AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo Europske unije

felicity

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ciao, je li netko bio na predavanju u petak?je li bila prof vasiljevic na predavanju?jel rekla sta za kolokvij dali ce biti?
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel može netko napisat literaturu??? I da li izvanredni mogu i na ovaj ispit izać prije predavanja???
Literatura za pravo Europske unije je: Hartly: TEMELJI PRAVA EUROPSKIH ZAJEDNICA
(2004.) str. : 1 - 60; 89 - 157; 191 - 241; 269 - 303;
i Rodin: EUROPSKE INTEGRACIJE I USTAVNO PRAVO, no baziraj se na Hartly-a :laughing:

E ja bi stvarno molila nekog da napiše kaj je s literaturom??? Kolegica mi rekla jedno, u vodiču piše drugo...pa više stvarno ne znam, jel zna tko mail, ili kad su konzultacije iz ovog predmeta??
Obrati se asistentici Snježani Vasiljević na mail : [email protected]
 

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok! Možda je pitanje nepotrebno, ali željela bih provjeriti ispituju li po literaturi navedenoj u Vodiču, jer mi je kolegica rekla da to ne pitaju, već da pitaju po nekim predavanjima sa stranica Pravnog fakulteta
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim nekog tko pouzdano zna koja je literatura za Pravo EU ove godine, da je i napiše jer su informacije različite. Hvala!

prof. Vasiljević-tel:4895-752
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim nekog tko pouzdano zna koja je literatura za Pravo EU ove godine, da je i napiše jer su informacije različite. Hvala!

prof. Vasiljević-tel:4895-752


Literatura za pravo Europske unije je: Hartly: TEMELJI PRAVA EUROPSKIH ZAJEDNICA
(2004.) str. : 1 - 60; 89 - 157; 191 - 241; 269 - 303;
i Rodin: EUROPSKE INTEGRACIJE I USTAVNO PRAVO, no baziraj se na Hartly-a
:angry:
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
:dry::dry::happy::laughing:
neki kažu da im je profa na predavanjima rekla da je literatura nešto s neta
sooo...

Ovo je literatura koju je profesorica rekla na predavanju!!
A ovo što se spominje da je literatura sa neta, to su teme i slučajevi koje obrađujemo i nalaze se na: http://www.eu.pravo.hr pod Europsko javno pravo - predavanja!
:amen:
 

zmaja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, drušvo!

Što rekla, ne porekla.

1. Ispit je bio 17.11. - u vodiču 12.11, ali prebačen na 17.
2. Literatura je Hartley i važni su slučajevi koji se mogu naći na stranicama katedre Europsko javno pravo.
3. Profesoricu se može dobiti na mail - ja pisala, žena odgovorila.
4. Postoji skripta, vidjela sam kod 2 kolegice, ne znam od kud im - ja sam učila po knjizi.
5. Bila sam na ispitu i profesorica je čist ok. Ne znam točno nabrojati koja me pitanja pitala, ali ništa prekomplicirano: osnivački ugovori, institucije, 3 stupa, zakonodavni postupak, izravni učinak, zahtjev za odluku o prethodnom pitanju, slučajeve...
Dobila labuda, nisam baš presretna ocjenom, ali sam svjesna da nisam najbolje pripremila ( uz 2 posla i razne druge obaveze - dobro je i ispalo ).
Uzela sam diplomski kod Snježane pa držite fige!! A ja držim svima fige na ispitu.

Ako vas nešto još zanima, slobodno pitajte.

:proud::happy::proud::luxhello:
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zmaja,

1. Gdje se taj Hartley može fotkat? Tmt3? Ima li u kopiraoni? Kaj ono od Rodina ne treba?
QUOTE]

Baziraj se na Hartlya :tongue2:

Hedviga evo link gdje ćeš naći slučajeve : eu.pravo.hr
(europsko javno pravo predavanja)
 

zmaja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zmaja,

1. Gdje se taj Hartley može fotkat? Tmt3? Ima li u kopiraoni? Kaj ono od Rodina ne treba?
2. Koji su to slučajevi i koliko detaljno ih pita? Možeš li staviti link?
3. Ispit je samo usmeni? Pretpostavljam da si izvanredni student.
4. Koliko vremena treba za spremit?
Hartley je knjiga, možeš posuditi u biblioteci na Pravu. Ne znam da li ima na TMT3 i u fotokopiraoni, ja sam uzela iz biblioteke.Meni su bile još 3 knjige za pročitati, ali je Hartley najvažniji.
2. Slučajevi su ti slijedeći:
- Van Gend en Loos
- EK vs. Italy
- Von Colson, Van Duyn
- Ratti
- Marshall, Faccini Dori, Foster vs. British Gas
- Grad
- Simmenthal
- Sevince
- Costa vs. ENEL
- Variola... ima ih dosta ( meni je napisala u mailu da ne treba znati sadržaj nego na koje pravilo se odnose ).
Izravan link: Katedra za europsko javno pravo: EJPIIG-ToC

3. Samo usmeni ( razlika sam ).
4. To ti ne mogu odgovoriti jer sam ja uz rad, umorna kao konj spremala oko mj. i pol, a učila sam po sat vremena dnevno i upitno koliko sam uspijela naučiti. Baziraj se na svoja dosadašnja iskustva jer drugi kolege će ti ispričati različito.

Evo ga, sretno!


THINK PINK!!!
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni je profesorica odgovorila mailom:
Postovani kolega,

za ispit je relevantna slijedeca literatura :
Trevor C. Hartley, 2004. Temelji prava Europske zajednice, Pravni fakultet
u Rijeci.

Osnovno sto trebate znati je:
1. Povijest EZ/EU
2. Cetiri temeljne slobode i nastanak slobodnog trzista
2. Institucije
3. Europski sud pravde i prethodni postupak
4. Temeljna prava u EU
5. Sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju

Pored knjige od pomoci vam je i nas web site na linku:
Katedra za europsko javno pravo: EJPIIG-ToC

Tamo imate pri vrhu stranice:
1. predavanja I. cjelina
2. predavanja II. cijelina

gdje cete naci materijale za download koji ce vam biti od pomoci i
relevantnu sudsku praksu. Morate znati neke kljucne presude koje su
utjecale na razvoj europskog prava.
Ukoliko Vam nije dovoljno jasno sto sam vam navela najbolje da dodjete
osobno na konzultacije. Konzultacije se odrzavaju po dogovoru, dakle
posaljite slobodno email.

Srdacno,
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel prof rekla sta ce biti obuhvaceno u drugom kolokviju?i dal se zna kad ce se odrzati?
U drugom kolokviju će biti
test od 20 pitanja (11 potrebno za prolaz),
hipotetski slučaj,
esej

Za prolaz je potrebno zadovoljiti na svim dijelovima ispita. Znači nemoguće da npr.test riješiš 100% a esej ili hipotetski slučaj ništa/krivo i da prođeš!! :blushed:

Jedino korisno je to što je ispit open book exam :proud:
 

tara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam izvanredni student koji je bio na ispitu gdje je ispitivala 1h tako da mislim da nema što od literature i slučajeva koje trebamo znati nije pitala...tako da vi koji uspijete dati preko kolokvija blago vama...inače je profa stvarno oko ali 1h ispitivana je stvarno puno kad pročitam da je neko kod nje bio 5 min...nije fer :sad:
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
:happy:Da, i ja sam izvanredni student - razlika po bolonji i bila sam na zadnjem roku. Prošla sam ali zaista je pitala sve (nas tri) punih 50 minuta. Taj ispit treba zaista dobro naučiti da se dobro osjećaš na ispitu jer nema sreće i pitanja koja ne pita. Meni je do sada ispit najsličniji ULJP-u samo što nema pismenog.
To su moja iskustva s prof. Vasiljević.
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej ljudi,jel možda netko zna kada prof.Vasiljević ima konzultacije?

u vodiču ne piše!
Konzultacije su po dogovoru! Kontaktiraš mailom ili telefonski i dogovoriš termin - to ti je ko u privatnoj ordinaciji :laughing::laughing:
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ej moze netko napisati koji ce slucajevi biti na ovom drugom kolokviju?
Možeš očekivati sve slučajeve, čak i one koje smo obradili među prvima jer ovo nije drugi dio kolokvija pa da obuhvaća gradivo koje nismo pisali u prvom, već ponovljeni kolokvij :wink5:
 

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pita puno, i jedno se pitanje nadovezuje na drugo...
Koliko se sjećam, EK, EP, Vijeće, Vijeće ministara, uredbe, direktive, izravni učinak, od kad se EP bira izravno, sve slučajeve smo skoro preletjele i tak...U biti obuhvati sve. Ali je ugodna kao ispitivač i nije bilo problema.:wink5:
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Diah, koliko detaljno treba te slučajeve naučiti, da li samo iz knjige ili ono sa službene stranice katedre za E.javno pravo?
Što još sa te stranice katedre treba učiti?

Kaj samo po Hartleyu pita?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks