AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Strani jezik za javnu upravu (engleski, njemački)

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas na roku nas je bilo četvero i svi smo odabrali seminar i izlaganje. Odgovarali smo kod profesorice Marijane Javornik Čubrić i nije bilo strašno i poprlično je blaga u ocjenjivanju, te dosta pomaže. Svima je ukazala na neke greškice kod pisanja, te je svakome postavila po nekoliko pitanja vezano za temu o kojoj smo pisali. Jedna informacija za one koji budu izabrali pisanje seminara. Pošaljite bar tjedan dana ranije na pregled a povratnu infrormaciju kada je ispit mislim da ne daje, jer ja nisam dobila, već je na studomatu pisalo da imamo samo usmeni s datumom i vremenom kada je. Eto, puno sreće svima!
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako koga još uvijek ima na forumu, da pitam- jel za ispit treba naučiti one lekcije tj. prezentacije koje su stavljene na katedri pod specijalistički studij ili nešto drugo?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ako koga još uvijek ima na forumu, da pitam- jel za ispit treba naučiti one lekcije tj. prezentacije koje su stavljene na katedri pod specijalistički studij ili nešto drugo?
Mislim da je netko od kolega ranije spomenuo da im je profesorica davala tekstove za kopirati, ali možda je najbolje da pitaš profesoricu!
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
bok... jel zna netko kako napisati titulu od profesorice na naslovnu stranu seminarskog rada??
Ne moraš uopće pisati tko ti je mentor, ja sam napisala naziv faksa, katedru, iz kog je predmeta seminarski rad, svoje ima i prezime, te mjesto i datum. Nije ništa rekla da to ne valja pa pretpostavljam da je ok.
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav.

Molim vas da li itko ima skriptu iz engleskog Advanced English for Public Administration?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim Vas tko zna odgovor: tko nam daje teme iz engleskog jezika ( meni je taj predmet izborni). hvala !
Ja sam se za temu obratila profesorici mailom. Napisla sam da bih pisala semiran umjesto ispita i pitala za temu, onda mi je ona odgovorila da izaberem temu - administrativna reforma u ... i neku zemlju koju hoću. Pogledaj malo i prethodne postove jer možeš naći još informacija koje te možda zanimaju u vezi toga. ;)
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li ima netko od redovnih studenata da ide na predavanja? da li je bilo kakvog govora oko onih izlaganja ?1 plizz itko:shock::blush:
 

Dolla

Miss Gates
Za izlaganja i teme radova smo se već svi dogovorili još na drugom i trećem predavanju, već su mislim odrađena prva izlaganja prošli tjedan i nastavljaju se sve do 14.5.
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li ima netko od redovnih studenata da ide na predavanja? da li je bilo kakvog govora oko onih izlaganja ?1 plizz itko:shock::blush:
Javi se profesorici na mail. Redovni (koji dolaze na predavanja) imaju dogovrene i teme i termine izlaganja.
 

mdrvari

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, dal ima netko prijevode njemačkih tekstova za specijalistički?
Ja se previse mučim s njima.
Dal je netko od vas upisao njemački?
Hvala :/
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Svima bih preporučala da si uzmu engleski jezik kao izborni, profesorica je odlična, ne daje manje od 4! Umjesto pismenog dijela ispita, napiše se seminarski rad od 5-7 str., ona daje teme, ali može se izabrati i neka tema samoinicijativno, ali vezana uz javnu upravu, usmeni dio ispita, je izlaganje tog seminara, oko 10-15 min uz prezentaciju, većinom smo svi čitali, uglavnom, bezbolno, sa lijepim ocjenama, potpuno opušteno i neformalno, i bez učenja za rokove kad su nam drugi ispiti :)
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li treba naslovnu stranu isto napisat na engleskom?
ima li tko primjerak da mi pošalje?
:angel:
 

GEORGE C

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Trebaš imati PowerPoint prezentaciju koju izlažeš pred njom, na engleskom. Kad sam ja bila, odgovaralo se (tj. samo ja jer sam bila jedina na predroku) u dvorani II. - gdje imaš projektor i vrtiš prezentacije pred njom. Ništa zahtjevno, prof. je super.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks