AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekid studiranja, zamrzavanje godine, pauziranje, nastavak nakon prekida/pauze

Ivancica05

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imam pitanjce,

prvu godinu sam upisala 2011.godine, međutim nisam položila dovoljno ispita za parcijalu, i nakon toga iz financijskih razloga nisam mogla upisati ni pad...

Sada bih se htjela vratiti, međutim koja je procedura? Moji "papiri" su još uvijek na faksu, nisam se ispisivala. Da li se trebam prijaviti na državnu maturu ili doći i "samo platiti" godinu?
 

missica5

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drage kolegice i kolege. Evo i mene nakon bohoho poduzeg vremena. Naime,upisala sam se kao redovan student jow 2008 godine, pa polozzila 3 ispita i na tome je stalo, zatim se sljedecu god pbnrebacila na izvanredne,al od ispita opet jisam nista dala. Nakon jos te jednw godine sam se ispisala s fakulteta. Ino sto mene sad zanima, da li ja Sad mogu ponovo upisati studij, naravno kao izvanredan student? Koji je postupak? Nemogu nigdje pronaci na stranici fakulteta, a tete u referadi naravno da se ne javljaju.
 

martina_sk

Administrator
Drage kolegice i kolege. Evo i mene nakon bohoho poduzeg vremena. Naime,upisala sam se kao redovan student jow 2008 godine, pa polozzila 3 ispita i na tome je stalo, zatim se sljedecu god pbnrebacila na izvanredne,al od ispita opet jisam nista dala. Nakon jos te jednw godine sam se ispisala s fakulteta. Ino sto mene sad zanima, da li ja Sad mogu ponovo upisati studij, naravno kao izvanredan student? Koji je postupak? Nemogu nigdje pronaci na stranici fakulteta, a tete u referadi naravno da se ne javljaju.
s obzirom da si se ispisala vjerujem da moraš na državnu maturu i upisati se kao i svi drugi na ljeto/jesen. jedino se treba raspitati u referadi da li će ti priznati ta 3 položena ispita. a to je sve najbolje da odeš osobno tamo ako ikako možeš.
 

Lolazg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo kopirati ću pitanje sa topika upravno pravo sa jednog drugog foruma od jedne bivše kolegice, jer me zanima odgovor na isto pitanje, jer imamo sličnu situaciju, pa netko možda ovdje ima odgovor:

"prošlo je 9 godina od kada sam zadnji put položila ispit na upravnom pravu u zg...

da li netko zna ako sada želim ponovno aktivirati svoj status kakvi su uvjeti? znači prelazak na bolonju pretpostavljam, nekakvo plaćanje godine, priznavanje ispita... ili?"

Hvala:palac-gore:
 

martina_sk

Administrator
evo kopirati ću pitanje sa topika upravno pravo sa jednog drugog foruma od jedne bivše kolegice, jer me zanima odgovor na isto pitanje, jer imamo sličnu situaciju, pa netko možda ovdje ima odgovor:

"prošlo je 9 godina od kada sam zadnji put položila ispit na upravnom pravu u zg...

da li netko zna ako sada želim ponovno aktivirati svoj status kakvi su uvjeti? znači prelazak na bolonju pretpostavljam, nekakvo plaćanje godine, priznavanje ispita... ili?"

Hvala:palac-gore:
upis na jesen (bez prijemnog ispita) i prelezak na bolonju u statusu izvanrednog studenta. plaćanje 100 kn po bodu + 300 kn upisnine. vjerujem da se priznaju ispiti, tj samo se nastavlja dalje studirati jer se nisi ispisao/la. ali najbolje je nazvati ili otići u referadu za 100% točne info.
 

Lolazg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala ti na info, javila mi se i djevojka čiji sam post kopirala sa drugog foruma sa info:
"treba u 9 mjesecu upisati se..platiti 5.000 kn, preći na bolonju i kod profesora ići na priznavanje ispita...tako otprilike..."
 

milena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je najviše sporan naziv akta: MOLBA. Dakle, u jednoj javnoj, državnoj instituciji, građani, odnosno studenti trebaju predavati nekakve MOLBE; biti ponizni. To može biti samo Zahtjev
Toliko se na jednoj katedri drvi o potrebi modernizacije uprave, a oni i dalje njeguju uredsko-reaktivne nazive.
Dragi moj "SM" Horiemon!
Poredak stvari pa i u kakti demokratskoj drzavi na brdovitom balkanu je takav da se MOLI, a ne ZAHTJEVA. Fakultet zahtjeva, mi smo ti koji molimo.
Cekaj da se zaposlis, ukiliko vec nisi u radnom odnosu, pa da vidis sto je poniznost.

Nadam se da ce MOLBE studenata biti odobrene. Moj recept za uspjeh je biti ljubazan i ponizan prilikom davanja molbi u referadi. Molbu koncipirati jasno i sazeto s naglaskom da su studenti isto ljudska bica, svaki sa svojom zivotnom problematikom.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Dragi moj "SM" Horiemon!
Poredak stvari pa i u kakti demokratskoj drzavi na brdovitom balkanu je takav da se MOLI, a ne ZAHTJEVA. Fakultet zahtjeva, mi smo ti koji molimo.
Cekaj da se zaposlis, ukiliko vec nisi u radnom odnosu, pa da vidis sto je poniznost.
Upravo tome je problem da se ljudi pokoravaju državi i nekakvoj upravno-reaktivnoj kulturi njenih institucija, pred kojima su "Ponizni" (???), i koju prihvaćaju kao standard, gotovu i nepromjenjivu stvar, umjesto da teže vrijednostima individualizma i slobode pojedinca.
Sama ideja da građanin (i student na javnim studijima) nešto MOLI je nakaradna. To su vrlo bitni detalji koje treba mijenjati.

U upravnom postukpku se, između ostalog, "odlučuje o zahtjevima", a ne o "molbama". :)

Cekaj da se zaposlis, ukiliko vec nisi u radnom odnosu, pa da vidis sto je poniznost.
Ma, jesam, ali ovo je nešto sasvim drugo.
 

vedra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz
Prije 5 godina odustala sam od faksa na ttf-u ( 1. godina) te pocela raditi, ali se nisam ispisala sa faksa. Odlucila sam možda ove godine ponovno ić na fakultet te me zanima da li bih trebala proci drzavnu maturu i prijemni ispit ili bih se izuzev toga mogla vratit na ttf...
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Pa, ako je praksa kao na našem, upravnom studiju, trebala bi moći samo nastaviti studirati bez polaganja državne.
S obzirom na to da je ovo forum studenata upravnog studija, predlažem ti da priupitaš na forumu studenata TTF-a ili e-mailom, upitom na adresu fakulteta.
 

milena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možda je velika posjećenost foruma pomalo i loša strana. uglavnom se javljamo sa svakakvim upitima, tražimo pomoć, savjet...
nekako mi sve djeluje kao loš feedback na naš studij u smislu loše informiranosti studenata, loše komunikacije na relaciji studenti-referada / dekanat-referada.

Ili možda ja imam neki grč svaki puta kada dolazim kročim u zgradu.
 

martina_sk

Administrator
nekako mi sve djeluje kao loš feedback na naš studij u smislu loše informiranosti studenata, loše komunikacije na relaciji studenti-referada / dekanat-referada.
ima i toga da su u referadi neljubazni, ali ima i lijenih studenata koji neće ništa pročitati (upute na stranici faksa, prolistati par stranica foruma) nego im je lakše tu pitati.
 

twiggy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možda je velika posjećenost foruma pomalo i loša strana. uglavnom se javljamo sa svakakvim upitima, tražimo pomoć, savjet...
nekako mi sve djeluje kao loš feedback na naš studij u smislu loše informiranosti studenata, loše komunikacije na relaciji studenti-referada / dekanat-referada.

Ili možda ja imam neki grč svaki puta kada dolazim kročim u zgradu.

Studenti međusobno najbolji savjetnici po meni.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks