AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekid studiranja, zamrzavanje godine, pauziranje, nastavak nakon prekida/pauze

lilith

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Imam jedno pitanje...citala sam par strana,ali ne vidim da je netko imao slicnu situaciju.Upisala sam Upravni odjel '98, po starom programu redovno, dogurala do apsolventskog ostalo 7 ispita.Spletom okolnosti na tome je stalo.Jos sam par puta regulirala pravo, jednom pisala molbu za nastavak,ali opet trudnoca i tako to ipak se nisam pomakla. To je bilo 2011.zanima me da li imam sanse nastaviti makar po bolonji? Moram opet pisati molbu? Da li ima sanse da uvaze makar sam ju vec jednom pisala? Nisam nista zamrzavala,niti se ispisivala. Hvala na odgovorima.
 

Patka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da možeš, naravno uz molbu...
ja sam upisala 2002, posao, brak, bla bla... nisam niti zamrzavala niti se ispisivala
Predala sam molbu odobrili mi, sad sam po bolonji ali moraš položiti razlikovne između starog i novog. Npr. politologiju iz prve da bi mogla davati predmete iz druge i sl. Naravno stare predmete koji se više ne predaju kao da nisi ni dala jer su sada nepostojeći...
Probaj nemaš kaj za izgubit...
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim Vas ako netko može reći iz iskustva za IZVANREDNE studente u slučaju trudnoće i rođenja djeteta, postupak stavljanja studija u mirovanje od slijedeće ak. godine??

Koliko se plaća i dali izvanredni uopće to mogu?
Hvala
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim Vas ako netko može reći iz iskustva za IZVANREDNE studente u slučaju trudnoće i rođenja djeteta, postupak stavljanja studija u mirovanje od slijedeće ak. godine??

Koliko se plaća i dali izvanredni uopće to mogu?
Hvala
Ovo i mene zanima. Pošto sam ja i na strogom mirovanju zanima me dal se može ova i sljedeca akademska godina stavit u mirocanje?
Kada sam bila u referadi u 4mj. rekli su mi da čekaju novi pravilnik pa da onda znat više. No, možda netko ima iskustva kako je bilo do sad?
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molim vas ako netko može reći iz iskustva za izvanredne studente u slučaju trudnoće i rođenja djeteta, postupak stavljanja studija u mirovanje od slijedeće ak. Godine??

Koliko se plaća i dali izvanredni uopće to mogu?
Hvala

itko???
 

fakin

Super Moderator
nema mirovanja, samo ne dođeš i ne platiš školarinu ove godine i kad oćeš nastaviti dođeš i platiš školarinu za to što ti je ostalo...
 

martina_sk

Administrator
Molim Vas ako netko može reći iz iskustva za IZVANREDNE studente u slučaju trudnoće i rođenja djeteta, postupak stavljanja studija u mirovanje od slijedeće ak. godine??

Koliko se plaća i dali izvanredni uopće to mogu?
Hvala
može se to (baš će jedna moja kolegica to sad napraviti na upisima), ali nisam sigurna u pravila pa ne mogu ništa više reći. mislim da od ovog tjedna radi referada pa ih možete nazvati ili najbolje otići tamo. od danas radi i knjižara.
 

lady.a

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze netko pomoc??? :confused:

kako se ispisati sa poreznog studija? da li ima neka procedura i placanje ili samo ne platim određeni iznos i ne odlazim na predavanja vise?
referada mi, kao i inace, ne odgovara na poziv...ko da nikog nema tamo :doh:
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
moze netko pomoc??? :confused:

kako se ispisati sa poreznog studija? da li ima neka procedura i placanje ili samo ne platim određeni iznos i ne odlazim na predavanja vise?
referada mi, kao i inace, ne odgovara na poziv...ko da nikog nema tamo :doh:
dođeš u referadu i kažeš da se želiš ispisati, naknada troškova za izdavanje ispisnice je 150kn, ali PAZI kad se jednom ispišeš nema više povratka

najbolje bi ti bilo da jednostavno ne dođeš na upis, (ako se za godinu,2 i više predomisliš) da možeš nastaviti gdje si stala
 

Bovary1999

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dođeš u referadu i kažeš da se želiš ispisati, naknada troškova za izdavanje ispisnice je 150kn, ali PAZI kad se jednom ispišeš nema više povratka

najbolje bi ti bilo da jednostavno ne dođeš na upis, (ako se za godinu,2 i više predomisliš) da možeš nastaviti gdje si stala
a što ako se recimo ne pojavim na upisu za višu godinu ili za pad 1. godine (42 ects), pretpostavljam da nemam prava dok ne upišem dalje? i mogu li ja u međuvremenu, upisati u srpnju drugi faks ako sad ovaj ostavim kako je, bez da upisujem višu godinu i ne pojavim se na upisima?
 

Silvia

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav kolegama studentima!
Vraćam se na faks nakon jedne duže pauze, jer mi napokon došlo iz dupeta u glavu da želim (moram) završiti ono što sam započela prije 10-ak godina, ooo da - vrijeme brzo ide :) Pošto sam se baš jako zagrijala da ga završim, voljela bih odlaziti i na predavanja, biti u toku, ali se bojim da će mi možda posao tu i tamo onemogućiti prisutstvo na predavanjima. No, donešena je čvrsta odluka i sad nema natrag :) Za sada neću sad ništa ispitivati, prvo ću sve redom pročitati, pa postaviti koje pitanje ako ne pronađem odgovor.
Inače, jako mi se sviđa što smo napokon dobili studomat, stvarno je bilo vrijeme :)
 

martina_sk

Administrator
a što ako se recimo ne pojavim na upisu za višu godinu ili za pad 1. godine (42 ects), pretpostavljam da nemam prava dok ne upišem dalje?
da

i mogu li ja u međuvremenu, upisati u srpnju drugi faks ako sad ovaj ostavim kako je, bez da upisujem višu godinu i ne pojavim se na upisima?
mislim da ne. da bi upisala drugi faks moraš se iz ovoga ispisati. iako nisam 100% sigurna. neka netko drugi potvrdi.
 

kettica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bokić kolege! može jedna pomoć ako netko zna.
Izvanredni sam student druge godine, rodila sam prije tri tjedna i razmišljam da pauziram godinu dana jer stvarno nemam baš kad učiti s malom bebom koja je poprilično glasna. :)
Zanima me da li moram ponovo platiti predmete koji su mi ostali, ostalo mi pet predmeta iako mislim izaći sad na jedan na drugi rok u 9 mj. Da li trebam pisati molbu jer predmete sam odslušala i na neke izlazila na ispit ali neuspješno jer sam i radila i tako. Ima li netko sličnog iskustva?

Hvala unaprijed?
 

Silvia

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bokić kolege! može jedna pomoć ako netko zna.
Izvanredni sam student druge godine, rodila sam prije tri tjedna i razmišljam da pauziram godinu dana jer stvarno nemam baš kad učiti s malom bebom koja je poprilično glasna. :)
Zanima me da li moram ponovo platiti predmete koji su mi ostali, ostalo mi pet predmeta iako mislim izaći sad na jedan na drugi rok u 9 mj. Da li trebam pisati molbu jer predmete sam odslušala i na neke izlazila na ispit ali neuspješno jer sam i radila i tako. Ima li netko sličnog iskustva?

Hvala unaprijed?
Bok, kettica!
Bilo bi najbolje da pročitaš malo prethodne postove, mislim da se mnogo cura javilo sa sličnim pitanjima, pa postoje i odgovori na ista. Ako baš ne nađeš nekog sa sličnim iskustvom, bilo bi najbolje nazvati referadu i raspitat se. Mislim da se isplati pisati molbu za mirovanje jedino u slučaju ako misliš i dalje polagati ispite.
A što se tiče pauziranja, logično je da ako ne platiš godinu, nikom ništa, kad hoćeš nastaviti, pojaviš se pred upise sa molbom za nastavak, platiš i deri dalje.
 

martina_sk

Administrator
Bokić kolege! može jedna pomoć ako netko zna.
Izvanredni sam student druge godine, rodila sam prije tri tjedna i razmišljam da pauziram godinu dana jer stvarno nemam baš kad učiti s malom bebom koja je poprilično glasna. :)
Zanima me da li moram ponovo platiti predmete koji su mi ostali, ostalo mi pet predmeta iako mislim izaći sad na jedan na drugi rok u 9 mj. Da li trebam pisati molbu jer predmete sam odslušala i na neke izlazila na ispit ali neuspješno jer sam i radila i tako. Ima li netko sličnog iskustva?
moja kolegica je baš u tom postupku. mogu ti reći koliko se sjećam ali najbolje je da nazoveš referadu. trebaš napisati molbu i odnesti molbu, index i medicinsku dokumentaciju o trudnoći/rođenju i kad ti odobre molbu onda uplatiš školarinu samo za te predmete koji su ti ostali i njih možeš polagati tijekom godine.
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, moze pomoc, ako znate, kako ide zamrzavanje godine kod osobe koja je zavrsila u bolnici i ne moze ici na rokove ni ba upise niti osobno zamrznutI godinu?
Hvala!
 

Angelsss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, moze pomoc, ako znate, kako ide zamrzavanje godine kod osobe koja je zavrsila u bolnici i ne moze ici na rokove ni ba upise niti osobno zamrznutI godinu?
Hvala!
Ja sam bila prošle godine u takoj situaciji i nisu mi dozvolili mirovanje godine, uz obrazloženje da se to odobrava samo trudnicama, onima koji služe vojni rok i onima koji su u bolnici duže od 3 mjeseca bez prestanka. Naravno, sva medicinska dokumentacija je neophodna prilikom predavanja molbe.
Ja sam to rješila tako da sam muža poslala (u tom slučaju traže vjenčani list na uvid), ali možeš poslati i nekog od roditelja/brata/sestru. Prijatelji ne mogu :hm:
rješenje dobiješ u roku od cca 2 tjedna, samo ti odmah napominjem da u većini slučajeva odbiju molbu.
 

Tinchy1808

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, može pomoć, ako itko zna ili ima iskustva, prošle godine sam upisala mirovanje zbog trudnoće i u referadi su mi rekli da bi možda mogla imati i ove godine tj.do 2.godine djetetova života, ali kako se propisi stalno mjenjaju nisu mi znali točno reci, jel ima tko kakve friške informacije?
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam bila prošle godine u takoj situaciji i nisu mi dozvolili mirovanje godine, uz obrazloženje da se to odobrava samo trudnicama, onima koji služe vojni rok i onima koji su u bolnici duže od 3 mjeseca bez prestanka. Naravno, sva medicinska dokumentacija je neophodna prilikom predavanja molbe.
Ja sam to rješila tako da sam muža poslala (u tom slučaju traže vjenčani list na uvid), ali možeš poslati i nekog od roditelja/brata/sestru. Prijatelji ne mogu :hm:
rješenje dobiješ u roku od cca 2 tjedna, samo ti odmah napominjem da u većini slučajeva odbiju molbu.
ekog od roditelja/brata/sestru. Prijatelji ne mogu :hm:
rješenje dobiješ u roku od cca 2 tjedna, samo ti odmah napominjem da u većini slučajeva odbiju molbu.[/QUOTE]


Pa dobro kakav je to bezobrazluk i neosjecajnost, pa kako je moguce da ne prihvate medicinsku dokumentaciju koja jasno prikazuje tesko zrdavstveno stanje i borbu sa teskom bolešću, i ne 3 mj vec 2 godine vec, a u bolnici je bila po mjesec dana, vise puta,
. Pa veci je slucaj tezih oboljenja i bolesti kao povod za mirovanje, nego sama trudnoca, koja nije toliko traumaticna i nepomicna situacija...užasnuta sam!
Naravno da bi roditelji to obavili, zvali su I pitali sto oni kao roditelji mogu ucinti i kako pomoc, vec im je I bez toga tesko.
Hvala tebi puno na odgovoru I pomoci! :)
 

Angelsss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ekog od roditelja/brata/sestru. Prijatelji ne mogu :hm:
rješenje dobiješ u roku od cca 2 tjedna, samo ti odmah napominjem da u većini slučajeva odbiju molbu.

Pa dobro kakav je to bezobrazluk i neosjecajnost, pa kako je moguce da ne prihvate medicinsku dokumentaciju koja jasno prikazuje tesko zrdavstveno stanje i borbu sa teskom bolešću, i ne 3 mj vec 2 godine vec, a u bolnici je bila po mjesec dana, vise puta,
. Pa veci je slucaj tezih oboljenja i bolesti kao povod za mirovanje, nego sama trudnoca, koja nije toliko traumaticna i nepomicna situacija...užasnuta sam!
Naravno da bi roditelji to obavili, zvali su I pitali sto oni kao roditelji mogu ucinti i kako pomoc, vec im je I bez toga tesko.
Hvala tebi puno na odgovoru I pomoci! :)[/QUOTE]

ja se već 10 godina borim s teškom bolešću i stalno sam u bolnici uglavnom po mjesec dana više puta godišnje.
Grozni su po tom pitanju jer zapravo trebaju i žele lovu.
Ja plaćam svaku godinu redovito, nisam previše na faxu jer nisam u mogućnosti ali na kraju krajeva to uopće nije bitno, bitno je da se lova slijeva u blagajnu... surova realnost današnjice :oops:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks