AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Strani jezik za javnu upravu (engleski, njemački)

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Seminar je definitivno lakši način, a i zanimljiviji. Pripremiti kratku prezentaciju i tekstić je meni bila puno manja tlaka nego što bi mi bilo učenje tekstova.
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se; i ja sam izabrala seminarski. Nije problem složiti 5-10 str i ukratko ih izložiti profesorici. Tko ide na ovaj rok?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Slažem se; i ja sam izabrala seminarski. Nije problem složiti 5-10 str i ukratko ih izložiti profesorici. Tko ide na ovaj rok?
I ja razmišljam o seminaru ali me brine pristup literaturi, jer me to uvijek muči. Na ispit ću najvjerojatnije krajem 6. mjeseca, pa molim ako budeš išla na ovaj rok napiši svoje dojmove i općenito malo o svemu tome. Hvala unaprijed.
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja se slažem da je bolje napisati seminar od par stranica nego onoliko textova prevoditi i još ima pismeni i usmeni. Mislim da čak skoro nitko ni ne ide na klasičan ispit. A literatura moze i biti s interneta mislim, samo mora biti najmanje 2 izvora. A danas je sve dostupno na internetu =) Ja ću sad ici na ovaj rok
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja se slažem da je bolje napisati seminar od par stranica nego onoliko textova prevoditi i još ima pismeni i usmeni. Mislim da čak skoro nitko ni ne ide na klasičan ispit. A literatura moze i biti s interneta mislim, samo mora biti najmanje 2 izvora. A danas je sve dostupno na internetu =) Ja ću sad ici na ovaj rok
Jesi li stupila već u kontakt s profesoricom i poslala joj rad na pregled?
 

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege... svi vi koji ste pisali seminar iz engleskog... naslovnu stranu ste pisali na engleskom il hrvatskom? pitam jer mi je nekako teško prevest taj specijalistički na engleski jezik.. hvala
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav kolege... svi vi koji ste pisali seminar iz engleskog... naslovnu stranu ste pisali na engleskom il hrvatskom? pitam jer mi je nekako teško prevest taj specijalistički na engleski jezik.. hvala
na engleskom naravno, posalji mi svoj mail u inbox pa cu ti naslovnu stranu poslati na mail=)
 

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na engleskom naravno, posalji mi svoj mail u inbox pa cu ti naslovnu stranu poslati na mail=)

ej.. ne mogu ti poslati privatnu poruku, nešto mi ne dozvoljava. :( probaj ti meni poslat u inbox mail adresu, ako nije problem, pa da vidimo dal će funkcionirat..
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jeli tko vec poslao rad na pregled, moze neka povratna info, koliko stranica otp i to ?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jeli tko vec poslao rad na pregled, moze neka povratna info, koliko stranica otp i to ?
Nisam još ništa poslala ali sam kontaktirala profesoricu i rekla je da treba napisati od 5 do 10 stanica, izvori mogu biti i mrežni te joj je rad potrebno poslati par dana prije roka na koji izlaziš. Koliko vidim to je svima odgovorila. E da, rekla je i da na usmenom tu temu treba izložiti.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja se slažem da je bolje napisati seminar od par stranica nego onoliko textova prevoditi i još ima pismeni i usmeni. Mislim da čak skoro nitko ni ne ide na klasičan ispit. A literatura moze i biti s interneta mislim, samo mora biti najmanje 2 izvora. A danas je sve dostupno na internetu =) Ja ću sad ici na ovaj rok
Kolegice jesi li bila na ovom roku i kako je bilo? Molim te podijeli iskustva s ostalima da znamo što možemo očekivati. Hvala ti unaprijed!
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegice jesi li bila na ovom roku i kako je bilo? Molim te podijeli iskustva s ostalima da znamo što možemo očekivati. Hvala ti unaprijed!
Bilo je super. Kao da ni nisi išao na ispit. Profesorica je bila, kao i uvijek, vedra vesela i pristupačna. Dođeš tamo u par minuta ispričaš nešto o svom radu. Ja nisam nikakvu prezentaciju radila, jer po meni je to nepotrebno gubljenje vremena. I udari zig u index i to je to.. :cool::D
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko dugo se čekaju profini komentari? Ima već dugo da čekam, oko 2 tjedna...
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojmovi s prethodnog roka: Tell me something about... tema o kojoj si pisao u svom radu. I to je to.
KAd bi svi ispiti bili ovakvi ...
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dojmovi s prethodnog roka: Tell me something about... tema o kojoj si pisao u svom radu. I to je to.
KAd bi svi ispiti bili ovakvi ...
Hvala kolegice sada točno znam što mogu očekivati, jer sam mislila da možda pita dosta pitanja iz rada. Da li zahtjeva dugo izlaganje ili može onako ukratko?
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moram priznati da sam sigurno 5 min izlagala bez prekida. Zaustavila me kad je vidjela da sam pripremljena i dobro upoznata s temom. Inače, doista je ugodna ispitivacica. Sretno!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks