AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalno pravo

dimitra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege...da li ima netko skeniranu literaturu ili prezentacije iz ovog predmeta da mi pošalje...unaprijed hvala
 

SUNČICA5626

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege...da li ima netko skeniranu literaturu ili prezentacije iz ovog predmeta da mi pošalje...unaprijed hvala

prezentacije su na katedri za radno i socijalno pravo
uz to treba učiti iz knjiga- mirovinski sustavi , perspektive- antidiskriminacijsko pravo, kontrola ustavnosti- Jadranko Crnić (stavke pod 1.,2.,3., navedene literature)

ispituje prof. Potočnjak

samo kratko usmeno

pitanja rok 7.4.2017.

kapitalizacija, Beverige i i Bismark model mirovinskog i povijesni razvoj, slabosti mirovinskog sustava u RH, općenito I i II. stup, o čemu ovisi visina mirovine koje se isplaćuje iz II.stupa, općenito zdravstveni sustav u RH (osnovno i dopunsko osiguranje), rizici mirovinskog sustava ....
 

Magi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege je li tko bio danas na predavanju iz socijalnog prava za izvanredne studente? Ja sam kasnila 40ak minuta i docekala me zakljucana dvorana.
 

knjiga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Jel može netko napisati pitanja sa zadnjih rokova? I koliko detaljno se mora pripremiti za ovaj predmet?
 

calista

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, jel ima netko kakvu skriptu i koje su to prezentacije po kojima treba učiti, hvala ?
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da obzirom na literaturu i napisana pitanja tu na forumu, odustajem od ovog...jedan ispit se može prebaciti, meni će to biti ovaj...žao mi je što je izborni ali eto...nema smisla ovo učiti jer mi je prekoma neshvatljivo, a koliko vidim nitko živ to ni ne odabire za izborni pa nema ni puno dojmova koji bi mi pomogli :)
 

avidmar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, tko je bio na predavanjima?? Kad su potpisi? Ima netko neku literaturu? Preporuke? Bilo što
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Eto ohrabrila se ja ići na ispit složila si ukratko kao skriptu najbitnije iz knjiga na desetak listova papira pa nek je sa srećom. Naravno pitao me sve osim toga ali snašla sam se jer se dosta sjecam iz sudske a i ne pili puno. Pitao me socijalna prava nek kažem sve što znam kojim međunarodnim ugovorima su uređena, o konvenciji što je i što sadrži, ko kontrolira da se ona poštuje onda o sudu u strasbourgu i sudu u luksemburgu što radi koji. Zatim me pitao naš ustavni sud što radi kakve kontrole na koji način, kada se može pokrenuti postupak pred njim tj u kojem roku o čemu odlučuje i to je to...nijedno pitanje iz mirovina ni iz zdravstva ni iz diskriminacije...nemrem vjerovati ali eto prošlo je i to:)
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice i kolege, da li itko od vas ima ovaj ispit za izborni? Hocete li ucit svu onu literaturu ?
Ima je jako puno s obzirom da je ovo izborni
Da li je tko slusao predavanja?
 

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja imam ovaj izborni, bila sam par puta na predavanjima al nisam čula da je rekao da moramo nešto kraće učiti. Jesi možda ti saznala jel ima neka kraća literatura?
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi evo mojih dojmova sa ispita nadam se da ce nekom pomoći..moja pitanja : međunarodni ugovori kojim su uredjena socijalna prava, kakva je uloga Europskog suda za ljudska prava, socijalna prava kao dio ljudskih prava( sto su i kojim su sve propisima uredjena(pobrojat izvore), kakav je III. mirovinski sustav odnosno njegova obilježja, sto ce se dogodit sa mirovinom ako osoba umre, kakvo je to financiranje putem kapitalizacije, sto znam o zdravstvenom osiguranju, sto je neizravna diskriminacija i primjer... Profesor trazi povezivanje tako da probajte naucit sa razumijevanjem.. I proučite si najviše te medjunarodne ugovore pogotovo Europsku konvenciju za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda voli pitati o njoj i kako se nadzire(putem Europskog suda za ljudska prava) i bitno mu je da znate kakav sud ima mehanizam zaštite(supsdijaran)
Ja sam ucila 10 dana ako ne i duže jer fkt treba da sjedne.. One strategije o zdravstvu nisam i onaj neki članak o tržištu rada nisam.. To i je pita.. Za zdrastvo mu je bitno da znate od cega se sastoji zavod za zdravstveno osiguranje odnosno da je višedijelni sustav i da obuhvaća obvezno dobrovoljno i dopunsko osiguranje
Sretno svima :)
 

ttomas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi evo mojih dojmova sa ispita nadam se da ce nekom pomoći..moja pitanja : međunarodni ugovori kojim su uredjena socijalna prava, kakva je uloga Europskog suda za ljudska prava, socijalna prava kao dio ljudskih prava( sto su i kojim su sve propisima uredjena(pobrojat izvore), kakav je III. mirovinski sustav odnosno njegova obilježja, sto ce se dogodit sa mirovinom ako osoba umre, kakvo je to financiranje putem kapitalizacije, sto znam o zdravstvenom osiguranju, sto je neizravna diskriminacija i primjer... Profesor trazi povezivanje tako da probajte naucit sa razumijevanjem.. I proučite si najviše te medjunarodne ugovore pogotovo Europsku konvenciju za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda voli pitati o njoj i kako se nadzire(putem Europskog suda za ljudska prava) i bitno mu je da znate kakav sud ima mehanizam zaštite(supsdijaran)
Ja sam ucila 10 dana ako ne i duže jer fkt treba da sjedne.. One strategije o zdravstvu nisam i onaj neki članak o tržištu rada nisam.. To i je pita.. Za zdrastvo mu je bitno da znate od cega se sastoji zavod za zdravstveno osiguranje odnosno da je višedijelni sustav i da obuhvaća obvezno dobrovoljno i dopunsko osiguranje
Sretno svima :)
Pozdrav, da li nerko ima informaciju vezano za literaturu i skriptu? U kopiraoni žutoj nema pola knjiga koje su navedene kao literatura, hvala unaprijed :)
 

Mateja123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, da li nerko ima informaciju vezano za literaturu i skriptu? U kopiraoni žutoj nema pola knjiga koje su navedene kao literatura, hvala unaprijed :)
Bila sam na roku u 2mj, učila sam po knjigama vezanim za antidiskriminacijsko pravo i mirovinski sustav ( samo te sam nasla u žutoj kopiraoni) te po 4 prezentacije koje sam nasla na stranici faksa. Nažalost to nije bilo dovoljno za prolaz pa mi je profesor rekao da naučim članke postavljene na merlin. Ukoliko nema na merlinu od ove godine može ih se nac na merlinu 19./20.
 

ttomas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala ti,
Bila sam na roku u 2mj, učila sam po knjigama vezanim za antidiskriminacijsko pravo i mirovinski sustav ( samo te sam nasla u žutoj kopiraoni) te po 4 prezentacije koje sam nasla na stranici faksa. Nažalost to nije bilo dovoljno za prolaz pa mi je profesor rekao da naučim članke postavljene na merlin. Ukoliko nema na merlinu od ove godine može ih se nac na merlinu 19./20.
Hvala ti,ali ne mogu ih naci nikako, prvi put sam upisala ovaj predmet pa možda zato.
 

zara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala ti,

Hvala ti,ali ne mogu ih naci nikako, prvi put sam upisala ovaj predmet pa možda zato.
Imate sve na web stranici faksa, samo se ulogirajte i vidjet cete pod katedrom socijalno pravo.
 

calista

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, jel ima netko skeniranu literatru , nema na stranicama faksa.-- Ivana Vukorepa; Mirovinski sustavi; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2012), str. 165-227 hvala.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks