AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekid studiranja, zamrzavanje godine, pauziranje, nastavak nakon prekida/pauze

Angelsss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zdravo..dali ima situacija da je student uspio zamrznuti god zbog posla..ako vremenski ne stigne obavljati fakultetske duznosti???
Nema teorije.
Ja radim već 3 godine i studiram kad kako stignem, što zbog posla, što zbog bolesti.
Učim vikendima i to je to.
Nadam se samo da ti imaš normalnijeg šefa od mene, jer meni ovaj uopće ne daje slobodne dane, eventualno me pusti na 2-3 sata...
 

lilith

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolegama studentima!
Vraćam se na faks nakon jedne duže pauze, jer mi napokon došlo iz dupeta u glavu da želim (moram) završiti ono što sam započela prije 10-ak godina, ooo da - vrijeme brzo ide :) Pošto sam se baš jako zagrijala da ga završim, voljela bih odlaziti i na predavanja, biti u toku, ali se bojim da će mi možda posao tu i tamo onemogućiti prisutstvo na predavanjima. No, donešena je čvrsta odluka i sad nema natrag :) Za sada neću sad ništa ispitivati, prvo ću sve redom pročitati, pa postaviti koje pitanje ako ne pronađem odgovor.
Inače, jako mi se sviđa što smo napokon dobili studomat, stvarno je bilo vrijeme :)
Dobrodošla natrag, evo i ja u identicnoj situaciji..kad radiš 10 godina ti se okrene samo tako.. Ove godine sam dala molbu, i cekam ovih dana da mi se odobri pa sve ispocetka..tj na polovoci druge nastavljam. Politologija prva postaja pa dalje po redu. :grin:
 

Luce01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej :) prva sam godina vanredno,godina nije baš slavno prošla :D pa sam se odlučila za ispis. što mi je sve potrebno,trebam pisat kakvu molbu ili ne dođem samo na upise,pa me oni automatski ispišu.
 

mannam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jednostavno se ne pojaviš na upisima. Ukoliko se kasnije odlučiš vratiti možeš, ne gubiš ništa. U svakom slučaju ti ostane 300kn ili koliko već naplaćuju..
 

martina_sk

Administrator
Ej prva sam godina vanredno,godina nije baš slavno prošla pa sam se odlučila za ispis. što mi je sve potrebno,trebam pisat kakvu molbu ili ne dođem samo na upise,pa me oni automatski ispišu.
da, lakše ti je tako jednostavno se ne pojaviti a ako se baš iz nekog razloga želiš ispisati mislim da plaćaš 250 kn i pišeš molbu..
 

ssanjaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, lakše ti je tako jednostavno se ne pojaviti a ako se baš iz nekog razloga želiš ispisati mislim da plaćaš 250 kn i pišeš molbu..
A koja ne onda fora sa studomatom, jel se neće nešto zakomplicirat sa time?

Ima netko iskustva sa prebacivanje na isti fax u Os ili tako nešto? Jel se onda moram tu ispisat sad ili se to može i kasnije...tipa ja bi eventualno nagodinu nastavila negdje dalje a sad sve ostavila ovako neka stoji bez ispisa jednostavno ne dođem...samo da ne bude nekih sankcija
...iako položene ispite niko ne može uzet, ali kod nas je sve moguće :/
 

Luce01

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, lakše ti je tako jednostavno se ne pojaviti a ako se baš iz nekog razloga želiš ispisati mislim da plaćaš 250 kn i pišeš molbu..
A koji je moj status na fakultetu ako se ne upišem,nego izostavim upise? jer u planu imam iduće godine upisati drugi fakultet...
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
kakva su iskustva s prebacivanjem na druge fakultete izvaneredni student...da li je to moguće, uvjeti prebacivanja, rokovi...
 

lotus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim informaciju; upisala sam fax 2008.god i od tada sam položila 6 ispita iz prve godine i onda prekinula fax, e sad bi htjela ponovno upisati - koja je procedura, da li netko zna kako to ide?
HVALA!
 

martina_sk

Administrator
Molim informaciju; upisala sam fax 2008.god i od tada sam položila 6 ispita iz prve godine i onda prekinula fax, e sad bi htjela ponovno upisati - koja je procedura, da li netko zna kako to ide?
HVALA!
trebala si do 30.9. odnesti molbu u referadu i tražiti nastavak studiranja. ali još uvijek traju upisi pa odi što prije u referadu s molbom pa vidi što možeš napraviti. vjerujem da će ti dopustiti ali neće biti sretni :)
 

Zoyaotto

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima. Nadam se da mi mozete pomoci. U 6. Sam mjesecu retroaktivno zamrzla godinu radi teske bolesti. Redovan sam student ako je to bitno. E sad mene zanima koja su moja prava i obveze u ovoj godini. Na koja predavanja moram, na koja ne? S potpisima? Bez? Da li sta placam? I da li uopce moram kreniti rijesavati sve vec sada s obzirom da bolest jos nije nestala? Unaprijed hvala jer nigdje nemogu doci do odgovora
 

giggles

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, nakon svega što sam pročitala na ovoj temi od početka do kraja i 100 različitih mišljena tak sad ništa ne razumijem :D Dakle, upisala sam Porezni Ak.god. 09/10.redovno, dala dva ispita i ostala trudna :) više se nisam pojavila. Nisam ništa zamrzavala, stavljala u mirovanje niti se ispisivala. E sada, razmišljam o povratku na sljedećim upisima i zanima me da li je to moguće? Tj koliko godina smije proći od zadnjeg pojavljivanja da biste se vratili na fax? (dakle bez ponovnih prijamnih i čudesa jer sam ja završila školu po starom sistemu iliti bez državne mature) Unaprijed hvala
 

Silvia

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Unaprijed se ispričavam što nije možda najprikladnije pitanje za ovu temu, spstvarno ne znam gdje pitati. Kakva je procedura kad promijeniš prezime? Sanji sam poslala mail, koja ga je proslijedila kolegici, ali petak je i kako to ide petkom u 3 popodne... Neću dobiti odgovor do ponedjeljka :) Da li je netko imao isti problemček i kak ga je riješil?
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da trebas donijet vjencani list i onda oni to promijene.. Kod moje kolegice su samo u indeksu prekrizili staro prezime i sa strane lijepo penkalom napisali novo haha al sad to je bilo prije par godina pa neznam kak je sad procedura buduci da imamo i studomat.. Vjerojatno doneses vjencani list, osobnu i indeks pa Sanja to promijeni. ;)
 

Silvia

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
E hvala ti na info :) bilo bi super da je procedura ostala ista, jer sam negdje čitala neke nebuloze od prijave u narodnim novinama, pa neki zahtjevi i tako to.
Uglavnom, thanks na brzom odg :wub:
 

adenise

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovako redovan sam student i sada planiram ponovno drugi puta upisati prvu godinu. da li bih ju ja onda morala placati ili ne ako imam status redovnog? procitala sam tisuce razlicitih informacija pa mi vise nije jasno kako to funkcionira
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks