AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Socijalna politika

Lena1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.

Pozdrav. Jel jos uvijek vrijedi da ucimo prvih 39.str + 2 poglavlja po izboru?
to i mene zanima?
i je li ispit usmeni ili pismeni?
moramo li profesoru javiti poglavlja koja pripremamo?

ako netko zna...hvala :)
 

ivi12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.


to i mene zanima?
i je li ispit usmeni ili pismeni?
moramo li profesoru javiti poglavlja koja pripremamo?

ako netko zna...hvala :)
Ispit je usmeni...Prosle godine na predavanju su nam rekli da ucimo 39 str + 2 teme po izboru pa mislim da to onda vrijedi i za ovu godinu :) Na usmenom ce nas prof pitat koje smo teme izabrali
 

Lena1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je usmeni...Prosle godine na predavanju su nam rekli da ucimo 39 str + 2 teme po izboru pa mislim da to onda vrijedi i za ovu godinu :) Na usmenom ce nas prof pitat koje smo teme izabrali
hvala ti :)
 

ivi12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko prijavio osnove soc politike za rok 7.7? Nema jos nikakve obavijesti o terminu odrzavanja?!..
 

Ajtam101

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko da je izašao na rok 1.9. a da mu ocjena jos uvijek nije upisana u studomat?
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz, zanima me ako mi netko moze rec kakav je predmet? Je li lagan za polozit i kakvi su prof? Hvala unaprijed :)
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Poz, zanima me ako mi netko moze rec kakav je predmet? Je li lagan za polozit i kakvi su prof? Hvala unaprijed :)
Ja sam ga položila prije korone dok je još bio uživo ispit. Prof je bio super, pomaze ako zapnes, a gradivo nije teško.
 

woice2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Možete malo podrobnije kak izgleda usmeni? Neka pitanja.. Pogotovo vi koji idete na prvi rok
 

KikiSan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispitni rok 23.6. 2021.
Ispitivao je prof. Šućur, ispit je bio samo usmeni online putem google meeta, a moja pitanja iz prvog dijela bila su:
- što je socijalno osiguranje?
- što je socijalna pravda i koncepcije o socijalnoj pravdi.
Iz dijelova koje sam odabrao za učenje: soc politika i nezaposlenost te soc. pomoć me pitao aktivne politike prema nezaposlenima i da dam neki primjer, a iz dijela o socijalnoj pomoći da navedem kriterije za stjecanje socijalne pomoći u većini zemalja i objasnim ih, to se odnosi na provjeru resursa, načelo supsidijarnosti i "work test" odnosno test motivacije za rad.

O PROFESORU:
Za pozitivnu ocjenu morate znati barem nešto reći o svemu, iako nisam baš "briljirao" prošao sam, prof. daje vremena za razmisliti, i pomaže sa potpitanjima iako je dosta indiferentan kada odgovarate u smislu da nećete vidjeti kimanje glavom ili neku potvrdu da je to što govorite točno, samo ako još nešto treba dodati prof će nakon što završite rečenicu priupitati. Napomenu bih da za višu ocjenu od dovoljan svakako morate razumjeti materiju i ne miješati pojmove kod odgovaranja.
Na kolegiju profesor je naveo da sami možemo birati kod kojeg ćemo odgovarati, ali barem sada to nije bio slučaj, jer mi je profesor poslao upit kada se zaključala mogućnost za odjavu ispita (tri dana prije ispita) da da li bi mi odgovarao termin 23.6. u 9:30, tako da nisam siguran da li to pravo, bar sada kada su ispitni rokovi online i dalje vrijedi, no u vezi toga možda bolje postavite pitanje profesoru ako vam nije svejedno kod koga ćete odgovarati.

O KOLEGIJU:
Gradiva će neovisno o tome koje sustave odaberete biti oko 100+ stranica, tu si prije odabira malo prolistajte pa odaberite 2. sustava soc. poltike koji vas najviše interesiraju odnosno za koje mislite da ćete ih lakše spremit, tako da smireno i na vrijeme počnite spremati ovaj kolegij. Meni je trebalo tjedan dana da u miru sve prolistam i podcrtam sa razumijevanjem (to je subjektivno, ja sam si dosta pauza uzima i nisam dane koristio samo za učenje tog kolegija, pa vi sami procijenite vrijeme za spremanje ispita), a onda sam tri dana prije ispita podcrtano i što mislim da bi mogao pitati ponavljao.
Uglavnom kolegij nije pretežak, i dosta vam je dobar odabir, jer ima tu fleksibilnost da si sami odabirete koje dijelove učite, pa sa te strane ga preporučam i sretno sa polaganjem ovog ispita.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
može pomoć, gdje mogu naći literaturu za ovaj predmet, na merlinu još ništa,ima neka skripta ili možda u žutoj kop. ili može neki link
jel težak predmet,koliko otprilike dana učenja,,,svaka pomoć bih dobro došla
hvala Vam
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
eee kolege....da li je netko nedavno bio na ispitu,,kako je bilo....može molim Vas neke informacije
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks