AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo Europske unije

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A ja uzela knjigu, a još nisam ni krenula, pa ću vidjeti kak bude :D
Ja sam si razdjelila poglavlja iz skripte, skratila najbitnije, to ću naučit i slučajeve i to je to, tak da za 3 dana mislim da se može, pola gradiva je iz eup-a, tak da većinom i znamo. :):)
 

ivab080

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Studentska referada za kartotečnu evidenciju i urudžbeni zapisnik:

Ines Šlogar, soba br. 10/I. kat, Gundulićeva 10 tel. 01/4830 252


· Studentska referada za stručni porezni studij (svi poslovi) i X-ice svih stručnih studija :

Božica Jug-Musić, soba br. 10/I. kat, Gundulićeva 10 tel. 01/4890 200;

..mislim da su oni nešta zeznuli.. osim ak nas tete iz referade ne ispituju
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Curke, iz čega učite presude? Imate nekak sastavljeno? Ja to ništa ne kužim, a nabubat napamet do petka sumnjam da stignem. I jel treba sve, ili samo najbitnije?
 

ivab080

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
također, ja mis da su oni krivo napisali sobu i to... nez dal da poaljem mail ili?
 

ivab080

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kaže da svi dođu u sobu 10 i onda profa dođe po nas i odvede nas u neku dvoranu di odgovaramo. Tak da nije greška. A koja profa nije znala reći :/
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kaže da svi dođu u sobu 10 i onda profa dođe po nas i odvede nas u neku dvoranu di odgovaramo. Tak da nije greška. A koja profa nije znala reći :/

Mislim da samo Vasiljević ispituje, ove druge nema.
[DOUBLEPOST=1530725118,1530706974][/DOUBLEPOST]Sretno dalje s učenjem ;);)
 

ivab080

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako bilo na ispitu? Dojmovi? Pitanja?
[DOUBLEPOST=1530872068,1530872035][/DOUBLEPOST]Kako bilo na ispitu? Dojmovi? Pitanja?
 

kb2812

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Od nas 7 jedna cura prosla.
Prof trazi razumijevanje gradiva.
Ispituje direktno konkretno pitanje.. i moras bas znat..
nezz sta bi rekla
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo je užas. Nemojte shvaćati olako ovaj predmet. Ako ga tek upisujete preporučam da idete na predavanja i kolokvije jer ga je puno lakše položiti na taj način.
Profesorica Vasiljević ispituje jako puno i postavlja milijun podpitanja, nas 6 je bilo sat i pol unutra tako da se dobro pripremite. :)

Pitanja su: načelo izravnog učinka, načelo nadređenosti, sloboda kretanja roba, mjere s istovrsnim učinkom kao količinsko ograničenje (jednako i nejednako primjenjive mjere i primjeri), načelo uzajamnog priznanja, dvostruki i jednostruki teret (dati svoje primjere), razlika između uredbi i direktiva, građanstvo unije, zaštita temeljnih ljudskih prava.. svako pitanje treba povezati sa slučajem i reći što je sud odlučio, na temelju toga postavlja podpitanja i daje vlastite primjere da vidi da li stvarno razumijete
ono što pričate. Rekla je da treba znati i dio oko institucija eu, samo što nas nije stigla pitati. Tipa jako dobro znati komisiju, vijeće.. neka me netko nadopuni ako se sjeća.
 

Darijana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bilo je užas. Nemojte shvaćati olako ovaj predmet. Ako ga tek upisujete preporučam da idete na predavanja i kolokvije jer ga je puno lakše položiti na taj način.
Profesorica Vasiljević ispituje jako puno i postavlja milijun podpitanja, nas 6 je bilo sat i pol unutra tako da se dobro pripremite. :)

Pitanja su: načelo izravnog učinka, načelo nadređenosti, sloboda kretanja roba, mjere s istovrsnim učinkom kao količinsko ograničenje (jednako i nejednako primjenjive mjere i primjeri), načelo uzajamnog priznanja, dvostruki i jednostruki teret (dati svoje primjere), razlika između uredbi i direktiva, građanstvo unije, zaštita temeljnih ljudskih prava.. svako pitanje treba povezati sa slučajem i reći što je sud odlučio, na temelju toga postavlja podpitanja i daje vlastite primjere da vidi da li stvarno razumijete
ono što pričate. Rekla je da treba znati i dio oko institucija eu, samo što nas nije stigla pitati. Tipa jako dobro znati komisiju, vijeće.. neka me netko nadopuni ako se sjeća.
Kolegice puno hvala na info
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks