temu koji se pošalje mailom i prof ispravi (to je zamjena za pismeni) i onda par minuta prezentacija što je usmeni i gotovo..brzo i bez stresa, sa 5 u indexu =) jedino napomena svim kolegama, ispit se prijavljuje preko studomata u zadanim rokovima ali se sa prof mailom dogovorite kada ćete doći usmeno izlagati..ja taj dio nisam skužila pa sam došla na rok objavljen na studomatu koji je zapravo bio rok za pismeni pa sam čekala da završi pismeni da me prof ispita tj da prezentiram seminar..
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predavanje je danas prošlo super (izvanredni), dala je profesorica na izbor pisati rad ili da izađemo a redovnima na kolokvij 17.05. u 9 sati. Svi (4 nas je došlo) smo odabrali kolokvij, dala nam je materijale i rekla da izaberemo skupa što bi željeli obraditi u petak i da ćemo to pisati na kolokviju što izaberemo da ne moramo ići na rok da se riješimo. Potpise je dala, ali dat će i drugi put. Kolokvij će biti u dvorani 2, gundulićeva.
 

Niki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav kolege! Zna li netko kad se obično održava pismeni ispit iz Engleskog, koji dan?
Hvala.
 

medo brundo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
redovni jel netko bio na zadnjem predavanju, rekla je da ce donijet primjer kolokvija, pa me zanima kako to izgleda i odakle trebamo ucit , i sta ce sve sadrzat kolokvij?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok svima, danas na predavanju za izvanredne profesorica Javornik je rekla da nemožemo na kolokvij pošto je kolokvij već sutra a mi tek danas imali prvo predavanje. Način polaganja ispita je pisanje seminara od 10-15 strana, uz prezentaciju u powerpoint-u koju treba usmeno izložiti i onda ona još pita koje pitanje vezano za temu. Sama je napomenula da to sve skupa nije baš lagan zadatak. E sad ako tu ima ko je još bio danas na predavanju neka kaže što je rekla da pismeni i usmeni jer ja to stvarno nisam razumjela. Zapamtila sam samo prevođenje tekstova, e sad jel se to odnosi na tekstove one neke skripte što će nam ona poslati na mail? A usmeni, isto iz toga odgovaramo?
[DOUBLEPOST=1559824867,1557942591][/DOUBLEPOST]Jel tko polagao na ovom roku? Od čega se sastoji ispit? Jel teško?
 

medo brundo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zanima me jel mi netko moze poslati na mail skriptu od prof.Javornik? i dali je netko bio na ispitu na proslom roku, od cega se ispit sastoji?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel bio itko na ovom ispitu ove godine? Prof baš i nije objasnila od čega se ispit sastoji, što na usmenom? Sve skupa ne čini se baš lako. Poslala joj mail za pisanje seminara ali mjesecima već ne odgovara. Definitivno nisam trebala uzeti ovaj predmet za izborni jer kako se čini svake godine nova pravila. Tj. Sve teže. A predavanja za izvanredne totalno beskorisna i ništa shvatljivog nismo čuli
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bio je u ponedjeljak ispit iz Engleskog jezika u dvorani 3. Pošto dosad nitko nije pisao od čega se ispit sastoji i što treba onda ću ja sada napisati. Uglavnom piše se pismeni ispit, vremena ima.
Pitanja su bila srednje teška, mora se naučiti. Nije to baš bezazleno, ja nisam prošla jer nisam dobro pripremila. Samo sam malo prevađala a to naravno nije dovoljno. Potrebna je ona skripta od profesorice i sve prezentacije sa weba. Predlažem da si najprije sve prevedete.
Pitanja su bila tipa prevođenje s eng na hrv. 2 veće rečenice, onda neki izrazi predvođenje s hrv na eng i obrnuto. Od onih koje se sjećam bilo je s hrv na eng: upravni odbori, nešto u vezi valute. I tako 3 izraza s eng na hrv koja nisam znala. Nije ništa baš svakodnevno, nego iz tih tekstova. Pa su bila pitanja na engleskom objasniti što je Eu komitologija, nešto za europsko državljanstvo, pa objasniti nešto u vezi government. I poslije za one koji su prošli je bio usmeni. Još je profa dala da ako nećemo isti dan da možemo sutradan odgovarati. E to nisam bila pa neznam od čega se sastoji. Profesorica je stvarno korektna i dobra, ali ipak treba i naučiti. Eto da znate za dalje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks